Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Trilogija-Milenijum-I-Muskarci-koji-mrze-zene-158x0-000000113138.pngDobio ovo za rođendan, pa uzeo da pročitam.Osećanja su pomešana. Očekivao sam teško sranje, a dobio osrednji krimić, triler. Vidi se da je Lašon (zašto ne Larson?) bio novinar i da mu fali bogatstvo jezika jednog književnika.Knjiga je pogodna za film (što je od nje i nastalo) i za čitanje na odmoru. Više od toga ne treba od nje očekivati.
Link to comment
da li si čitala još nešto od istog autora? preporuka?
dok ne dođe ljuttko. čitala ja. evo.u prethodnih par dana pročitala još dve, preciznije tri knjige mlađih autora sa ovih prostora.prva je hotel zagorje ivane simić bodrožić. prvenstveno priča o odrastanju. e sad što se nekome zalome vremena i okolnosti u kojima nije lepo bitisati, kao da odrastanje samo po sebi nije trauma, priču čini pikantnijom. autorka je uspela da se izbori sa zadatom temom bez patetike. i slatka je. smile.gifdruga knjiga, tj. 2 u 1 je roman cirkus columbia i priče ništa sljezove boje ivice đikića.govori o istim vremenima kao i gorepomenuta mlada spisateljica, ali su priče locirane malo južnije.roman mi se više svideo iako se po kompoziciji primećuje da mu je udobnije sa kraćim formama.
Link to comment
da li si čitala još nešto od istog autora? preporuka?
dok ne dođe ljuttko. čitala ja. evo.u prethodnih par dana pročitala još dve, preciznije tri knjige mlađih autora sa ovih prostora.
Došla ja :) Od Bazdulja sam ranije čitala samo kratke priče, eseje, tekstove koje piše u Vremenu i Oslobodjenju. Pomenuti April na Vlašiću preporućujem vrlo, naoko priča bez priče kao u knjigama Srdjana Valjarevića, koji mi je od mladjih - ako ta odrednica mladji išta znači, najdraži medju piscima. Ovim romanom Bazdulj se primakao:) Na neki uvrnut način, stavovima i rečenicom, ne nikakvom aluzijom na neki pravi život :lol: njegov glavni junak mi se učinio kao da je nastao mešavinom nekoliko likova sa ovog foruma :D Kao i Stormy sad mi je na umu još nekoliko romana pisaca te generacije sedamdesetineke :) Upravo sam završila mogla_je_biti_prosta_prica.jpgDobra. Sa par prijatelja redjamo ko i šta nam se najviše svidja, pošto su pisci slični i generacijski i temama i vremenom i mestom dešavanja u romanima .Moje prvo mesto je za sada April na Vlašiću iako sam ubedjivana da će Ajlin roman sve preteći
Link to comment
Došla ja :) Od Bazdulja sam ranije čitala samo kratke priče, eseje, tekstove koje piše u Vremenu i Oslobodjenju. Pomenuti April na Vlašiću preporućujem vrlo, naoko priča bez priče kao u knjigama Srdjana Valjarevića, koji mi je od mladjih - ako ta odrednica mladji išta znači, najdraži medju piscima. Ovim romanom Bazdulj se primakao:) Na neki uvrnut način, stavovima i rečenicom, ne nikakvom aluzijom na neki pravi život :lol: njegov glavni junak mi se učinio kao da je nastao mešavinom nekoliko likova sa ovog foruma :D Kao i Stormy sad mi je na umu još nekoliko romana pisaca te generacije sedamdesetineke :) Upravo sam završila
hvala na odgovoru, šteta što je nema u biblioteci ali imaju druge naslove od istog autora pa dok ne ova ne stigne u biblioteku čekiraću mu ranije radove. a delimo isti stav o Valjareviću tako da će mi se April na Vlašiću verovatno dopasti.edit: e bravo stormy, Sjetvu soli ću da pokupim sledeći put :) Edited by maheem
Link to comment
U švedskom i norveškom je "rs" skoro uvek š. U danskom mislim da se izogavara "rs".
Hvala na odgovoru.Sad uzeo i drugi deo trilogije "Devojčica koja se igrala vartom" i ova mi se mnogo manje sviđa. Prepuna klišea iz američkih filmova. Ali sa knjigama umem da budem mazohista pa ću je verovatno pročitati do kraja.
Link to comment

Rejmond Karver - O čemu govorimo kada govorimo o ljubavi326710021121044b8681adc8c15.jpgovakve priče mi uvek prijaju: kratke i intimne, bez šminke o običnim ljudima.kupiću je kada pronađem polovan primerak

Link to comment
Rejmond Karver - O čemu govorimo kada govorimo o ljubavi326710021121044b8681adc8c15.jpgovakve priče mi uvek prijaju: kratke i intimne, bez šminke o običnim ljudima.kupiću je kada pronađem polovan primerak
Ovo izdanje (sa slike) po prvi put vidim.
Link to comment

je l' tog karvera neko objavljivao ponovo u skorije vreme?bila je samo "zimska nesanica" prosle godine kod "belog puta".

Edited by Takeshi
Link to comment
Ovo izdanje (sa slike) po prvi put vidim.
mislim da je to omot. iz biblioteke sam uzeo primerak istog izdavača bez omota, isti font na beloj knjizi bez slike.@Takeshi: ovo nudi gradska biblioteka:КАРВЕР, Рејмонд: O čemu govorimo kad govorimo o ljubavi, Novi Sad: Bratstvo-jedinstvo, 1988821.111(73)-34, 821.111(73)-34, 821.111(73)-34, 821.111(73)-34КАРВЕР, Рејмонд: O čemu govorimo kad govorimo o ljubavi, Novi Sad: Bratstvo-jedinstvo, 1990821.111(73)-34КАРВЕР, Рејмонд: Песме, Нови Сад: Матица српска, 1994820(73)-1, 820(73)-1, 820(73)-1, 820(73)-1КАРВЕР, Рејмонд: Vandali, Beograd: Prosveta, 2005821.111(73)-34, 821.111(73)-34, 821.111(73)-34, 821.111(73)-34, 821.111(73)-34, 821.111(73)-34, 821.111(73)-34КАРВЕР, Рејмонд: Zimska nesanica, Beograd: L.O.M., 2009821.111(73)-82, 821.111(73)-82КАРВЕР, Рејмонд: Katedrala, Beograd: Narodna knjiga, 1991820(73)-32, 820(73)-32, 820(73)-32, 820(73)-32, 820(73)-32, 820(73)-32reklo bi se da skoro nije objavljivano ništa od ovog autora...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...