Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

btw Isaiah Thomas mi je bio na početku jako simpa onako minijaturan i uvek nasmejan. Bilo mi malčice žao što ga je Jordan nije podnosio i što ga je izbacio iz Dream Teama, ali MJ je naravno imao bezuslovnu podršku i simpatije za Thomasa su postale no-no.

Jednom kad je pofajtao sa Reggie Millerom, pa ga kaznili nešto tipa 50.000$ i ja čitam o tome dok ćale i keva rade za po 2-3 marke i divim mu se jer je izjavio da bi ga izudarao još više da je znao da će proći tako jeftino. :laugh: Millera posle toga nisam podnosio. 

Link to comment

Onako malen nije mogao povređivati kao ostatak svojih saigrača čiji je bio vođa al bio je prljav do zla boga. Sveukupnoj ljigavosti pridodaje i taj njegov zli osmeh, lažna izvinjenja, izjave i ostala sranja. Ostatak ekipe mi je delovao da je samo takav na terenu dok su njega gadosti pratile i van parketa. 

 

Link to comment
20 minutes ago, omiljeni said:

U periodu 2004-2012 ne znam da li sam sve ukupno pogledao više od 20-30 utakmica.

Ja nisam nista gledao u periodu 1995-2014... Progledao opet dok sam gledao zadnju utakmicu finala Spurs vs Heat...

Link to comment

ja nisam gledao nista od 46te do prosle godine :fantom:

 

 

@MayDay

sveeeeeeeeee

 

a kingsi najpre, uslovno denver

 

pored "nasih" nju orleans zbog ludog ziona i ove sezone postovanje za ono sto rade oklahoma i toronto

Link to comment
10 minutes ago, maheem said:

Onako malen nije mogao povređivati kao ostatak svojih saigrača čiji je bio vođa al bio je prljav do zla boga. Sveukupnoj ljigavosti pridodaje i taj njegov zli osmeh, lažna izvinjenja, izjave i ostala sranja. Ostatak ekipe mi je delovao da je samo takav na terenu dok su njega gadosti pratile i van parketa. 

 

Tako je. Pri tom je imao prava u kontroli tima praktično kao da je vlasnik istog. Pitao se za sve, i sva ta filosofija bad boysa na terenu sigurno nije potekla tek tako. Bio je alfa i omega tog tima i bez dileme jedan od glavnih razloga zašto su se ponašali kako jesu i zasluženo navukli reputaciju kakvu imaju. 

 

 

Link to comment
49 minutes ago, maheem said:

Onako malen nije mogao povređivati kao ostatak svojih saigrača čiji je bio vođa al bio je prljav do zla boga. Sveukupnoj ljigavosti pridodaje i taj njegov zli osmeh, lažna izvinjenja, izjave i ostala sranja. Ostatak ekipe mi je delovao da je samo takav na terenu dok su njega gadosti pratile i van parketa. 

 


Prgav je bio, a i nisi mogao biti cvecjka u tim Bad Boysima. Doduse, jako cesto je i dobijao batine, i to najvise on jer od celih Pistonsa najvise ume.

Nisam ih uzivo pratio, posle kad sam istrazivao nisam imao neki znacajan stav. Ne volim prljave i grube ekipe, nije mi to u duhu sporta, ali kapiram da su Pistonsi morali postojati u evoluciji kosarke, kao neki antipod showtime Lejkersima.

 

Inace, kad smo kod prgavosti, kazu da je Stokton bio nevidjeno pogan igrac, prljav i grub, ne verujem da je bas isao da povredi nekoga, ali zagorcavao je igru. A inace vrlo smiren lik, maksimalno profesionalan i porodican covek. Eto ti na.

Link to comment

ed. ovo je bilo upućeno @Mil@n, ali sam spor kucač

 

nijesam znava™ te detalje njegove mesijevštine prije Mesija u Pistonsima (iz kojih se izvodi, donekle opravdan, zaključak da je imao značajnog udjela i u definisanju Bad Boys filozofije i prakse)...

 

mada, istini za volju, iz ovih tvojih jućub klipova se malo toga vidi osim da se radi o prgavom igraču. OK, to za 2. i 3. klip - prvi, sa Mahornom, je baš :blink: + :puke:

 

ma ne znam, ja ga, kažem, prvi put vidio u onome finalu 1989. koje su Pistonsi herojski & tragično izgubili 4-3 iako su vodili 3-2, a posebno me je kupio kad je odigrao kraj šeste utakmice na jednoj nozi... bio mi je super igrač, a pretpostavljam da mi u tom uzrastu i nivou (ne)zrelosti nije nešto ni smetala ta Bad Boys fama oko njega i Pistonsa...

 

i još ed-a - Ajzea je kvalitetom zaslužio da se nađe u Dream Teamu, zbog toga što je ispao (i na koji način) on mi je postao još simpatičniji, a eMĐej antipatičniji

Edited by Pantelija jr
Link to comment

ma preduvan je taj mit o Bad Boysima. Taj Mahorn je bio 1 od glavnih u Bad Boysima i ko zna šta je tu bilo sve između njih na toj utakmici. Tad se Laimbeer pošibao i sa Mahornom i Barkleyom i opšta tuča je bila. To je jedna od poznatijih utakmica u istoriji NBA lige.

Ali generalno, Pistonsi su prosto bili tim koji je imao veći intezitet od svih drugih, bully mentalitet i nije im bio problem da se pošibaju ali nije tu bilo baš toliko prljavih stvari.

Ligi je pasalo da ima i villiana pored svih tih Birdova, Magica i Jordana, pa se to potenciralo, još i sudije navlačile za ove lepe & fine i onda je mit samo rastao i rastao.

Laimbeer je 1 od onih koje mrziš ali kad je kod tebe u timu onda je car. Smarač koji se nije plašio fajta i zlostavljao je mekše od sebe. Ali nije bio zlo.

Dok se ovde kod nas počeo pratiti NBA oni su se već bili raspali i sad ljudi to gledaju u 2020 na youtube i 30for30 filmovima i svesno/nesvesno porede sa današnjim picopevcima.

 

Link to comment

Zanimljivo da se ljudi dele na one koji navijaju za pobednike (Jordan, Lejkersi, Lebron, AD, Kari, GSW) i na one koji navijaju za totalne underdogove, pogube, luzere i nesrecnike. Kontam da to govori nesto o karakteru svakog od nas :D

Link to comment

khm, Njegoš, Gorski vijenac, kad Turci i naši™ gledaju borbu pijetlova...

 

Turčin navija za većeg pijetla, kao, kad je veći (jači, ljepši, Đordan, Lebron...) neka i pobijedi

 

MI vazda za anderdogove!!! :laugh:

Link to comment
5 minutes ago, Pantelija jr said:

khm, Njegoš, Gorski vijenac, kad Turci i naši™ gledaju borbu pijetlova...

 

Turčin navija za većeg pijetla, kao, kad je veći (jači, ljepši, Đordan, Lebron...) neka i pobijedi

 

MI vazda za anderdogove!!! :laugh:

 

ima tu i turaka :D

 

Ja sam navijao uvek za sakramento ... pocelo sa divcem

 

edit: pre toga sam simpatisao jutu zbog stoktona i malouna

Edited by cedo
Link to comment

Ja jedini tim koji sam odvecj voleo je Sijetl. Zavoleo sam ih zbog kontra-Dzordana, jer je Kemp bio bratina, zbog zelene boje i jer sam tad cuo da je Sijetl postojbina grandža, i to mi je zvucalo jako kul, iako nisam imao pojma o cemu se radi.

 

Van njih sam pratio sve Vladove ekipe, posle i Pejine. Za Kingse je pocelo da mi se fucjka onog trenutka kad su trejdovali Peju. 

Link to comment
16 minutes ago, omiljeni said:

ma preduvan je taj mit o Bad Boysima. Taj Mahorn je bio 1 od glavnih u Bad Boysima i ko zna šta je tu bilo sve između njih na toj utakmici. Tad se Laimbeer pošibao i sa Mahornom i Barkleyom i opšta tuča je bila. To je jedna od poznatijih utakmica u istoriji NBA lige.

 

 

kakve scene :thumbup:

ovako da se sad pošibaju bilo bi ceh bi bio ukupno 18 sezona suspenzije  i 40 miliona kazni :D

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...