Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

2 hours ago, Budja said:

 

Nije mi palo na pamet. Zasto ti se tako cini?

Bem li ga, to je taj neki prosveceni diktator :D  Ono, za njega zakon ne vazi, jebe kevu protivnicima ali radi i za gradjane. Cvrsta ali pravicna ruka sto bi rekli ovde. 

Link to comment
13 hours ago, Lezilebovich said:

Ne znam siri kontekst, ali zena je rekla elementarnu istinu, nesto sto valjda i deca shvataju, a to je da zakoni sluze da ogranice slobodu zarad dobrobiti zajednice.

na primer, ne mozes da udjes u tudji stan ako ti vlasnik ne dozvoli ili da udjes u drugu drzavu bez pasosa. To je bukvalno ogranicenje kretanja. 
Ne mozes da praktikujes zrtvovanje ljudi ako ti to religija zahteva. I to je ogranicenje neke slobode.

ne mozes da dodjes ispred mog stana u 2am i da se deres megafonom. Zakon ogranicava tvoju slobodu

 

 

Ti ne razumes da ovaj recnik "restricting freedom for common good" je oduzimanje elementarnih sloboda coveka.

 

Vec imamo zakone za sve moguce kurce i palce. 

 

Čovek lezi u federalnom zatvoru za memes! 

 

Rule 2.13 u NY,  Hochul, progresivno zlo, mogu da te pokupe kad god hoce na razne bolesti, strpaju u karantin, nema limit za godine (beba, dete, starac), nemas prava da se protivis lekovima, nema nista (uzdam se u Supreme court da ce ovaj kretenizam da poniste) 

Ne znam kako ne shvatate, kako ne vidite da nas na sve strane sve vise box in.

Mi nismo nicija roba a ponasaju se kao da jesmo. I trguju sa nama, samo smo im dolar znak. 

 

Ovaj recnik, stavovi,  je toliko opasan i jedino vodi u totalitarizam, potpunu kontrolu. 

 

Vama da stoji crveno svetlo na semaforu,u sred pustinje, bez saobracaja, ne bi palo na pamet da je predjete. Wake up people :heart:

 

 

Vlast nema prava da nas ogranicava. 

Ja ti trubim u 2 ujutru, tuzi me, zovi policiju da me uhapsi za neprimereno ponasanje a ne da me vlast odvede ko zna gde i ko zna kada da me puste i da me vlast vaspitava. Cist komunisticki fasizam (u ovom slucaju protiv neposlusnih). Fuck no! 

 

Citajte izmedju njihovih posranih redova. 

 

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Raspitaj se malo o velikim boginjama u Beogradu 1972 i sta bi bilo da nisu reagovali ogranicavanjem kretanja, karantinom i vakcinacijom. Mozda te ne bi ni bilo na ovom forumu da prosipas tviter sranja.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
14 minutes ago, precog said:

Raspitaj se malo o velikim boginjama u Beogradu 1972 i sta bi bilo da nisu reagovali ogranicavanjem kretanja, karantinom i vakcinacijom. Mozda te ne bi ni bilo na ovom forumu da prosipas tviter sranja.

@mustang govori, ako sam dobro razumeo, o bazicnim slobodama, poput slobode govora u normalnim uslovima. Pominje narusavanje reda i mira, poput buke u 2am.

Smatra da kazna, ako postoji osnova, treba da bude u skladu da prekrsajem.

 

Ti pominjes specijalni slucaj epidemije i kako je drzava reagovala na ogranicenom prostoru i u ogranicenom vremenskom periodu. 

Dakle, ako sam dobro razumeo iz primera koji si naveo, smatras da drzava treba da ukine sva prava i da je to nacin kako se pravilno brine o gradjanima.

 

Mozda Rowan Atkinson, glumac koji je stekao popularnost tako sto nije govorio (mada je vise volim njegove uradke u kojima prica), sve ovo moze bolje da objasni

 

  • +1 3
Link to comment
17 hours ago, Lezilebovich said:

Ne znam siri kontekst, ali zena je rekla elementarnu istinu, nesto sto valjda i deca shvataju, a to je da zakoni sluze da ogranice slobodu zarad dobrobiti zajednice.

na primer, ne mozes da udjes u tudji stan ako ti vlasnik ne dozvoli ili da udjes u drugu drzavu bez pasosa. To je bukvalno ogranicenje kretanja. 
Ne mozes da praktikujes zrtvovanje ljudi ako ti to religija zahteva. I to je ogranicenje neke slobode.

ne mozes da dodjes ispred mog stana u 2am i da se deres megafonom. Zakon ogranicava tvoju slobodu

 

Ne sumnjam da je sve to vec pokriveno zakonima u Irskoj. Dakle shta je sad to novo shto tek mora da se pokrije?

  • +1 3
Link to comment
25 minutes ago, x500 said:

@mustang govori, ako sam dobro razumeo, o bazicnim slobodama, poput slobode govora u normalnim uslovima. Pominje narusavanje reda i mira, poput buke u 2am.

Smatra da kazna, ako postoji osnova, treba da bude u skladu da prekrsajem.

 

Ti pominjes specijalni slucaj epidemije i kako je drzava reagovala na ogranicenom prostoru i u ogranicenom vremenskom periodu. 

Dakle, ako sam dobro razumeo iz primera koji si naveo, smatras da drzava treba da ukine sva prava i da je to nacin kako se pravilno brine o gradjanima.

 

Mozda Rowan Atkinson, glumac koji je stekao popularnost tako sto nije govorio (mada je vise volim njegove uradke u kojima prica), sve ovo moze bolje da objasni

 

mustang neartikulisano rantuje, po obicaju, a najvise o plandemiji, vakcinama, zaveri levicara i ostalim sranjima koje pokupi sa tvitera, a ne kapira stvari protiv kojih rantuje, niti se trudi da nauci nesto o njima. kada ti je znanje o svetu minimalno, svet ti je mali i lak za razumevanje. 

konkretno, ja sam reagovao na:

 

Quote

Rule 2.13 u NY,  Hochul, progresivno zlo, mogu da te pokupe kad god hoce na razne bolesti, strpaju u karantin, nema limit za godine (beba, dete, starac), nemas prava da se protivis lekovima, nema nista (uzdam se u Supreme court da ce ovaj kretenizam da poniste) 

sto je dopuna zakona koja daje vlastima mogucnosti da u specificnim uslovima (sprecavanje epidemije zaraznih bolesti) stave ljude u karantin i ogranice slobodu kretanja. 

a ako si, iz primera koji sam naveo, zakljucio da zelim da drzava, generalno, ukine sva prava gradjanjima, mogu samo da ti preporucim slusanje klasicne muzike u za bolju koncentraciju.

  • +1 4
Link to comment

Pa šta, neka rantuje na forumu, njena stvar, esid: i njeno pravo.

Ono što je zanimljivo je tvoja potreba da je stalkuješ

Edited by Filozof manijak
  • +1 2
Link to comment

@precog Koliko sada razumem vi imate istoriju svadje/rasprave pa je ovo samo nastavak iste. 

 

Srecno vam, i bericetno :)

 

@Braća Strugacki ako sam dobro razumeo, @mustang kritikuje neki zakon, a @precog kritukuje @mustang zato sto kritikuje zakon. 

Najverovatnije zakon potice iz jedne politicke price (SAD Demokrate) a kritikuju ga simpatizeri druge strane (SAD Republikanci). Ustvari, najverovatnije, nije ni bitno sta je u zakonu, vec ko ga je predlozio :D

 

Edited by x500
  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...