Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

citam "druga Bolenova kci" i odlicna je. Nisu suvoparni istorijski podaci koji umeju da smore i dosade,vec je napisana kao roman-izuzetan opis dvora u doba Tjudora.Preporucujem

Link to comment

citam "druga Bolenova kci" i odlicna je. Nisu suvoparni istorijski podaci koji umeju da smore i dosade,vec je napisana kao roman-izuzetan opis dvora u doba Tjudora.Preporucujem

Link to comment

iako nevesela, veoma prija i tera na razmisljanje. jedna od onih knjiga na koje sam naisla u pravom trenutku. bar se tako cini za sada.proizv809.jpga pre nje:preporuka za stotinak naizgled laganih stranica. nepretenciozno o upadljivo prisutnim ozbiljnim savremenim problemima. muski zahod, Warwick Collinsedit: link

Edited by Cruella De Ville
Link to comment
fali nam onaj topik sa literarnim fragmentima :-)
Slazem se.Virus temperaturus me privuce u polozaj u kojem bih tako citala... koga drugog, do Basaru! Savrsen titl za neregularno stanje - sto svesti, sto organizma kao takvog. :)Uspon i pad Parkinsonove bolesti. Stara obozavateljka S.B.-a koja je procitala (skoro?) svaku knjigu koju je napisao, neku i po vise puta, a da sa ovim odugovlacim? (Bila sam zdrava, valjda.) Iako unapred znam kako ce "roman" da mu izgleda, kako ce u pocetku da obeca - na kraju da izneveri, kako ce se fragmenti sudarati bez "reda voznje"... I koji ce se likovi neizostavno pojaviti, i koje ce reci neizostavno da upotrebi... Jednostavno, neke od tih misli, za koje je svaka (pa i onako izdrobljena) forma tek izgovor, samo taj izvanredni Era ume da napise. :D Ispadala mi knjiga na pod od smeha...Subverzivni insert:

Kemal Pasa je sada skeptican. Ne zeli da slusa Parkinsonove sugestije. Ne shvata zasto je neophodno zameniti fesove, feredze i vrecaste pantalone. "Sta ce onda ostati od Turaka?" pita. "I zasto menjati odecu?" Demjan Lavrentich razmislja minut-dva i kaze: "Kemal Paso, mozete li da zamislite sledeci prizor: sedmoricu ljudi odevenih u frakove, sa cilindrima na glavama, koji nekog nesrecnika nabijaju na kolac?" Kemal Pasa pokusava da zamisli takav prizor. I ne uspeva. "U pravu si!" kaze. "Zabranicu fesove i feredze i nabijanje na kolac. Egzekucije se u evropskoj Turskoj imaju izvrsavati na civilizovan nacin, vesanjm i streljanjem."

Link to comment

Počeh juče da čitam "Veliki Getsbi"pređoh već tri poglavlja, i zagolicala me mnogo o dešavanjima sa gospom Dejzi i gospodinom Getsbijem!Lepa knjiga, valjda će tako biti i do kraja...

Link to comment

паскаль киняр / секс и страх, СПб 2007.pascal quignard / le sexe et l'effroi, 1994....glagol na starogrckom koji oznacava sodomiju, 'eispein' - doslovno odgovara latinskom 'inspirare' ...za sada, dalje, gore i dolje u slicnom duhu zanimljivih etimologika u galantnim harmonijama viole da gamba po notnim linijama / oziljcima g.b.p-a.

Link to comment
H.Murakami - Južno od granice, zapadno od sunca
Nakon Norveske sume krenula s "Juzno od granice, zapadno od sunca" i ubrzo stala uz neugodan osjecaj da jos uvijek citam prethodnu. Murakami je za mene, osim pokojeg dobrog opisa, prilicno razocarenje. Zapravo ne vidim cemu tolika ushicenost njegovim djelima. Edited by Ziza
Link to comment
Nakon Norveske sume krenula s "Juzno od granice, zapadno od sunca" i ubrzo stala uz neugodan osjecaj da jos uvijek citam prethodnu. Murakami je za mene, osim pokojeg dobrog opisa, prilicno razocarenje. Zapravo ne vidim cemu tolika ushicenost njegovim djelima.
vec sam pisao na temu murakamija mislim. ista doza neodusevljenja. solidan, ali fali mu quirkiness.koji erlend lu ima obilato. juce sam procitao skoro celu "volvo kamioni". odlicna je, bas mi prija, zao mi je sto je ostalo jos samo dvadesetak strana.
Link to comment

Reprizno "Famu o biciklistima" - u vidu dopunjenog reizdanja povodom dvadesetogosinjice objavljivanja (Dereta - hm, do juce nisam ni znala da su je ponovo objavili, treba cesce da zalazim u njihovu knjizaru, em su ljubazni, em daju popust, na stranu sto se razumeju u svoj posao)"U drustvu kurtizana" (zaboravih kako se zove zenska sto je napisala, a mrzi me sad da skoknem do sajta) - elem, u pitanju je Lagunino izdanje koje sam kupila iz potpuno bizarnih razloga - tako sto sam procitala da se radnja desava u Rimu i Veneciji, inace mojim omiljenim gradovima na kugli zemaljskoj, tek ono ispade solidna knjiga, ako se odstrani upliv popularne istorije (pojavljivanje Ticijana i josh nekih prominentnih Mletaka)Konacno, dobih na poklon knjigu pesama "Tudje cipele" Milomira Kragovica i bash sam se slatko ismejala.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...