Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 minute ago, Roger Sanchez said:

Koliko će štete moći napraviti Viki, njegova VP? Ta se čini kao opasnija lujka

 

Milei je autohtoni ludak, Viki je izdanak onih iz diktature, sad, da li samo pati za staaarim dobrim sedamdesetim, ili ima neku agendu ne znam.

 

 

Sto se Mileia tice,  velika je verovatnoca da u stiu Vojka V. odmah krene u kuknjavu "neko me sabotira" i tako pliva cetiri godine bez ijednog guvernera ni vecine u Parlamentu.  Vec su krenuli Makristi da pevaju po tom motivu.

Link to comment
On 13. 11. 2023. at 3:02, Budja said:

Upravo se zavrsila debata izmedju Mase i Mileia.

 

Ubio ga je i potom sahranio Masa Mileia.

 

Milei amater, a Masa profi+ politicar.

 

Čim si ovo postovao, pade mi na pamet da ludak 100% dobija :lolol:. Razumno očigledno nije dovoljno relevantno samo po sebi, ima previše faktora koji utiču na ljude. Ne mislim da je ovaj lik opipao puls naroda, verovatnije je da je autentičan ludak kojem se namestilo po izreci svaka roba nađe kupca.

 

Bez želje da ga poredim s Hitlerom direktno, podsetio me od starta na članak s isečcima iz knjige o Trećem rajhu i o tome koliko su zapravo bili nesposobni, ali je u nekom smislu to više bio feature, a manje bug.

 

Why did the elites of Germany so consistently underestimate Hitler? Possibly because they weren't actually wrong in their assessment of his competency—they just failed to realise that this wasn't enough to stand in the way of his ambition. As it would turn out, Hitler was really bad at running a government. As his own press chief Otto Dietrich later wrote in his memoir The Hitler I Knew, "In the twelve years of his rule in Germany Hitler produced the biggest confusion in government that has ever existed in a civilized state."

  • +1 1
Link to comment

Oh, Izrael ima novog simpatizera. Pretpostavljam da je na sad već stabilnoj i udobnoj desničarskoj poziciji izraelofilije elegantno i profinjeno vjenčane s antisemitizmom

 

 

  • Tužno 1
Link to comment

Pogledah neki chlanak na licu dodushe ali kapiram da su preveli odnekud, o tom Mileu.

Lik je opasno umobolan. Chinjenica da takava neko moze da dobije izbore... je vec potvrdjena vishe puta, chestitam Argentincima na ulasku u Vuchic eru.

Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Meni deluje da su oni njega izabrali bas zato sto su vec dugo bili u Vucic eri. Ne znam da je neko izabrao ovolikog ludaka do sada, ovo je presedan.

 

Vecinom ih i ima ludih, ali josh nije bilo da idu okolo i vichu vuallllh gledajte me kako ludujem, to jeste neuobichajeno.

Link to comment
7 hours ago, Venom said:

 

Čim si ovo postovao, pade mi na pamet da ludak 100% dobija :lolol:. Razumno očigledno nije dovoljno relevantno samo po sebi, ima previše faktora koji utiču na ljude. Ne mislim da je ovaj lik opipao puls naroda, verovatnije je da je autentičan ludak kojem se namestilo po izreci svaka roba nađe kupca.

 

Bez želje da ga poredim s Hitlerom direktno, podsetio me od starta na članak s isečcima iz knjige o Trećem rajhu i o tome koliko su zapravo bili nesposobni, ali je u nekom smislu to više bio feature, a manje bug.

 

Why did the elites of Germany so consistently underestimate Hitler? Possibly because they weren't actually wrong in their assessment of his competency—they just failed to realise that this wasn't enough to stand in the way of his ambition. As it would turn out, Hitler was really bad at running a government. As his own press chief Otto Dietrich later wrote in his memoir The Hitler I Knew, "In the twelve years of his rule in Germany Hitler produced the biggest confusion in government that has ever existed in a civilized state."

 

 

Nije u redu poredjenje sa Hitlerom, jer u Argentini nije rec o izgubljenim elitama. erc je o peronistickoj eliti koja je direktno odgovorna za uspon Mileia.

 

Nivo klijentelizma u Argentini je milion puta veci nego sto to radi Vucic, placaju se neradnici izvesne organizacije "Campora", ima stotine hiljada placenih radnih mesta u javnom sektoru u kojima niko ne radi, plus hiperinflacija. Ljudima je dopizdelo, ali nije do toga sto peronisti ne znaju sta rade, znaju jako dobro.

 

Zasto tradicionalna opozicija (radikali i desnica PRO Makrija) nije uspela da udej u drugi krug? Zato sto je Makri fulao kao predsednik.

 

Link to comment
5 hours ago, Roger Sanchez said:

Nakon Trampare i Bolsonara, cenim™ da će ovaj biti treći čije će pristalice upasti u kongreso da spriječe kradžu™ reizbora

 

Ti si optimista da ce da prezivi do reizbora.

 

Samo cekam da mu sindikat kamiondzija (jedna vrsta peronisticke mafije, izmedju ostalih) proglasi strajk.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Roger Sanchez said:

Oh, Izrael ima novog simpatizera. Pretpostavljam da je na sad već stabilnoj i udobnoj desničarskoj poziciji izraelofilije elegantno i profinjeno vjenčane s antisemitizmom

 

 

 

 

Latinoamericka izraelofilija nije izraelofilija, nego SADelofilija, kao sto je i palestinski cause sustinski anti-SAD stav.

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...