Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

3 minutes ago, jms_uk said:

@radisa

 

A cemu sluze ova stangla iznad tastature i ogromno okruglo dugme u cosku?

To okruglo dugme može da se podesi za svaku aplikaciju razčličito, ima klik i levo desno... Kontam da je onima koji rade nešto sa grafikom ili zvukom može biti baš baš korisno... Ja sam se malo igrao, i za browser podesiio da klik otvara novi tab, a levo desno da mi šalta kroz tabove, na primer...

 

Štangla ne služi ničemu....

Link to comment
11 minutes ago, radisa said:

ima klik i levo desno

Ima turn, press i press&turn, plus tap koji je kontekstualan i naravno može da se podesi za svaku aplikaciju posebno, kao i moj (i Radišin) Mx Master :cool:

Možeš da povežeš tri uređaja istovremeno, i ima tzv. Logi flow, možeš da radiš copy/paste između računara koje kontrolišeš jednom tastaturom/mišem.

 

Kad sednem za tuđi komp, sa tuđim mišem, izgubim se potpuno, toliko sam se navikao na konfiguraciju raznijeh dugmića na MXu :happy:

Link to comment
1 minute ago, Skyhighatrist said:

Ima turn, press i press&turn, plus tap koji je kontekstualan i naravno može da se podesi za svaku aplikaciju posebno, kao i moj (i Radišin) Mx Master :cool:

 

Ma ja bez MX mastera više ne mogu da radim...

 

Jebi ga, Logitech je skup kao đavo, ali su sjajni sa mogućnostima i dodatnim funkcijama...

  • +1 1
Link to comment
Ma ja bez MX mastera više ne mogu da radim...
 
Jebi ga, Logitech je skup kao đavo, ali su sjajni sa mogućnostima i dodatnim funkcijama...
Ajd sad zamislite mene koji imam TrackBall logitech i mapirane dugmiće, već je problem na ženinom laptopu...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
21 hours ago, Tale said:

Molba za znalce: trebalo bi da pazarim neku gejmersku konfiguraciju na kojoj klinac planira i da počne da uči neki programski jezik.

Odavno već ne pratim novosti pa se bojim da se ne zaletim i kupim nešto što je već zastarelo.

 

Dakle, ljubazno molim za predlog gotove konfiguracije ili spisak komponenti, ne mora da bude high-end, i da je dostupno u Srbiji.

 

 

 

gde sada kad je nedostatak svega što treba

  • +1 1
Link to comment
21 hours ago, Tale said:

Molba za znalce: trebalo bi da pazarim neku gejmersku konfiguraciju na kojoj klinac planira i da počne da uči neki programski jezik.

Odavno već ne pratim novosti pa se bojim da se ne zaletim i kupim nešto što je već zastarelo.

 

Dakle, ljubazno molim za predlog gotove konfiguracije ili spisak komponenti, ne mora da bude high-end, i da je dostupno u Srbiji.

 

 

 

 

Grafička karta 1050 sa 2gb rama je skoro 150e. 1050 titanium sam pre TRI GODINE plaćao 17.000. Realna vrednost 30 i to nova. A ako kupiš nešto još bolje, tek si tu u problemu. Grafičke su tipa 300% skuplje a i jače. Ako nekad nije bilo vreme za pazar, onda je to sad. Ako imaš grafiku, onda i nije tako strašno. 

Ja imam da prodam polovnu konfiguraciju bez grafičke, sasvim pristojna za gaming, o programskim jezicima da ne pričam, ako ti igra, šibni pp...

  • +1 1
Link to comment

A da možda da uzmeš nešto u laptopu, te nisu toliko za rudarenje pa se može uzeti nešto iole povoljno, ja uzeo laptop sa RTX3060 za <1000, doduše od Mađara™

  • +1 1
Link to comment

Gejmerska konfiguracija bez grafike, nije gejmerska :D  Lepo kaze Milan... preskupe su graficke.

 

Neki Ryzen 5 4 ili 5 generacije ima solidnu integrusu koja je za lajt igranje ok, a moze i nesto "zahtevnije" zavisi sta se trazi.

 

Predlog

Ryzen 5 5600G

odgovarajuca ploca

16GB RAM

500GB SSD

To je vec oko 500e, tastatura, mis, napajanje i kuciste jos 150... i eto konfiguracije.

 

Recimo ovako nesto

 

https://gigatron.rs/gigatron-racunari/gigatron-aurora-pro-elevate-445280

 

ili Ryzen 7

 

https://gigatron.rs/gigatron-racunari/gigatron-aurora-lider-x34750-417286

 

 

A moze i ovo sa grafickom

 

https://gigatron.rs/gigatron-racunari/gigatron-prime-lider-an107-422203

 

P.S. ne radim u gigatronu :D

 

Edited by Milosh76
  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, renne said:

gde sada kad je nedostatak svega što treba

Jbg, laptop odslužio svoje a konzola (xbox one x) šiba i dalje ali ima svojih ograničenja.

5 hours ago, Mil@n said:

 

Grafička karta 1050 sa 2gb rama je skoro 150e. 1050 titanium sam pre TRI GODINE plaćao 17.000. Realna vrednost 30 i to nova. A ako kupiš nešto još bolje, tek si tu u problemu. Grafičke su tipa 300% skuplje a i jače. Ako nekad nije bilo vreme za pazar, onda je to sad. Ako imaš grafiku, onda i nije tako strašno. 

Ja imam da prodam polovnu konfiguraciju bez grafičke, sasvim pristojna za gaming, o programskim jezicima da ne pričam, ako ti igra, šibni pp...

Možda mi i igra, nemam pojma. Šalji ili napiši ovde šta je unutra pa da tražim(o) šta da se doda.

4 hours ago, James Marshall said:

A da možda da uzmeš nešto u laptopu, te nisu toliko za rudarenje pa se može uzeti nešto iole povoljno, ja uzeo laptop sa RTX3060 za <1000, doduše od Mađara™

To sam i hteo i pokušaću da proguram, klinac nešto ne bi hteo.

Link to comment
4 hours ago, Milosh76 said:

Gejmerska konfiguracija bez grafike, nije gejmerska :D  Lepo kaze Milan... preskupe su graficke.

 

Neki Ryzen 5 4 ili 5 generacije ima solidnu integrusu koja je za lajt igranje ok, a moze i nesto "zahtevnije" zavisi sta se trazi.

 

Predlog

Ryzen 5 5600G

odgovarajuca ploca

16GB RAM

500GB SSD

To je vec oko 500e, tastatura, mis, napajanje i kuciste jos 150... i eto konfiguracije.

 

Recimo ovako nesto

 

https://gigatron.rs/gigatron-racunari/gigatron-aurora-pro-elevate-445280

 

ili Ryzen 7

 

https://gigatron.rs/gigatron-racunari/gigatron-aurora-lider-x34750-417286

 

 

A moze i ovo sa grafickom

 

https://gigatron.rs/gigatron-racunari/gigatron-prime-lider-an107-422203

 

P.S. ne radim u gigatronu :D

 

E, sad.. Da li je bolje da tražim i nađem grafičku za neki od ova dva bez ili da nešto menjam kod ovog trećeg? 

Tu je suština mojih dilema, ne znam šta ide sa čim najbolje i šta je od komponenti već "bajato".

Link to comment
1 hour ago, Tale said:

Možda mi i igra, nemam pojma. Šalji ili napiši ovde šta je unutra pa da tražim(o) šta da se doda.

 

  • Ploča: Asus Prime A320M-K
  • Procesor: Ryzen 3 1300x
  • RAM: 2x8gb Kingston Fury 2400mhz
  • Napajanje: LC Power 500w
  • Kućište MS Industrial Voyager
  • HDD: Western Digital BLUE 1TB 7200rpm

Sa SSDom (može se nađe 250gb za tipa 3500 i manje), ovo će da radi i više nego pristojno... 

A igranje igara i jeste bila glavna namena mašine, i obavljala je i više nego korektno :)

  • +1 1
Link to comment

Jel ima smisla za redovne neke kancelarisko mastiljarske potrebe kupovati neko ono mini kućište. Ofis, surf, jutjub i igrice zakljucno sa heroes 4 bi se igrale. 90 posto vremena mi laptop stoji na stolu zakacen na monitor a imam i ipad i tastaturu za neke sitnije portabl potrebe, pa sam mislio da umesto laptopa kupim desktop, ali mi je nezgodno sto je velik. A sada vidim ta mini kućišta…

Link to comment
9 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Jel ima smisla za redovne neke kancelarisko mastiljarske potrebe kupovati neko ono mini kućište. Ofis, surf, jutjub i igrice zakljucno sa heroes 4 bi se igrale. 90 posto vremena mi laptop stoji na stolu zakacen na monitor a imam i ipad i tastaturu za neke sitnije portabl potrebe, pa sam mislio da umesto laptopa kupim desktop, ali mi je nezgodno sto je velik. A sada vidim ta mini kućišta…

Kupio ja ženi za kanc, imaš pre par strana...

 

https://gigatron.rs/gigatron-racunari/gigatron-aurora-lider-x34750-417286

 

Tera i njen stari komp kao virualnu mašinu na tom... :)

 

Radi kao satić. bilo je ranije i sa Ryzen5  i 8GB rama, za 50ak K... Verovatno i to radi kako treba...

  • Hvala 1
Link to comment

Ko ima manji? :happy:

 

NUC-in-hand-10-gen.jpg

 

Intel NUC7I5BNK i5-7260u/16GB/500SSD/Iris640 sa TB3! stiže mi za džab džabe od neke zbog kovida proipale konferencije, sjajna stvar taman da mi oslobodi jedan kućni laptop (* mislim da ima i kod mađara za 350-400e barebone bez diska i memorije a i novijih gen.)

 

A stiže i ona profi konferencijska veb 5K kamera od 1000+ evra što snima u 180*, mislim ne treba mi al kad se već delilo a nešto gledam baš i nije za rad od kuće, em hvata celu prostoriju i šta treba i šta ne treba, em što sama režira, ono kad neko neplanirano uđe u sobu onda širi kadar da uhvati i novog učesnika, još kad taj novi progovori onda zumira na njega, mislim nije se još desilo al pozorište u kući u najavi.

 

 

 

Edited by francuski sobar
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...