Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Pa nije ovom Mitrovic pop u crkvi svake nedelje punio usi pricama kako ima pravo da gazi devojke po poseckom prelazu. 

 

A ovoj porodici jesu? Samo njima ili i okolnim seljanima? Ako i okolnim seljanima, kako to da je ta priča podigle toliko prašine, ako već u svakoj kući drže zatvorenih nekoliko maloletnih robova kojima čupaju nokte i teraju ih na prostituciju?

Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uveren sam da su im propovedali o ravnopravnosti zena.

 

Nemam snage da citam ovaj clanak, bacio sam pogled, ali ne znam u cemu je ova porodica pogresila. Zenska osoba je do udaje vlasnistvo oca, posle udaje muza. U cemu je problem?! Ako ne kaznjavaju zlostavljanje zivotinja, zasto bi kaznjavali zlostavljanje zena. A tek prica da se radi o izolovanom incidentu, ili da je posledica siromastva i neobrazovanosti, a istovremeno znamo zakonska resenja (i praksu) u tretmanu zene u nekim od najbogatijih zemalja sveta.

Link to comment

Uveren sam da su im propovedali o ravnopravnosti zena.

 

Nemam snage da citam ovaj clanak, bacio sam pogled, ali ne znam u cemu je ova porodica pogresila. Zenska osoba je do udaje vlasnistvo oca, posle udaje muza. U cemu je problem?! Ako ne kaznjavaju zlostavljanje zivotinja, zasto bi kaznjavali zlostavljanje zena. A tek prica da se radi o izolovanom incidentu, ili da je posledica siromastva i neobrazovanosti, a istovremeno znamo zakonska resenja (i praksu) u tretmanu zene u nekim od najbogatijih zemalja sveta.

 

Pa očigledno da postoji problem, pošto je ovo ponašanje očigledno bilo neprihvatljivo za lokalnu zajednicu. Prijavili su ih lokalni seljani, hapsila ih je lokalna policija.

 

A da si išao na veronauku ko ja nekad, učio bi kako su žene nastale od čovekovog rebra, kako treba da slušaju, i kako u crkvi treba da kosu pokrivaju maramom. To baš nije učenje o ravnopravnosti, zar ne? a pošto ne uče o ravnopravnosti, onda logično SPC podržava čupanje noktiju mladim Srpkinjama ako odbiju da se prostituišu za muževljevu porodicu.

Link to comment

Pa očigledno da postoji problem, pošto je ovo ponašanje očigledno bilo neprihvatljivo za lokalnu zajednicu. Prijavili su ih lokalni seljani, hapsila ih je lokalna policija.

 

A da si išao na veronauku ko ja nekad, učio bi kako su žene nastale od čovekovog rebra, kako treba da slušaju, i kako u crkvi treba da kosu pokrivaju maramom. To baš nije učenje o ravnopravnosti, zar ne? a pošto ne uče o ravnopravnosti, onda logično SPC podržava čupanje noktiju mladim Srpkinjama ako odbiju da se prostituišu za muževljevu porodicu.

Izvini, ali otkud ti ideja da o SPC-u imam mnogo bolje misljenje? Nesto bolje imam, jer ne znam da se i jedan o njenih velikodostojnika zalaze za zakonska resenja tipa - pravo silovane devojke da bira izmedju udaje za napasnika i kamenovanja, ali u principu...

Link to comment

Izvini, ali otkud ti ideja da o SPC-u imam mnogo bolje misljenje? Nesto bolje imam, jer ne znam da se i jedan o njenih velikodostojnika zalaze za zakonska resenja tipa - pravo silovane devojke da bira izmedju udaje za napasnika i kamenovanja, ali u principu...

 

Ah pa ništa onda, da znam da sledeći put kad neko ubije ženu ili natera neku devojku u prostituciju u Srbiji, da je to hrišćanski ekstremizam u pitanju, a ne kriminalni zlikovci ili tako nešto.

Link to comment

Ako se radi iz uverenja da je to njegovo bogom dano pravo onda to jeste hriscanski ekstremizam. 

 

Pa jel se radi?

Ove iz Avganistana znaš da rade jer im Bog tako rekao, a za ove iz Srbije ne znaš?

Link to comment

Nisam nigde pominjao obracanje Boga. Pominjao sam prava koja verska zajednica propisuje svojim clanovima. Pravoslavlje (savremeno), za razliku od islama, muskarcima ne daje pravo vlasnistva nad zenama u porodici. Nisam procitao ovaj tekst (previse emotivno reagujem kad je u pitanju nasilje nad nemocnim), ali koliko shvatama, nasilnici su oslobodjeni odgovornosti, sto je i logicno.

 

Postoje i ekstrimniji primeri za ovo o cemu pricam. Mislim da je na ovoj temi, pre par godina, opisa slucaj u kome je svestenik u SA oslobodjen odgovornosti za svirepo ubistvo petogodisnje cerke kome je prethodilo visegodisnje fizicko i seksualno maltretiranje, upravo sa argumentom - ona je bila njegovo vlasnistvo.

Link to comment

Nisu baš oslobođeni odgovornosti. Više je izgleda radila neka korupcija ili šta već, gde su prvo osuđeni na 10 godina, a na žalbi je suđenje održano a da tužilac nije baš obavešten, pa su oslobođeni. Imamo i mi u Srbiji neobična suđenja koja se ne odvijaju baš u skladu sa zakonom, ništa čudno da ima i u Avganistanu.

Link to comment

Pa gde nisu hrišćani kad veruju u Hrista i čitaju Bibliju?

 

Cela moja poenta i jeste da se ovde radi o nečemu što nije islamska praksa (očigledno), nego ekstremni oblik lokalnih običaja. Opet, prodaja dece u prostituciju i iživljavanje ima i u Srbiji.

Mormoni ne veruju u trojednog transcedentnog boga ni u nevidljivi svet (nema raja ni pakla) i prakticno ni u sta u sta veruju hriscani. Citaju bibliju uz neku knjigu napisanu u 19. v. i jos par novijih i sve drugacije razumeju. Neki adam neki isus neki satana neki elohim su vanzemaljci od krvi i mesa. Sveti duh je bice sa "telom duha" u ovom materijalnom svetu, znaci duh kasper. Ljudi postaju nekakvi "bogovi". Vazno ucenje mormonizma je da su indijanci potomci jevreja.

Muslimani veruju u isusa kao proroka kao i neki hriscani unitaristi i u transcedentnog boga i priznaju delove starog zaveta kao svete knjige i u sustini je islam slican hriscanstvu, raj, pakao i to.

 

Slazem se oko ostalog u diskusiji sa aionom. Islam je kriv utoliko sto dozvoljava brak sa decom. Time postaje jedan od faktora zlostavljanja dece. Ali samo jedan od i u ovom konkretnom slucaju cini mi se beznacajan.

Link to comment

Slazem se oko ostalog u diskusiji sa aionom. Islam je kriv utoliko sto dozvoljava brak sa decom. Time postaje jedan od faktora zlostavljanja dece. Ali samo jedan od i u ovom konkretnom slucaju cini mi se beznacajan.

 

Pa oko ostalog se i ja slažem, ali isto mislim da to nije tema u ovom slučaju. Ovi su neki lokalni sadisti pre svega.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...