Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Dobrodosli u Ekvador, samo planirajte svoj odmor dobro, od sutra restrikcije struje cetiri sata dnevno.

 

Kaze ministar, susa sjebala hidroelektrane, kriticari kazu, sa razlogom, nesposobni ste.

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
Quote

The Miss Universe Zimbabwe Competition was held for the first time in 22 years on Saturday, and Brooke Bruk-Jackson clinched the coveted crown.

“I am proud to be Zimbabwean,” she said. “This is shocking and amazing at the same time. I am so overwhelmed. I can’t wait to perform my duties as the queen of Zimbabwe this year in El Salvador. I have been modelling a few years back in Cape Town and have been travelling around the world, but this is my first pageant,” she added.

 

Spoiler

uid_ff644ed8b4d44f489a3221b086daafe2_wid

 

  • +1 1
Link to comment
On 28. 10. 2023. at 3:27, vememah said:

Šta misliš, koji procenat posetilaca foruma govori španski?

 

 

Mislim da je dovoljno videti nacin na koji govori i njegovu facu da se razume.

Link to comment

Zimbabwe ima otprilike 10ak olimpijskih medalja. 9 medalja je osvojila Kristy Coventry. i još im žene osvojile zlato u nekom egzotičnom timskom sportu, kriket, lacrosse, nešto tako. Sve belkinje.

Link to comment

Jbg plivanje je jedna stvar u kojoj belci imaju fizicku prednost, to uopste ne cudi. Znam neku nasu srpsku decu koja su predstavljala Bocvanu kao plivacice, crnkinje im nisu bile ni prici a u Srbiji bi verovatno bile amateri. Sto se tice ostalih sportova, Zimbabve je toliki raspad od drzave da niko nema sansu da se sportski razvije. Osim opet mozda onih bogatasa koji mogu sami da to finansiraju a belci generalno imaju vise para.

 

Ja jesam skroz za inkluzivnost ali jeste malo cudno da zemlja koja je pocetkom 2000tih izvrsila etnicko ciscenje svog belog stanovnistva, u kojoj je 99% stanovnistva crno a broj belaca se meri u hiljadama i kojoj je zvanicna politika ekstremno anti-belacka, izabere medju tolikim lepim crnkinjama bas belkinju. Ako ovo nije politicka odluka tu me seci.

  • +1 1
Link to comment

 

Naravno da nisu, nije ni situacija u Holandiji gde pored toliko lepih žena po rođenju izabraše baš transrodnu ženu (javlja mi se da je udeo transrodnih žena u ženama Holandije još manji od 1%). Mora da je i to politička odluka

 

230710-Rikkie-Valerie-Kolle-ac-621p-dfa4

 

SaE

Edited by Gojko & Stojko
Link to comment

Ne razumem sto se ljutis? Prosto pisem o onome sto je moje misljenje, zasnovano na godinama svakodnevnog rada sa Zimbabveancima (i crncima i belcima) i njihovih prica, kao i pracenja vesti komsijske zemlje. Ako imas bolji insight slobodno izvoli, mozda i ja gresim, ali ovi primeri iz drugih zemalja nemaju veze sa situacijom u Zimbabveu.

Link to comment
24 minutes ago, Gojko & Stojko said:

 

Naravno da nisu, nije ni situacija u Holandiji gde pored toliko lepih žena po rođenju izabraše baš transrodnu ženu (javlja mi se da je udeo transrodnih žena u ženama Holandije još manji od 1%). Mora da je i to politička odluka

 

230710-Rikkie-Valerie-Kolle-ac-621p-dfa4

 

SaE

Ako ovo u Nizozemskoj nije politička odluke, secite me di sam najtanji

 

Secite, hehe :D

  • Haha 7
Link to comment
30 minutes ago, Shan Jan said:

Ne razumem sto se ljutis? Prosto pisem o onome sto je moje misljenje, zasnovano na godinama svakodnevnog rada sa Zimbabveancima (i crncima i belcima) i njihovih prica, kao i pracenja vesti komsijske zemlje. Ako imas bolji insight slobodno izvoli, mozda i ja gresim, ali ovi primeri iz drugih zemalja nemaju veze sa situacijom u Zimbabveu.

Ne ljutim se, pretpostavljam šta si hteo da kažeš ali pogledaj šta si napisao i kako si reagovao na primer iz Irske. Deluje kao da tvrdiš da je nemoguće da je bela Zimbabveanka lepa kao crne Zimbabveanke, dočim je vrlo moguće da je crna Irkinja lepša od belih Irkinja. Možda tebi tako deluje, ali to je tvoj lični ukus. Ja bih iz ova tri izbora izvukao zajedničku nit da ljudi vrednujući fizičku lepotu u situaciji gde su kandidatkinje po ostalim kriterijumima slične daju premiju na egzotiku, tj. nešto što je neuobičajeno za standard jedne populacije, što je (bar za mene) nešto što odslikava stvarnost i van izbora za mis (ono sa čim nemaš iskustva ti izgleda slađe). U Evropi je crni labud skuplji nego ovde.

 

20 minutes ago, Filozof manijak said:

Ako ovo u Nizozemskoj nije politička odluke, secite me di sam najtanji

 

Secite, hehe :D

Dobar.

 

SaE

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
×
×
  • Create New...