Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

20 minutes ago, precog said:

u pravi si i za bleach, treba i to istraziti da li moze nekako da se ubrizga u telo ili nekako da se iznutra dezinfikujemo.

 

opet mi se udvaras :blush:

 

 

Link to comment

Kupio veceras ovu kn95 u dm-u, 130 dinara. Jel to ta kn95 koju ste ranije pominjali? Ne deluje mi uopste zastitnicki 🤔

 

 

IMG-b8e4ff721e0ab0ed67d852f180cb4444-V.jpg

Edited by de Sisti
Link to comment

@Anonymous

 

kolko se secam ti si pisao da dezinfikujes masku tecnim kiseonikom da bi duze trajala, odakle ti ta metoda? Evo guglam i ne mogu da nadjem, svo sto sam nasao je dezinfekcija uv svetlom, hidrogenom i 70% alkoholom

Link to comment
9 hours ago, de Sisti said:

@Anonymous

 

kolko se secam ti si pisao da dezinfikujes masku tecnim kiseonikom da bi duze trajala, odakle ti ta metoda? Evo guglam i ne mogu da nadjem, svo sto sam nasao je dezinfekcija uv svetlom, hidrogenom i 70% alkoholom

 

Pisao dosta davno (po savetu apotekarke), pre nego što je Kelt pojasnio da ih ne treba ničim dezinfikovati, nego ostaviti u papirnoj kesi nekoliko dana.

 

Idealno bi bilo koristiti isparenja hidrogena, ukoliko sam dobro razumeo, ali to nije kućna varijanta.

 

Uostalom evo:

 

Quote

 

N95 i slične maske ne funkcionišu samo po principu fizičkog hvatanja čestica, nego i elektrostatičkog privlačenja, sredstva za dezinfekciju uništava elektrostatiku, zato su testirali metode UV zračenja, pare hidrogena itd, ali to je u kućnim uslovima teško izvodljivo. Bolje je imati 7 maski pa držati svaku u papirnoj kesi narednih pet dana da se virusne čestice prosto isuše i dezintegrišu se

 

ako kupujete ova sredstva za dezifenkciju i time prskate, em bacate pare, em uništavate maske. 

 

a inače je sredstvo za dezinfekciju kao ovo na slici na bazi perhlorsirćetne kiseline izuzetan dezinficijens, koji je danas nekako potcenjen... nekad se kod nas, u DDR i sovjetskoj rusiji koristio masovno, pošto je jeftin bilo ga je na tone, pa su njime dezinfikovali i štale i sl

 

 

Edited by Anonymous
  • +1 1
Link to comment

Niko ne tera ljude sa sahrana. 5 može u kapelu, ispred kapele niko ne broji.

Svakako da treba biti razuman i postaviti kakvu-takvu organizaciju ljudi koji dođu na sahranu: dati maske onima koji nemaju i organizovati da u kapelu ne ulazi niko dok prethodna osoba ne izađe.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...