Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Mislis da ne radi? Radilo je kada je istrebljivan kanibalizam po Novom Zelandu i jos kojekuda...

Ili ga mozda nije trebalo istrebljivati, nego ih pustiti da organizuju plemenske svecanosti u dva cina, prvi cin-borba, drugi cin-jedenje ubijenog neprijatelja...

Kanibalizma na Novom Zelandu prakticno nije bilo ni u onom smislu ni u opsegu kao na nekim drugim "jos kojekude" mestima. Ako su i pojeli™ par imperijalnih vojnika to je bilo vishe u sklopu pokazne vezbe koja se danas zove "Once we were warriors"... 

Osim toga, Novi Zeland je jedno (jedino?) mesto na svetu na kome su ti sto kao gistro obicno trebe™ seli za sto i na ravnoj nozi sa drugom stranom - i po sasvim ravnopravnim uslovima - potpisali list papira... 

Obrazuj se kad nadjesh vremena & kad si dokon: http://www.newzealand.com/au/feature/treaty-of-waitangi/

Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Dagmar

Ne znam kako si zakljucio to sto si zakljucio...Neka bude,meni na cast...

@iDemo

Hvala ti,obrazovacu se kad budem nasao vremena...

A I ti bi mogao da pogledas sta su zabelezili prosvetitelji koji behu u pohodu u tim krajevima,pre sporazuma sa Englezima, o najkrvavijim I najbrutalnijim plemenskim obracunima koje je ova planeta videla...

Dr. Felix Maynard

Elsdon Best

Alexandre Dumas

Edward Tregear

Garry Hogg

I jos poneki...Ali, ovo je tema o islamskom ekstremizmu...

Link to comment

@Dagmar

Ne znam kako si zakljucio to sto si zakljucio...Neka bude,meni na cast...

@iDemo

Hvala ti,obrazovacu se kad budem nasao vremena...

A I ti bi mogao da pogledas sta su zabelezili prosvetitelji koji behu u pohodu u tim krajevima,pre sporazuma sa Englezima, o najkrvavijim I najbrutalnijim plemenskim obracunima koje je ova planeta videla...

Dr. Felix Maynard

Elsdon Best

Alexandre Dumas

Edward Tregear

Garry Hogg

I jos poneki...Ali, ovo je tema o islamskom ekstremizmu...

Lazu, bre, sve lazu... :)

Link to comment

U Avganistanu im nije baš uspelo

 

Nisam ni mislio na Avganistan, već na sovjetsku centralnu Aziju. Na temi o propagandi sam kačio dečije knjige iz tog perioda, prevaspitavanje je kretalo iz vrtića. Ni tamo nisu ukidali religiju odmah, nego po fazama. 

Link to comment

Nisam ni mislio na Avganistan, već na sovjetsku centralnu Aziju. Na temi o propagandi sam kačio dečije knjige iz tog perioda, prevaspitavanje je kretalo iz vrtića. Ni tamo nisu ukidali religiju odmah, nego po fazama. 

 

Čečeni i Dagestanci?

Link to comment

Nego, ako ima neko zivaca da potrazi, sigurno pishe - za tih par godina koliko su Rusi drzali™ Avganistan je sagradjeno vishe puteva, bolnica & djamija™ nego pre i posle zajedno... I sve ih je, naravno, neki njihov Vucic svecano otvorio...

Link to comment

 

A I ti bi mogao da pogledas sta su zabelezili prosvetitelji koji behu u pohodu u tim krajevima,pre sporazuma sa Englezima, o najkrvavijim I najbrutalnijim plemenskim obracunima koje je ova planeta videla...

Dr. Felix Maynard

Elsdon Best

Alexandre Dumas

Edward Tregear

Garry Hogg

I jos poneki...Ali, ovo je tema o islamskom ekstremizmu...

Pod prosvetiteljstvom verovatno mislis na ovo:

 

Auschwitz_Brillen_zpscvp2uwh1.jpg

 

Auschwitz_02_zpsq4p0svod.jpg

 

Auschwitz_01_zpsmyqioy2z.jpg

 

 

A posto ne mislis, nego si se dao u opravdavanje i razumevanje civilizatorske misije, red bi bio da prestanes da lupetas o prosvetiteljstvu tamo gde se radilo o osvajanjima i najnemilosrdnijem istrebljivanju citavih civilizacija, od obeju Amerika, Afrike, Azije, pa sve do Okeanije, da ne kazem cele Planete.

Link to comment

Pa reci nam nesto u islamu u centralnoj Aziji i kako je uspelo to ukidanje kada islam danas u skoro svakoj od tih republika igra vaznu (politicku) ulogu.

Link to comment

@namenski

nikada nisam tvrdio da su motivi "prosvecivanja" cista bozanska ljubav prema domorodcima. U konkretnom slucaju Novog Zelanda (koji je pomenut), misionarima je bio cilj sirenje Hriscanstva, a samim tim I iskorenjivanje kanibalizma...A sve to je pomenuto kao primer uspesne primene sile protiv primitivnih plemenskih obreda...

Treba li jos da objasnjavam? (ovo pitam samog sebe)

Jesam li (ti) ja kriv zbog tih slika koje si okacio? Tako mi zvucis...

Link to comment

Pa reci nam nesto u islamu u centralnoj Aziji i kako je uspelo to ukidanje kada islam danas u skoro svakoj od tih republika igra vaznu (politicku) ulogu.

 

Odlučili poput nekih evropskih naroda da zamene komunizam usvajanjem imaginarnih prijatelja svojih baka i deka. Tradicijatm.  -_-

Link to comment

šteta što gospodin teolog koji je čitav život posvetio tumačenju islama nije svratio na forum da mu građanisti objasne kako nije shvatijo pojentu :fantom:
 

BAR - Baranin Adem Mustafić (35), otac troje maloletne dece, poginuo je u Siriji gde se borio na strani Islamske države. Prema saznanjima „Novosti“, Mustafić je iz rodnog Bara na ratište u Siriju pošao pre godinu ipo. Inače, završio je Teološki fakultet i u Baru je 10-tak godina radio kao hodža.

 

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:601747-Na-ratistu-u-Siriji-poginuo-Baranin-Adem-Mustafic

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...