Jump to content
IGNORED

Kindle


Recommended Posts

Ja ne bih tako olako trejdovo razliku u ceni za nemanje svetla.

 

Imam i paperwhite i touch, i super je on, ali samo na dobrom svetlu, kad ti lampa baca direkt na spravu.

Čitaš u krevetu, okreneš se iz zone direktnog svetla i đoka. Mnogo je taman papir na tim starijim modelima, meni je kontrast je problematičan...

 

Na pejprvajtu uvek možeš da narihtaš svetlo da ti bude taman, da ne blješti, a da sve vidiš bez naprezanja...

Link to comment

Da, pejpervajt ima nekih 20 koraka namještanja svjetla, od jedva primjetnog do onog da ti služi kao baterijska lampa u mrklom mraku. Nije loše kao ispomoć u nekim situacijama, dodati koji notch kao što je opisao skyhighatrist

Link to comment

Hmmm ja se lomim, kindle basic ili paperwhite.

Uzimao bih na KP i razlika na koju sam naleteo od 40€ mi je probudila dilemu....

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ja uzeo basic zbog cene i lampicu za čitanje koja se kači na kindl. Neki kompromis zarad iste uštede. I dalje nisam siguran koliko sam pogodio ali u principu još uvek se navikavam na Kindle, bolno mi je navikavanje. Jbga

Link to comment

Ja uzeo basic zbog cene i lampicu za čitanje koja se kači na kindl. Neki kompromis zarad iste uštede. I dalje nisam siguran koliko sam pogodio ali u principu još uvek se navikavam na Kindle, bolno mi je navikavanje. Jbga

A šta ti je problem?

Da znam šta bi me sačekalo "iza ugla"...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Dobro, na kindlu ipak nije pozadinsko kao na tabletima npr. Led lampice su u dnu, iznad ekrana i bacaju svetlost na gore po površini. Ali definitivno jeste malo drugačije nego kad sam osvetliš i razumem da nekome smeta.

Link to comment

Frank kod mene je psihički problem. :)

 

Ja volim knjigu, fizički da je držim i čitam. Iskusniji kindlashi kažu da to prodje posle par dana meni traje adaptacija još uvek i avaj dalje biram knjigu pored kindla.

 

Ali ako putuješ često od kindla nema bolje, zaista je sjajan po pitanju težine i dimenzija

Link to comment

Frank kod mene je psihički problem. :)

Ja volim knjigu, fizički da je držim i čitam. Iskusniji kindlashi kažu da to prodje posle par dana meni traje adaptacija još uvek i avaj dalje biram knjigu pored kindla.

Ali ako putuješ često od kindla nema bolje, zaista je sjajan po pitanju težine i dimenzija

ovo se vec zove razmazenost :fantom: Edited by ToniAdams
Link to comment

Dobro, na kindlu ipak nije pozadinsko kao na tabletima npr. Led lampice su u dnu, iznad ekrana i bacaju svetlost na gore po površini. Ali definitivno jeste malo drugačije nego kad sam osvetliš i razumem da nekome smeta.

mogucno da sam ja malo specifican, generalno su mi oci slaba tacka, ko posledica nekih drugih zdravstvenih problema, al mosdef mi opcija sa lampom mnogo bolje odgovara Edited by ToniAdams
Link to comment

+1 na kolege, Kindl treba čitati sa eksternim izvorom svjetlosti, pozadinsko samo kao ispomoć (ili da se dovrši napeto poglavlje a nestalo struje u sitne sate) :D

Link to comment

+1 na kolege, Kindl treba čitati sa eksternim izvorom svjetlosti, pozadinsko samo kao ispomoć (ili da se dovrši napeto poglavlje a nestalo struje u sitne sate) :D

Znači opravdana je ušteda, koja nije mala...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...