Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

12 minutes ago, zorglub said:

Talijo, meni bi naplatili i za tebe kakav sam baksuz. Za koliko si ga ćapio?

lolol

Na akciji bio 154€ otišle su cene gore jbg. Mada ima par brendova koji i dalje mogu da se kupe za male pare. Steeldive, Addiesdive, Pagani...

  • Replies 1.6k
  • Views 169.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Problem narukvice, odnosno kopče je rešen! ImgBB narukvica hosted at ImgBB Image narukvica hosted on ImgBB Pronašao sam na KP narukvicu donora, za koju ni ja iz ove daljine, a ni prodavac nismo mogli

  • le petit nicolas
    le petit nicolas

    jedna istorijska zanimljivost, sa FB stranice Crno-beli Beograd: Nedavno mi je gospodin Bratislav Djordjević, nekadašnji ambasador Jugoslavije u UN, ispričao da je pre nekoliko godina, tokom pose

  • Stigla prinova 

Posted Images

Ekstra je satić, u zdravlju ga nosio.

Koji je kalibar unutra, NH35 ili neka Miyota?

Edited by fillex

San Martin je uvek imao jače cene nego ostala ekipa kao Steeldive, Addiesdive i sl. Valjda su se tako pozicionirali, mada je unutra isti mehanizam, čelično kućište, manje/više isti kvalitet obrade...

1 hour ago, fillex said:

Ekstra je satić, u zdravlju ga nosio.

Koji je kalibar unutra, NH35 ili neka Miyota?

NH 35

1 hour ago, stajebrebilo said:

San Martin je uvek imao jače cene nego ostala ekipa kao Steeldive, Addiesdive i sl. Valjda su se tako pozicionirali, mada je unutra isti mehanizam, čelično kućište, manje/više isti kvalitet obrade...

Guglao sam pre kupovine i kazu da je ipak zavrsna obrada bolja nego kod ovih sto sam pomenuo e sad sto sam ja corav za to jbg. Al nekako najbolje ime tj. najnormalnije imaju u odnosu na ostale D

Moje misljenje je da su to sve nijanse, to vide samo pravi zaljubljenici koji gledaju sat kroz lupu. Meni je bitno da je mehanizam pouzdan, vizuelno dopadljiv trajan, sa ok cenom. Marka kao marka, plaća se dodatno za zvučno ime...

za sve ljubitelje satove, kod mene počela ova za sajdzije jako važna manifestacija.

svratiću ovih dan pa prenosim utiske.

(iako glavni nisu prisutni)

20250903_213117.jpg

Edited by barrcode

19 hours ago, stajebrebilo said:

Moje misljenje je da su to sve nijanse, to vide samo pravi zaljubljenici koji gledaju sat kroz lupu. Meni je bitno da je mehanizam pouzdan, vizuelno dopadljiv trajan, sa ok cenom. Marka kao marka, plaća se dodatno za zvučno ime...

Paaaa sad... i ne baš. Plaća se izgled pre svega, pa materijali i izrada. Ljudi kojima je bitna osobenost mehanizma i njegova završna obrada poseban su soj, respect i njima. Uglavnom, nije i ne može biti isti Orient Ray i Longines Hydroconquest npr.

Nemam San Martina, a nemam ni lupu da uporedim sa Omegom i utvrdim da li je završna obrada kućišta, cifera i kazaljki barabar kao što kažu, ali nije ni bitno - Kinezi su mi zanimljivi zbog spuštanja popriličnog broja pošteno izrađenih satova u najniži segment (<$150) kojim je nekada verzijama petice suvereno vladao Seiko. Bukvalno svako sada može da ima mehanički sat za bar 3 različite situacije. Sada su mi zanimljiviji ovi skuplji originalni dizajni kao 3 strane ranije. Nekada (u stvari češće od toga) ni razum nije presudan, eto ja uopšte ne znam zašto mi se toliko dopada Rado True Square. Ne treba uvek tražiti logiku u svemu.

1 hour ago, zorglub said:

Paaaa sad... i ne baš. Plaća se izgled pre svega, pa materijali i izrada. Ljudi kojima je bitna osobenost mehanizma i njegova završna obrada poseban su soj, respect i njima. Uglavnom, nije i ne može biti isti Orient Ray i Longines Hydroconquest npr.

Nemam San Martina, a nemam ni lupu da uporedim sa Omegom i utvrdim da li je završna obrada kućišta, cifera i kazaljki barabar kao što kažu, ali nije ni bitno - Kinezi su mi zanimljivi zbog spuštanja popriličnog broja pošteno izrađenih satova u najniži segment (<$150) kojim je nekada verzijama petice suvereno vladao Seiko. Bukvalno svako sada može da ima mehanički sat za bar 3 različite situacije. Sada su mi zanimljiviji ovi skuplji originalni dizajni kao 3 strane ranije. Nekada (u stvari češće od toga) ni razum nije presudan, eto ja uopšte ne znam zašto mi se toliko dopada Rado True Square. Ne treba uvek tražiti logiku u svemu.

Nismo se razumeli - moj komentar se odnosi isključivo na kineske brendove i njihovo međusobno poređenje (SM, Steeldive, Addiesdive...). U tom kontekstu sam pisao o San Martinu kao brendu za koji plaćaš više.

Aha, ok. Šta da ti kazem - razlika ipak postoji, mogu lično da potvrdim. Npr. Boderry Voyager koga sam na sniženju platio EUR92 i Pagani Design plaćen duplo manje na nekoj akciji, regularna cena EUR70-80. I jedan i drugi imaju safirno staklo i NH35, ali narukvica na PD je kao žilet, a krunica strašno gruba, teška i neprecizna. Kućište Boderry-ja i njegova krunica naspram PD su kao puter, jako dobro "drži" vreme i generalno mi je jedan od omiljenih satova. PD mi ne vredi ni to malo para, jer mi je muka da ga navijem za nošenje, pa uglavnom stoji.

San Martin bi trebalo da je izradom i obradom nekoliko klasa iznad Boderry-ja.

Jesam ja to "prezupčio" ili nekako mi izgleda da je SEIKO 5 "eksplodirao" meni nekako nije normalno da vidjam toliko varijanti.

Doduše davno sam gledao pre ovoga ali...

Mislim da nisi, i meni se čini isto. Nekada je bilo par veličina, nekoliko vrsta cifera, ali uglavnom isto do slično kućište. Sada su i dajveri i filderi i sve ostalo, sve je petica.

  • 3 weeks later...

Gde kupiti dobre kaiseve? Malo bih da se igram pa da promenim metalne narukvice za zimu na neku kozu sta vec.

Probaj da pročešljaš ovu temu na wus.

5 hours ago, Moća said:

Gde kupiti dobre kaiseve? Malo bih da se igram pa da promenim metalne narukvice za zimu na neku kozu sta vec.

Bomar je imao dobre Morelato kaiševe, kvalitetni su.

Pukla mi je metalna narukvica na starom Seiko 5 satu iz sedamdesetih i juče mi je iz ovlašćenog servisa (Vitanov) javljeno da ne mogu da je poprave, a zamene nema. Sledi pretraga.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.