Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Juče sam pročitao osmi broj onog džihadističkog magazina, dafuq ili kako se već zove i nije mi dobro, iako nema fotografija iz konana varvarina. Dvadeset procenata teksta nisam razumeo, iako je na engleskom jer se stalno ubacuju pojmovi koji su pretpostavljam razumljivi samo ljudima koji znaju kuran napamet. Ima članak o džihadu u Africi, kako trenirati decu vojnike (daš im da overe nekog tetejcem kao inicijaciju), novosti sa samoubilačke scene, poruka na više strana za kurde, foto reportaža o uništavanju statua u muzeijma, analiza neuspeha "američkih krstaša" u ratu protiv islamista i slične zanimljive teme. Ono što je interesantno je da nisam video ni r od Rusa u tekstovima, tako da sam stekao zaključak od koga najviše cvikaju. 

 

Jedna od retkih paradržavnih tvorevina za koju je preporučljiv kartaginski scenario. 

 

Od koga najviše cvikaju - onih koje pominju ili onih koje ne pominju? :unsure: 

Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

a kome je uspelo da normalizuje islamsku zemlju

- osim turske a i to uz mešanje vojske u politiku i podrške amera i to u centrima većih gradova što kaže bela sova naš dopisnik iz carigrada

- kako nam pokazuju njihove serije u provinciji i dalje vrlo stvarnu vlast imaju age ^_^  tu važe neki drugi zakoni državno prisustvo je tu vrlo diskretno

Link to comment

A što bi ih bilo ko normalizovao? Da ne kažem da mi deluje da je sve to mnogo bolje izgledalo pre nego što je krenulo da ih se normalizuje.

šta ja znam, da bi poštovali prava čoveka, prava žena, da saudijci ili avganistanci ne izvode usekovanja glava po javnim mestima, da iranci okončaju praksu javnog kamenovanja uhvaćenih u švaleranciji

- eto to za početak, ne treba tražiti da organizuju gej paradu :D

Link to comment

šta ja znam, da bi poštovali prava čoveka, prava žena, da saudijci ili avganistanci ne izvode usekovanja glava po javnim mestima, da iranci okončaju praksu javnog kamenovanja uhvaćenih u švaleranciji

- eto to za početak, ne treba tražiti da organizuju gej paradu :D

 

U tim intervencijama izgine više ljudi nego od usekovanja glava po javnim mestima, a broj glavosečenja se još i poveća nakon njih kao rezultat povećanja radikalizma usled odgovora na intervenciju.

Sem toga, ni po Evropi niko nije dolazio spolja da zavodi disciplinu kad su, ne tako davno, spaljivali veštice i pravili ćele kule. To je ipak nešto što mora da se prepozna kao nepoželjan model od strane ljudi koji žive tamo, i oni moraju sami da se prvo pobune, a ne da im se izbombarduju bolnice i gradovi da bi im se objasnilo da žene ne treba mlatiti. To prosto ne radi.

Link to comment

Mislis da ne radi? Radilo je kada je istrebljivan kanibalizam po Novom Zelandu i jos kojekuda...

Ili ga mozda nije trebalo istrebljivati, nego ih pustiti da organizuju plemenske svecanosti u dva cina, prvi cin-borba, drugi cin-jedenje ubijenog neprijatelja...

Link to comment

Mislis da ne radi? Radilo je kada je istrebljivan kanibalizam po Novom Zelandu i jos kojekuda...

Ili ga mozda nije trebalo istrebljivati, nego ih pustiti da organizuju plemenske svecanosti u dva cina, prvi cin-borba, drugi cin-jedenje ubijenog neprijatelja.

 

 

Pa očigledno da ne radi. Što se Polinezije tiče, ne znam  kakve veze ima sa islamskim državama kao prvo, a kao drugo zli jezici kažu da je broj ljudi tamo naglo opao kad su im se pojavili Evropljani, negde i do zatiranja ko na Uskršnjim ostrvima. Al kad se narod eliminiše bitno je da je u pitanju neki civilizovan razlog, recimo trgovina robovima da ne kažem ljudima ili prosto istrebljivanje, a da nikako nije neki tako divljački razlog.

Link to comment

Primer sa Novim Zelandom nema veze sa islamskim drzavama, nego je primer kako ipak neka primitivna pojava moze da se suzbije/eliminise uz upotrebu sile. Oni koji su isli medju kanibalska plemena da sire hriscanstvo i da ih nauce da je bog rekao da ne sme da se jede ljudsko meso, isli su uvek uz dobro naoruzanu pratnju... U sustini, postoji nekoliko pitanja na koja valja pronaci odgovore: 1) Moze li zapadna civilizacija sebe nazivati civilizovanom ako posmatra odsecanja glava zenama na ulici, i ne preduzima nista tim povodom? Ako ti posmatras cin nasilja, I ne preduzimas nista, jesi li covek,ili si mali, uplaseni mis? Mnogo je lako reci "to me se ne tice"... 2) Ako se ne moze ravnodusno posmatrati nasilje, pitanje je koliko daleko treba ici u osudi/reakciji na to... Na ovo drugo pitanje, ni sam nemam zadovoljavajuci odgovor...

Link to comment

Primer sa Novim Zelandom nema veze sa islamskim drzavama, nego je primer kako ipak neka primitivna pojava moze da se suzbije/eliminise uz upotrebu sile. Oni koji su isli medju kanibalska plemena da sire hriscanstvo i da ih nauce da je bog rekao da ne sme da se jede ljudsko meso, isli su uvek uz dobro naoruzanu pratnju... U sustini, postoji nekoliko pitanja na koja valja pronaci odgovore: 1) Moze li zapadna civilizacija sebe nazivati civilizovanom ako posmatra odsecanja glava zenama na ulici, i ne preduzima nista tim povodom? Ako ti posmatras cin nasilja, I ne preduzimas nista, jesi li covek,ili si mali, uplaseni mis? Mnogo je lako reci "to me se ne tice"... 2) Ako se ne moze ravnodusno posmatrati nasilje, pitanje je koliko daleko treba ici u osudi/reakciji na to... Na ovo drugo pitanje, ni sam nemam zadovoljavajuci odgovor...

 

Zapadna civilizacija može da naziva sebe kakvom hoće, to ne menja činjenicu da su izvršili rasturanje Iraka pod lažnim izgovorom oružja za masovno uništenje, ženama fakat ne odsecaju glave po ulici ali zato vole da zapale bolnicu sve sa ljudima na krevetima u njoj.

Možda bi muslimanske zemlje trebalo da prestanu da to samo posmatraju, možda bi trebalo da pošalju neku ekipu da malo suzbiju primitivni zapad, šta misliš o tome?

Link to comment

@Dagmar

Mislim da treba da uporedis civilizacijska dostignuca jednih i drugih, pa ce ti se kazati samo...

 

Ja kapiram da ti podržavaš terorističke napade u zapadnim državama, kao kaznu za necivilizovano ponašanje zapada prema civilima u islamskim zemljama, a to je no no. Tebi na čast.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...