Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ima li neko iskustva sa pojacivacem signala za mobilnu mrezu? Imamo situaciju na selu (tj. u brdu) da je kod kapije 4G signal, ali u kuci edge.

Imao ja ovde u UK, Vodafone. Imali su neki svoj uredjaj koji je radio OK, ali ne nesto preterano sjajno.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment

Kacilo se u broadband router, koliko se secam.

ETA: evo info (prestali su da prodaju/koriste ovo pre dve godine)

Sure Signal uses your home broadband connection to create a 3G signal – ideal if you live in an area where there isn’t great mobile phone reception.

You can add up to 32 numbers (users) to your Sure Signal, and it can handle up to 8 calls at once.

To use Sure Signal, you need:

An available wall socket – to plug in your Sure Signal device
A mobile phone, voice-enabled tablet or dongle that’s connected to our mobile network
A broadband connection with an upload and download speed of at least 1Mbps.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment
4 minutes ago, Moća said:

zašto mi ne da da otvorim sajt eastbay.com? Kad ukucam odmah me prebacuje na footlocker.eu :blink:

 

Probaj sa US VPN om.

 

Objasnili su oni zašto:

"

Hey, wondering how you ended up here? If you were trying to access one of our US based sites, then you have been automatically redirected to footlocker.eu due to the new General Data Protection Regulation. Those sites are currently not accessible from Europe.

We expect our US sites will be available to you again soon. Until then, please enjoy our European sites above."

Link to comment

Kupio sam komp sa freedosom. Napravio sam usb za butovanje windowsa ali mi ga komp ne prepoznaje. Nudi u but meniju samo ili hp dokumente koji otvara neki win 95 style pdf vitac ili freedos iz koga ne mogu nista da radim. Jel bese treba da formatiram iz dosa HD ili sta vec ima komp da bi krenuo_

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Kupio sam komp sa freedosom. Napravio sam usb za butovanje windowsa ali mi ga komp ne prepoznaje. Nudi u but meniju samo ili hp dokumente koji otvara neki win 95 style pdf vitac ili freedos iz koga ne mogu nista da radim. Jel bese treba da formatiram iz dosa HD ili sta vec ima komp da bi krenuo_

U biosu podesi da ti je USB 1st boot device

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Нопе. Чак сам и прикључио оригиналну тастатуру коју сам добио. Јел постоји могућност да не може да се уђе у биос?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...