Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

6 hours ago, Mil@n said:

 

  • Ploča: Asus Prime A320M-K
  • Procesor: Ryzen 3 1300x
  • RAM: 2x8gb Kingston Fury 2400mhz
  • Napajanje: LC Power 500w
  • Kućište MS Industrial Voyager
  • HDD: Western Digital BLUE 1TB 7200rpm

Sa SSDom (može se nađe 250gb za tipa 3500 i manje), ovo će da radi i više nego pristojno... 

A igranje igara i jeste bila glavna namena mašine, i obavljala je i više nego korektno :)

 

Pusti mi cenu na PM.

 

Pitanje za @radisaali i druge: ovaj model se ponavlja već 2x u preporukama 

https://gigatron.rs/gigatron-racunari/gigatron-aurora-lider-x34750-417286

Koja grafika bi mogla da se doda na ovu konfiguraciju?

Link to comment
1 hour ago, Tale said:

 

Pusti mi cenu na PM.

 

Pitanje za @radisaali i druge: ovaj model se ponavlja već 2x u preporukama 

https://gigatron.rs/gigatron-racunari/gigatron-aurora-lider-x34750-417286

Koja grafika bi mogla da se doda na ovu konfiguraciju?

NIjedna, to kućišta je nepromenjivo... :(

 

Kućište je veličine 15cmx15cm, nema tu mesta za grafiku... Gejmerske grafike su veće od tog celog računara...

  • +1 1
Link to comment

ajde i ovde da stavim, ako neko propusti na oglasima:

 

Prodaje se KINGSTON SSD 1TB M.2 2280 PCIe NVMe NV1 SNVS1000G, dobijen na poklon ali nije kompatibilan sa laptopom pa se nema gde sa njim.

 

Detalji i dogovor u PP, cena svakako ispod one prodajne iako je potpuno novo

Link to comment

+ Oni najskuplji imaju touch panel ,više podešavanja položaja i više priključaka..

Ako nemaš nešto određeno gledaj da bude sa IPS panelom on je najuniverzalniji i nema potrebe da plaćaš više od 15-16 hiljade

Link to comment
2 minutes ago, Skyhighatrist said:

+1

Meni pre par dana crko 21.5 i stavio privremeno TV 32.

Prvi dan sam bio u fazonu užas, ne mogu ja ovo, a treći dan sam krenuo da gledam monitore od 27 minimum :lolol:

32 je meni prejako, ja sam ima jedno godinu i po 32 i odustao...

 

Ali 27 je taman... puta 2, naravno... plus ekran od laptopa...

Link to comment

monitori sa va panelima su dobri za gledanje filmova i serija, meni lično smeta ghosting pri skrolovanju foruma :D još ako su bela slova na crnoj pozadini žasu, ovaj tip panela ima najbolju crnu, bolji je za mračne scene u filmovima od ips a pogotovo tn panela, avaj ta crna ipak nije ni blizu one na starim crt monitorima

- za igrice nisu baš sjajni zbog generalno nešto većeg odziva i nekih efekata kod bržih scena

- tn su najjeftiniji, uglavnom imaju najmanji odziv pa su dobri za kompetitivno igranje ali zato su uglovi gledanja loši, ako niste direktno ispred ekrana slika posivi, crna nije crna već je siva, boje odstupaju od realnosti

- ips daju najvernije boje, odlični za profi rad sa textom i fotografijama/video materijalom, no crna nije crna više je tamno siva, takođe javlja se i ips glow, srebrno/zlatno prelivanje boja kada se gleda sa strane...

- kod odabira a po meni jedini izbor je između va i ips panela, obratiti  pažnju na odziv, sve ispod 8 ms je ok, probijanje pozadinskog svetla, što može da smeta kada se radi u mračnoj prostoriji, kao i tipa antireflektivnog premaza, izabrati hard coating ako će monitor stajati pored prozora ili ako je stalno upaljeno svetlo u sobi itd, odn glossy panela ako će monitor biti korišćen u mračnoj prostoriji

- za kraj bataliti 22 in monitore i dodati 3-4k i uzeti 24in mala je razlika u ceni a velika u izboru i veličini panela :happy:

 

  • +1 1
Link to comment

Još jedanput, hvala svima na brzim odgovorima.

Provodim 8 sati na poslu buljeći u monitor, kad dodjem kući malo pikam FM i pročitam mejlove i forum - gledam da sam što manje na istom.

Skoro ništa, već godinama, ne gledam na njemu, za to mi služe TV ili laptop. Većinu tekstova čitam na mobu. Od igrica imam 1000sati godišnje FMa i od početka korone klinac pika Kanter ili Call of duty. Nema tu nikakvih potreba za ludovanjem. Pa meni je TV na 32 inča, 90% je fudbal a onih 10% filmovi i serije.

 

Malji deca nose druge prioriteta, mada generalno nisam neko ko bi spucao grdne pare na tehniku. Ovo što gone fishing piše, iskreno, pola ni ne razumem, ali ajde mogao bih ići ka 24.

Link to comment
  • 2 months later...

Zeza me moj Coreduo sa 4 giga rama, neće da pušta 4K i sl, pa sam mislio neki upgrade da uradim, a s obzirom na krizu, išao bih na polovno, jer bi svaki i5/i7 bio ogroman skok, a i bar 16giga rama.

Ono što je bitno, ne treba mi grafička.

Gledam po oglasima, ima dosta brand name računara, Dell, HP, Lenovo...

Koji je od njih najbolji? Kada sam laptop kupovao, tražio sam Thinkpad.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...