Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Aha, kapiram. Belci u Zimbabveu nisu egzotika, tu su stotinama godina i prilicno su omrznuti zbog kolonijalne proslosti. Crnkinja u Irskoj je simpaticna novost, belkinja u Zimbabveu je simbol ugnjetavanja (sta simbol, po imenu je vec vrlo jasno da je ova potomak Bura koji su ziveli na sistemu aparthejda).

 

Inace, videcemo kako ce izgledati izbor za Miss Universe u buducnosti jer ono sto je sexy i lepo nekom u Nemackoj nije i nekom u Zimbabveu. Da su birali ono sto bi bilo lepo prosecnom Zimbosu dobili bi smo figuru sa mnooogo izrazenijim atributima :D 

Link to comment

Sve su to politicke odluke, i Zimbabve i Irska. Holandija ima logicno objasnjenje i nema veze sa politikom ;)

 

Kao sto je Dzo izabrao Karine Jean-Pierre umesto Psaki

wide__360x202__mobile__scale_2

 

  • -1 1
Link to comment
19 hours ago, Gojko & Stojko said:

 

Miss Universe Ireland 2023 je crnkinja, a u Irskoj živi 1.5% crne populacije. Je li i to politička odluka?

 

Miss-Universe-Ireland-2023-final-16-scal

 

   
   

SaE

 

Gde ih samo nalaze, ni jedna od ove tri misice nema lepo niti zanimljivo lice

  • +1 3
Link to comment
6 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Gde ih samo nalaze, ni jedna od ove tri misice nema lepo niti zanimljivo lice

Takve se izgleda prijavljuju, malo je do opšte klime i koga takvo takmičenje uopšte interesuje a malo i do ovih žirija koji očigledno imaju neka svoja pravila i ideju ko može da prođe na finalnom takmičenju svih zemalja, deluje mi kao Pesma Evrovizije.

 

SaE

Link to comment
On 8. 11. 2023. at 1:58, x500 said:

Sve su to politicke odluke, i Zimbabve i Irska. Holandija ima logicno objasnjenje i nema veze sa politikom ;)

 

Kao sto je Dzo izabrao Karine Jean-Pierre umesto Psaki

wide__360x202__mobile__scale_2

 

 

sa Kamalom se takodje usrecio jebalo patka

 

 

  • +1 1
Link to comment
On 8. 11. 2023. at 4:53, Shan Jan said:

Jbg plivanje je jedna stvar u kojoj belci imaju fizicku prednost, to uopste ne cudi. Znam neku nasu srpsku decu koja su predstavljala Bocvanu kao plivacice, crnkinje im nisu bile ni prici a u Srbiji bi verovatno bile amateri. Sto se tice ostalih sportova, Zimbabve je toliki raspad od drzave da niko nema sansu da se sportski razvije. Osim opet mozda onih bogatasa koji mogu sami da to finansiraju a belci generalno imaju vise para.

Kakvu fizičku prednost imaju belci? :D

nemoj slušati koraćeve gluposti. napravi u Africi gomilu bazena i pošalji im par dobrih trenera i za 15-20 godina će biti veća dominacija nego u atletici. bjelci će otvarati šampanjac u retki prilikama kad se plasiraju u polufinale.

čovek nije predviđen da pliva. learning curve je mnogo drugačiji nego u ostalim sportovima. ako dete navežba tehniku ono može da rastura drugo dete koje ima potencijal da bude novi Phelps, ako to dete još uvek nije naučilo tehnike. ali kad svi savladaju tehniku i budu na level playing field, onda ogromnu razliku pravi ono što si donosi od kuće, genetika. onaj što ima više fast twitch vlakana će da obara svetske rekorde, a bjelci će iz prikrajka da vrebaju plasman u 1/2 finale.

 

primeni tvoju teoriju o Srbima u Bocvani na Madjare (i druge manjine) u Srbiji. u Srbiji izgleda samo Mađari znaju plivati. Andrej Barna, Sebastijan Sabo, Čaba Silađi, Lenđer nije Mađar nego Rusin, ali poenta ostaje. Nađa Higl isto tako. Srbi tu služe samo da popune broj. Ali zna i Srbin dobro plivati, pod uslovom da je rođen u Anaheimu.

Mađari imaju kulturu plivanja. Oni su osvajali medalje u plianju na prvim OI koje su bile u 19. veku i osvojili su barem poneku medalju verovatno na svim Igrama od tada. Posle USA i Australije imaju najviše olimpijskih medalja. Ta kultura je zastupljena i u Subotici, Adi, Senti, Molu, po Banatu.

Srbi to nemaju, nama je plivanje bitno toliko da dete nauči da se održava na vodi i da se onda može opušteno otići na more i Štrand. Ali taj nivo da dete radi sa trenerom koji ima neko znanje, da nauči pravilnu tehniku, da proba malo da se takmiči, to je kod nas još uvek u povoju. 

To kako Mađari ovde nadbijaju Srbe, tako i te tvoje male Srpkinje nadbijaju po Bocvani. Bocvana je u poslednjih 10ak godina imala veliki boom u atletici, ali plivanje je nešto skroz drugo.

A budale poput pokojnog Koraća verovatno misle da mi imamo drugačije kosti od Mađara ili šta je već bila njegova debilna teorija zašto crnci ne mogu dobro plivati.

 

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment

Jbg, ne slazem se. Ok ti je da pricas o prednosti crnaca u vidu veceg procenta odredjenog tipa misica (koji se btw, krecu razlicito u razlicitim crnackim narodima tako da ni to nije 1-1 raspodela) ali neke prednosti belacke fizionomije odmah proglasavas za broscience. Ako gledas siromastvo, imas puno crnaca koji zive u zemljama Zapada i koji su se probili u gomili sportova kao dominantni, tako da ti blokiranje access-a ne pije vodu. Ili kako to da Kinezi koji masovno ulazu u sve sportove kidaju u dizanju tegova ali isto kaskaju za kvalitetom plivaca?

 

Sto se tice Bocvane, vodio sam moju sestricinu cesto na njene treninge plivanja i u srednjoj skoli i u skoli za plivanje. 90% plivaca su bili crnci. 

  • Hvala 1
Link to comment

Svakako da ima nekih genetski predispozicija ili iz uslova zivota (Kenijci, nasi iz Sjenice ili Mekaikanci kao trkaci dugoprugasi). 

Ali ima istine i u ovom sto @omiljeni pise. Pitanje bavljenja nekim sportim kao deo kulture, odgajanja i skolovanja. Austrougarske bivse oblasti imaju tradiciju bazicnih sportova. Madjari posebno.
Naravno da od Dinarca dvometrasa tesko da moze da bude gimnasticar, a ne kosarkas ili slicno.

 

Zemlje sa okeanom okolo i pomorskom tradicijom decu sistemski uce da plivaju na ozbiljan nacin, i pre nego skinu pelene.

 

Plivanje nije profitabilan sport, tako da ce da gledaju i gde mogu bolje da prodju, ako dolaze iz siromasnijeg okruzenja.

Edited by Moonwalker
  • Hvala 1
Link to comment
On 10. 11. 2023. at 14:35, Shan Jan said:

Ok ti je da pricas o prednosti crnaca u vidu veceg procenta odredjenog tipa misica (koji se btw, krecu razlicito u razlicitim crnackim narodima tako da ni to nije 1-1 raspodela) ali neke prednosti belacke fizionomije odmah proglasavas za broscience.

Ne znam šta tu meni treba da bude Ok ili da mi ne bude Ok, ali to je tako.

Link to comment
6 minutes ago, Tsai said:

 

 

vaistinu im svaka cast. ovaj lik je za hitnu hospitalizaciju

'Ni ulazna vrata nam ne trebaju! Šta ima da se otuđujemo jedni od drugih.'

  • Haha 5
Link to comment

Bas, bas ubedljivo dobio, na moje iznenadjenje. Bas je dokurcilo Argentincima ovaj peronisticki klijentelizam odvrnut do maksimuma.

 

Macri + Patricia Bullrich misle da mogu da ga kontrolisu. Bumo videli.

 

 

  • +1 2
Link to comment
×
×
  • Create New...