Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

'Idiot' na engleskom ali moram pod hitno da pronadjem srpsko izdanje, Doki je jednostavno neprevodiv kako je to lepo primetio Tarkovski u Nostalgiji kroz reci Gorcakova. 80% amerikanaca prestane da cita ruske knjige posle 5 strana zato sto ne moze da se izbori sa imenima stoga je u ovom dzepnom izdanju koje posedujem prikladno dato uputstvo za razumevanje i pamcenje ruskih imena kao i spisak glavnih likova sa rodbinskim odredjenjem, priceless.

Link to comment
sto ne uzmes nesto drugo od njega? :D down under je super zabavna i informativna knjiga, lako se cita i na engleskom.zanima me da li je mister indy citao
pazi, toliko sam izlapela, da imam utisak ko da je nisam chitala nikad :opa ne znam dal je uputno da povecavam fond naslova koje cu da prochitam i zaboravim za mesec dana...
Link to comment

zavrsih onog pincona pre neki dan.ukoci mi se vrat i ruka, ali vredelo je.samo treba imati strpljenja i napraviti neki drzac za knjigu.sad uhvatih ovo, jer mi novi king izgleda jos deblji i tezi za drzanje.mad.jpghodge me kupio proslim krimicem, horori su mi bili kul ali rodjen je za pravi krimic.i ovo deluje obecavajuce. baja glumio kriminalca u america's most wanted, pa ga neki serif zamenio za pravog fjudzitiva. i onda krece pravi road crime.

Link to comment

trenutno chitam Novi zhivot (Orhan Pamuk), i chini mi se dosta zapetljano :mellow: kad ga vec pominjem, svidja mi se i Bela tvrdjava :thumbsup: nego, zanima me da li josh neko ima moj problem - deshava mi se da ubrzo posle chitanja neke knjige zaboravim o chemu se radi, secam se tek ponekih likova, ali se zato savrsheno secam utiska koji je na mene ostavila ta knjiga... :unsure:

Link to comment

Čita mi se ovih dana nešto o vampirima, vukodlacima i sličnim monstrumčićima. Sad sam uzela neveliki roman Paola Maurensiga Vukovlad, gospodar vukova. Mislim da ću ga začas pročitati.Može li neko da mi preporuči nešto zanimljivo na ovu temu?Googl mi, izmedju ostalog, preporučio Istoričara Elizabete Kostove. Čitao neko? Vredi li da tražim?

Link to comment
koja kuca je to izdala i kada?...
Puko bezvlašće (Mere Anarchy) je druga (od ukupno 4 knjige) Izabranih dela Vudija Alena, koje tokom 2007. i 2008. premijerno na srpskom objavljuje Solaris iz Novog Sada (na NET-u su na www.solaris-ns.com).
Link to comment

Potrajace ovo citanje poduze (714 stranica!), ali... pocetak obecava. :)BNO_Cover.jpgBeing No One: The Self-Model Theory of Subjectivity by Thomas Metzinger"This is a book about consciousness, the phenomenal self, and the first-person perspective. Its main thesis is that no such things as selves exist in the world: Nobody ever was or had a self. All that ever existed were conscious self-models that could not be recognized as models. The phenomenal self is not a thing, but a process?and the subjective experience of being someone emerges if a conscious information-processing system operates under a transparent self-model. You are such a system right now, as you read these sentences. Because you cannot recognize your self-model as a model, it is transparent: you look rightthrough it. You don?t see it. But you see with it. In other, more metaphorical, words, the central claim of this book is that as you read these lines you constantly confuse yourself with the content of the self-model currently activated by your brain.This is not your fault. Evolution has made you this way. ..."

Link to comment
Being No One: The Self-Model Theory of Subjectivity by Thomas Metzinger
uuu, uzivaces! trebalo mi puno vremena, sve sa pauzama za proveravanje, jer sam laik-duduk, ali je prava uzivancija.neki ovde hteli da prevode, ali odustali zbog debljine. pa se onda povela diskusija kako prevoditi self, u svetlu hrvatskog (strucnog) prevoda "sopstvo", ali odgovora nije bilo.
Link to comment
nisam jos poceo. juce slucajno naleteo, nisam ni znao da je izaslo.
malo bezveznjikav, mada i dalje za sto kopalja bolji od turbo parsonsa i slicnih.al se brzo cita, a i to je nesto.
Link to comment
neki ovde hteli da prevode, ali odustali zbog debljine. pa se onda povela diskusija kako prevoditi self, u svetlu hrvatskog (strucnog) prevoda "sopstvo", ali odgovora nije bilo.
misliš sebstvo? :s_u:
Link to comment

Zavrsila danas "Jebo sad hiljadu dinara" Dezulovica. Dezulovic odlican pripovedac, podsecao me na Copica i Andrica u isto vreme, mestimicno urnebesno, grohotom sam se smejala vise puta, a dirljivo, potresno, rasplakalo me... Prica o jednom ratnom danu, dva vojske, hrvatska i bosanska, gledaju se preko nisana...I zbirka prica "Poglavnikova bakterija" odlicna.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...