Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

@Mil@n

 

e nisam imala to..nisam cekala kraj na taj nacin..cak smo poslednih nekoliko isli van te velike utabane staze a pratili smo neke stubice/obelezja za sneg pa smo isli nekom lepom izohipsom i po travi sto je meni bas jako prijalo...ali da je objektivno dugacak i cak dosadan jeste

 

ne znam,evo ja sam se popela jednom i ne vidim razlog zasto bih isla ponovo...penjali smo se i na Divnu Goricu/Pasarelo/Smrdan i to je meni od Suve dosta...isti trip imam i sa Rtnjem

 

a npr Svrljiske planine mi se vise svidjaju i tu bih se vracala..

Link to comment

Ma nisam mislio na tebe, ali bio sam par puta u poslednjih 5 godina sa uglavnom početnicima i ljudima koji su prvi put penjali trem i uvek isto :)

 

Inače, ni Trem ni Rtanj me neće videti minimum 5 godina. Pogotovu Rtanj.

Link to comment

bili na Fruskoj juce..20tak km..lepo vreme i jos bolje drustvo,drugarici bio rodjendan pa kolaci i pauziranje na Andrevlju napolju na suncu...i sve bi bila 1 uzivancija da  uzasi sece i devastacije po sumi ne cepaju nerve i dusu!!
i to su masakrirali sumu u kojoj smo jesenac bili 3dana nedeljno i prebogatu gljivama i sada tu nista nece nici nista naredne tri godine dok se tlo ne smiri od uzurpacije...uzas,uzas,uzas!
ok,seca je proredna sto je bar nesto ali raskopana i blatnjava do nemogucnosti postojanja.

 

 

32408310.jpg

 

  • +1 1
  • Wub 1
  • Tužno 1
Link to comment

bili danas na Fruskoj..16tak km po istocnom delu koji ja ne poznajem bas..od Grgetega do Strazilova i nazad

sneg ali i blato,sneg je mokar zemlja natopljena a toplo a gde je bila seca jos gore..a ne postoji deo sume gde nije bila seca

 

ali super drustvo,nas sedmoro i rakijica i kuvano vino u domu na Strazilovu dosta poprave stvar :D 

 

 

 

32393610.jpg

 

32433810.jpg

 

32613110.jpg

  • +1 4
Link to comment
  • 4 weeks later...

Veličina obuće za Hiking?

 

Odlučio sam se za Adidas Terrex, kada sam probao u radnji  (nakon celodnevnog pešačenja)AX3 model, krenuo od 45 (jer to mi je neki standard za obuću, mada imam i 44 i 46), nisam mogao da ih obujem, probam 46, prsti udaraju, na kraju dođem do 471/3, izgleda da nema veličina između, i rekao bih ok, ima prostora, ali tako valjda i treba. Umalo da ih pazarim, kad preko noći promeniše cenu.

 

Pre neki dan je bila akcija online i ja se uhvatio za 471/3 i naručim Terrex, ali Trailmaker, jutros stigoše, i kad ih obujem na standardne frotirske čarape, veće su, rekao bih više od AX3 modela, ali i probam ih ujutru, maltene iz kreveta.

 

Nameravao sam da za planinarenje/hiking nosim pletene vunene čarape (da li je dobra ideja) i kada na njih obujem patike, popune se, ali ostaje oko palca širine prostora ~2cm(kažu da tako treba, malo veće), izvadio sam i uložak i tako probao i maltene se podudara sa stopalom, takođe sam i merio dužinu stopala i odgovara čartu sa sajta. 

 

Ipak malo se plašim, jer kad god mi je obuća bila malo manja, nikad se nije proširila vremenom, takođe i veća, samo bi se proširila.

 

Planirao sam da odem do radnje (verovatno ću to i uraditi), ali ne postoji 462/3, već samo 46, maltene broj ipo manje i za 1cm manje. Videću nakon probanja, ali mi se javlja da neće ići uz pletene čarape, već bih morao da kupim merino ili sl.

Link to comment

sto se tice adidas terrex, manje su, posebno goretex modeli. tako mi bar rekla prodavacica. nosim broj 46, adidas patike 46 2/3. uzeo trailmaker goretex 47 1/3, taman su mi, mislim da nisu vece od ovih standardnih 46 2/3. 46 2/3 mislim da ne postoji sto se adidas terrex obuce tice, bar ja nisam video.

  • +1 1
Link to comment

Zamenio sam za broj manje (46) i nosiću ih na tanje vunene čarape, ne na pletene. Kupio sam ove

https://www.mmoc.rs/proizvod/carape-vunene-italianske-sive/

 

Malo je nezgodno proceniti odgovarajuću veličinu obuće, naročito kad je duboka, a treba da bude veće, e to treba proceniti, koliko veća.

 

I Ovaj šešir sam kupio u MMOC

https://www.mmoc.rs/proizvod/holandski-sesir-desert/

Edited by El Guapo
Link to comment
  • 1 month later...

bili u Rumuniji,Djerdapska klisura vrh Trescovet i iznad banje Herculane

vrh Domogled...odlican vikend..dobroe staze,lepi pogledi i odlicno drustvo
 isla sam sa planinarskin drustvom sto nisam radila od 2019. ..20tak ljudi taman i odlicni vodici 

 

inace prica vikenda je bilo vreme..Rumunija je +1 ali posto smo mi bili u selu na obali Dunava ceo dan smo hvatali nasu mrezu i skoro svi su imali nase vreme na telefonima pa je bilo opste zbunjivanje ,,koliko je sati i po kom vremenu,, a jos gore je bilo sto je nekima mreza setala sa nase na rumunsku pa smo onda imali sva vremena  планинарење - Page 4 286371741 jako je bilo smesno i zbunjujuce..misim planiranje vremena ustajanja je zahtevalo ozbiljan mentali napor  планинарење - Page 4 3579118792

plus promena vremena na letnje u noci izmedju subote i nedelje sto je unelo dodatnu pometnju...jako smo se smejli ceo vikend...imali smo vremepolv koji je tiltovao kao lud  планинарење - Page 4 286371741

posle kad smo usli dublje u Rumuniju i hvatali samo njihovu mrezu je bilo lakse

 

 

 

img-7c11.jpg

 

img_2087.jpg

 

 

img_2088.jpg

 

 

img_2089.jpg

 

img-1c10.jpg

 

img-1610.jpg

 

img-ab10.jpg

 

 

img-c410.jpg

 

img-d210.jpg

 

 

 

Edited by ivy
  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...