Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ima li neko ideju sta ovde moja mama radi da bukvalno svaki put kad je kod mene i kuva, iznova se stvore ove bele fine ogrebotine na plotnama? Tj. nisu ni prave ogrebotine jer se pod prstima ne oseća svugde vec samo na jednom malom delu. U pitanju je obicna ploča, nije indukciona.

 

Tu je ni nedelju dana i ove dve plotne izgledaju gore nego sto su bile. Ja mislim da ona vuče te lonce ali možda nije ni to, a na velikoj voli da kuva u manjoj šerpi nego sto je idealno pa stalno "gori" oko nje i oko toga se prepiremo ali - ona zna bolje od mene o svemu, jel'te.

Stalno kaze da radi isto sta i kod kuce a tamo ima indukcionu ploču koja izgleda savršeno. Stvarno ne kapiram ali mi ovo sad već predstavlja polako problem.

 

Kao dokaz da je ona "krivac" su zadnje dve plotne koje apsolutno nikad ne koristi i one izgledaju kao nove i dalje.

 

Plotna1.jpg

 

Plotna2.jpg

 

 

Edited by I*m with the pilots
  • Tužno 1
Link to comment

Ajd da opanjkavaš svekrvu, ali mamu?

 

Zaista ne znam na koji je način izgrebana ta površina? Moje iskustvo sa staklokeramičkim pločama je da čak i kada sam agresivnijim sredstvima (žica! ne baš iz sve snage) skidao nečistoće od hrane nije bilo grebanja. 

Edited by Ras
Link to comment

Eto, demantovao me @Ras očas posla 

 

Jeste čudno, ja imam neku starudiju od ploče u stanu koji izdajem,  tu mogu misliti kako se ne pazi sa tom pločom, a ona ipak nije izgrebana

Nije mi jasno :blink:

Link to comment
2 minutes ago, dùda said:

Eto, demantovao me @Ras očas posla 

 

Jeste čudno, ja imam neku starudiju od ploče u stanu koji izdajem,  tu mogu misliti kako se ne pazi sa tom pločom, a ona ipak nije izgrebana

Nije mi jasno :blink:

Ne baš, nikada nije bilo potrebe za većom silom, a ništa od agresivnijih hemijskih sredstava nisam ni koristio.

Edited by Ras
Link to comment
1 hour ago, J-♣ said:

Kao da su zrnca kvarcnog peska zalutla ispod šerpe.

Al kako svaki put da zapadne nešto pod šerpu?

 

Proveri dna svojih šerpi/tiganja koje ona koristi, možda ima nekih fizičkih oštećenja koja prave te tragove dok ih ona vuče po ploči.

  • +1 2
Link to comment
12 hours ago, dùda said:

Možda to ona izgrebe (a tako deluje - izgrebano), ako riba nekom žicom ili abrazivnim nekim sredstvom ?

 

12 hours ago, Ras said:

Ajd da opanjkavaš svekrvu, ali mamu?

 

Zaista ne znam na koji je način izgrebana ta površina? Moje iskustvo sa staklokeramičkim pločama je da čak i kada sam agresivnijim sredstvima (žica! ne baš iz sve snage) skidao nečistoće od hrane nije bilo grebanja. 

 

Ja perem posle kuvanja i uvek je u upotrebi samo mekana strana sundjera i polse truleks krpa, ili ako je nesto bas debelo, onda onaj nozic koji je dosao uz plocu - dakle sve po uputstvu.
Ne opanjkavam je, kao sto rekoh, ona sve radi isto kao i kod kuce a tamo sve izgleda dobro. Nego je vrag odneo salu, stanje je sve gore pa bih da predupredim sledecu eskalaciju.

 

12 hours ago, Frank Pembleton said:

Jel moguće da su ovo naslage "kamenca" a ne ogrebotine?

 

Hmmm, kako to mislis naslage - redovno se brise?

 

11 hours ago, Valkyrie said:

Al kako svaki put da zapadne nešto pod šerpu?

 

Proveri dna svojih šerpi/tiganja koje ona koristi, možda ima nekih fizičkih oštećenja koja prave te tragove dok ih ona vuče po ploči.

 

Pogledala i ne vidim nista ali mi je pod rukom ostala npr. neka tvrda nano-mrvica na jednom loncu koju sam noktom skinula - mozda takvo nesto? :/

Link to comment
2 hours ago, I*m with the pilots said:

 

 

Hmmm, kako to mislis naslage - redovno se brise?

 

 

Ma lupetam reko mozda je.

Nego bio danas kod prijatelja i video isto, i pitam njih i oni:

A to se i nama pojavilo zvali radnju gde smo kupili i oni nam rekli da je to u nekim serijama te ploce "normalno" i rekli im da je to od pregrevanja, ali oni to imaju vec 5 godina i nista...

Link to comment
13 hours ago, Frank Pembleton said:

pregrevanja


hmmm da

 

On 14. 1. 2024. at 10:05, I*m with the pilots said:

a na velikoj voli da kuva u manjoj šerpi nego sto je idealno pa stalno "gori" oko nje i oko toga se prepiremo ali - ona zna bolje od mene o svemu, jel'te.


šerpa i sadržaj u njoj "odvode" toplotu, ako se ploča zagreje u prazno onda se možda pregreje, pa se širi, skuplja... to je jedino što mi pada na pamet

kladim se da u uputstvu za ploču negde piše "ne dozvolite da se ploča usija ako na njoj nema šerpe"
 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...