Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

23 hours ago, kipo said:

U BiH proradio neki Pesoto servis, radi u jos par divljih zemalja tek. Imaju skladiste u SAD koje stavis za svoju adresu i proizvod kupljen bilo gdje u SAD stigne tu, a onda oni salju za BiH,

 

Ima ista varijanta već nekoliko godina i za Srbiju. Američki poštar se zove. 

Link to comment

This escalated quickly..

 

Razmenili smo nekoliko mejlova u pokušaju da razumem zašto su mi dva puta odbili porudžbinu i vratili novac. 

Prvo su za razlog naveli da nisam uneo naziv firme a da Ruska carina(?!) insistira na tome. 

Drugi put su za razlog naveli da ne isporučuju u moj region.

Treći navedeni razlog je nije ni region problem već to što sam platio VISA karticom, odnosno isporučili bi da sam platio Bitkoinom ili drugom kripto valutom.

Odgovorio sam da razmišljam da uložim žalbu protiv diskriminacije nekom njihovom nadležnom organu.

Njihov današnji odgovor:

 

 

Screenshot_20210328-123448.png

Edited by Tale
  • Haha 1
Link to comment
20 hours ago, Tale said:

This escalated quickly..

 

Razmenili smo nekoliko mejlova u pokušaju da razumem zašto su mi dva puta odbili porudžbinu i vratili novac. 

Prvo su za razlog naveli da nisam uneo naziv firme a da Ruska carina(?!) insistira na tome. 

Drugi put su za razlog naveli da ne isporučuju u moj region.

Treći navedeni razlog je nije ni region problem već to što sam platio VISA karticom, odnosno isporučili bi da sam platio Bitkoinom ili drugom kripto valutom.

Odgovorio sam da razmišljam da uložim žalbu protiv diskriminacije nekom njihovom nadležnom organu.

Njihov današnji odgovor:

 

 

Screenshot_20210328-123448.png

 

nadam se da te neće mrzeti da ih prijaviš kome si nameravao

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

ima neko ideju gde može da se kupi ovakav kabl:489813570_CorsairRGBhubcable.thumb.jpeg.e8990bba85ca32c36a8938b821c041f5.jpeg

u pitanju je "Corsair RGB Fan LED Hub Cable" koji se koristi za povezivanje ovakva dva huba, a sve u cilju da ventilatori u kompu sijaju kao novogodišnja jelka:

hub.png.a3a402bbedb40b35da1be5ece7f324a1.png

 

edit: da li ovakav kabl može da se kupi u Srbiji?

Edited by Reaktor
Link to comment
  • 1 month later...

je l se isplati uzeti za 350 EUR grafičku karticu AMD Radeon RX580 8GB koja je korišćena za mining prethodne 2 godine maltene bez prestanka?

uzimam od poznanika od poverenja, koji ju je lično koristio, ne radi se o tome da će me namerno zeznuti već uopšteno pitam.

na par mesta na kojima može da se nađe polovna cena ide od 450 EUR do 700 EUR.

mene više brine koliko to može dugo još da nastavi da radi, a da dam nemalu sumu.

i dalje sam u neverici da jebene grafičke kartice toliko koštaju.

 

https://www.xfxforce.com/gpus/amd-radeon-tm-rx-580-gts-xxx-edition-8gb-4

Edited by Svarog
Link to comment

To ti je dragi mačka u džaku, možda bude ok još pet godina, možda ti crkne za šest meseci, teško da imaš benchmark "trajnosti".

 

Ja iskreno ne bih ali to jer sam se davno davno opekao na kupovinu polovne grafike.

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Svarog said:

je l se isplati uzeti za 350 EUR grafičku karticu AMD Radeon RX580 8GB koja je korišćena za mining prethodne 2 godine maltene bez prestanka?

uzimam od poznanika od poverenja, koji ju je lično koristio, ne radi se o tome da će me namerno zeznuti već uopšteno pitam.

na par mesta na kojima može da se nađe polovna cena ide od 450 EUR do 700 EUR.

mene više brine koliko to može dugo još da nastavi da radi, a da dam nemalu sumu.

i dalje sam u neverici da jebene grafičke kartice toliko koštaju.

 

https://www.xfxforce.com/gpus/amd-radeon-tm-rx-580-gts-xxx-edition-8gb-4

 

Realna vrednost te grafike je bukvalno oko 100e. Kada je poslednji put pao BC, oglasi su bili k-rca-ti sa tom kartom i mogao si je uzeti za smešne pare, ne više od 150e. 

Sada nema NIKAKVIH karti pa se traže sulude cifre za prosečne i ispod prosečne karte. Ta karta je ok i teraće ti svašta ali te pare su jebeno previše. A i ako se cene skljokaju uskoro, što nikad nije isključeno, neće koštati više od 100e bez ikakvog preterivanja. Po meni, najbolje sad uzeti bilo šta tj nešto minimalno, što ti odgovara tj pokreće ono što ti treba kako bi eventualni gubitak bio što manji. A sigurno će biti gubitak jer su kartice skuplje 2, 3, 4 puta nego što realno vrede, sve, bilo koga.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, goofs said:

Jesu li to cene napumpane samo kod nas ili svugde u svetu? 

 

Svuda.

 

Mi upravo cekamo neki komp za CGI radove i na sajtu sastavljaca pise da se neke graficke cekaju ili dugo, ili ne postoje uopste na lageru.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...