Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

Dajte neke predloge za hiking obuću?

 

Tokom ove sezone morskih odmora sam skoz zaboravio da sam proletos uništio poslednje patike i da sam totalno nepripremljen za terene koji nisu skroz suvi :isuse: 

Link to comment

Meni su ti modeli salomon-a uvek delovali nekako "kruto". Nisam ih isprobavao, ali su mi u ruci delovali nekako nesavitljivo :unsure:

 

Kako su se pokazale na kiši i generalno padavinama?

Link to comment

Nisam ih još nosio po mokrom vremenu, kupio sam ih pre dva meseca i hodao samo po Kopaoniku letos. Nije bio potreban period prilagođavanja i navikavanja na nogu, odmah je osećaj bio kao da sam ih davno razgazio.

  • +1 1
Link to comment
42 minutes ago, Profesionalac said:

Meni su ti modeli salomon-a uvek delovali nekako "kruto". Nisam ih isprobavao, ali su mi u ruci delovali nekako nesavitljivo :unsure:

 

Kako su se pokazale na kiši i generalno padavinama?

 

Sve ti propušta kišu pre ili posle. A da ne pričam o plitkim patikama...

Link to comment
7 minutes ago, Mil@n said:

Sve ti propušta kišu pre ili posle. A da ne pričam o plitkim patikama...

Ma znam, još nisam našao 100% nepropusnu cipelu (osim gumene čizme) - pa se zadovoljavam ako se ponaša dobro po rosi, mestimičnom snegu i slabijoj kiši  :unsure:

 

Neki planinari su mi predlagali La sportiva-inu obuću, ali je nikad nisam isprobao

Link to comment
18 minutes ago, Profesionalac said:

Ma znam, još nisam našao 100% nepropusnu cipelu (osim gumene čizme) - pa se zadovoljavam ako se ponaša dobro po rosi, mestimičnom snegu i slabijoj kiši  :unsure:

 

Neki planinari su mi predlagali La sportiva-inu obuću, ali je nikad nisam isprobao

 

Pitanje je šta ti treba, planinarska obuća ili nepropusna na kišu obuća. :)

 

Manje više sve što se reklamira kao waterproof pusti pre ili posle. Specijalizovane zimske i za sneg verovatno sporije nego sve ostale. 


La sportiva je odlična, a pogledaj i Salewa, ima u planet bike-u i neko sa karticom PSS-a (član bilo kog drutšva) ti može srediti 25% ili 15% ako je već na popustu. 

Edited by Mil@n
Link to comment
2 minutes ago, Mil@n said:

 

Pitanje je šta ti treba, planinarska obuća ili nepropusna na kišu obuća. :)

Hq Both Is Good GIF

 

:D

 

Sad ozbiljnije malo, treba mi stvarno kombinacija ta 2. Idem s vremena na vreme na planinarenje (lakše do srednje teške staze), ali mi treba obuća i za teren za posao (gde imam svakakvih šetnji i još različitijih vremenskih uslova :D Prethodne patike sam uništio idući uzbrdo i nizbrdo preko nekog sipara iznad Uvca (reke) 

 

Pa bih ako je moguće da prođem sa jednim shopingom.

 

Hvala za Salewu, pogledaću, a imam i PSS karticu.

Link to comment
2 hours ago, Profesionalac said:

Ma znam, još nisam našao 100% nepropusnu cipelu (osim gumene čizme) - pa se zadovoljavam ako se ponaša dobro po rosi, mestimičnom snegu i slabijoj kiši  :unsure:

 

Neki planinari su mi predlagali La sportiva-inu obuću, ali je nikad nisam isprobao

Ovo što ti je @napadajpreporučio ti radi posao i po ozbiljnom snegu ne samo po mestimičnom i po ozbiljnoj kiši. Ja imam generaciju pre aktuelne (3), duboke tj. mid top i služe mi upravo za sneg i teško blato, nikad ni kap nisu propustile. Nepropusne pantalone preko vrha ili uvučeno. Možeš i kroz potok sa njima. Sad jbg, kapiram da bi propustile posle 10 sati na monsunskoj kiši. Salomon za hiking jesu malo rigidne jer je tu stabilnost vrlo bitna stvar.

 

Ako hoćeš nešto laganije, a nepropusno onda pogledaj neki od modela za trail-running umesto za hiking. XA-pro su odlične one su blizu hiking varijante, a ako hoćeš baš lagano onda recimo speedcross. Imaš sve to u goretex varijanti, ali nije duboko. 

 

Ako hoćeš baš za sneg, 100% nepropusno onda Salomon Thundra. 

 

Ako hoćeš  nešto kao ultra-x ali skroz duboke zbog snega onda Salamon Quest. 

  • Hvala 1
Link to comment
15 hours ago, Heaviside said:

Ovo što ti je @napadajpreporučio ti radi posao i po ozbiljnom snegu ne samo po mestimičnom i po ozbiljnoj kiši. Ja imam generaciju pre aktuelne (3), duboke tj. mid top i služe mi upravo za sneg i teško blato, nikad ni kap nisu propustile. Nepropusne pantalone preko vrha ili uvučeno. Možeš i kroz potok sa njima. Sad jbg, kapiram da bi propustile posle 10 sati na monsunskoj kiši. Salomon za hiking jesu malo rigidne jer je tu stabilnost vrlo bitna stvar.

 

Ako hoćeš nešto laganije, a nepropusno onda pogledaj neki od modela za trail-running umesto za hiking. XA-pro su odlične one su blizu hiking varijante, a ako hoćeš baš lagano onda recimo speedcross. Imaš sve to u goretex varijanti, ali nije duboko. 

 

Ako hoćeš baš za sneg, 100% nepropusno onda Salomon Thundra. 

 

Ako hoćeš  nešto kao ultra-x ali skroz duboke zbog snega onda Salamon Quest. 

Hvala na svim preporukama. Realno je najteže pomoći čoveku koji ne zna šta hoće :D

 

Mislim da sam dilemu sve na izbor između napadajevog X ultra i Quest-a (i sličnih modela kod La sportive i Salewe)

https://planetbike.rs/cipele-salewa-alp-trainer-2-mid-gtx-green-raw-pale-fog-slw-613825322-c.html 

 

Toundra mi izgleda top, ali je baš zimska. Nisam toliki fanatik za planinarenje zimi, a biznis teren po smetovima se rešava kombinacijom gumene čizme i klasične duboke cipele.

Ove skroz pliće varijante mi ne piju vodu zbog većeg blata.

 

Što više gledam bliži sam odluci da mi trebaju i jedne i druge :thumbup:

Link to comment
45 minutes ago, Profesionalac said:

Što više gledam bliži sam odluci da mi trebaju i jedne i druge :thumbup:

My maaaan :D

 

I ja sam se svojevremeno dvoumio između quest i ultra-x, probao i jedne i druge i konsultovao se.

 

Quest su stabilnije i dublje, ali teže i rigidnije. Podsećaju na old skul džizme za hiking kada ih obuješ. U đonu sumnjam da ima velike razlike. 

 

Ultra-x je zaista top, na mnogim listama najboljih hiking cipela/patika na prvom mestu i za takvu patiku su i lagane. Može i da se trčkara u njima, a đon je neprevaziđen. Nestvarno je po kakvom blatu i na kakvom nagibu se ne klizaju. Doduše, ne znam kako se kotira četvorka ali kapiram da je samo još bolja, a lepša je mnogo svakako. 

 

Mislim da su ultra-x i slični modeli bolji za sve osim za neki ekstremni trekking van staza i za dublji sneg. Ako ćeš da dosta da ideš na planiranje po stazama ja bih definitvno uzeo ultra-x koje će te dobro služiti i po snegu. 

 

  • +1 1
Link to comment
49 minutes ago, Heaviside said:

Mislim da su ultra-x i slični modeli bolji za sve osim za neki ekstremni trekking van staza i za dublji sneg. Ako ćeš da dosta da ideš na planiranje po stazama ja bih definitvno uzeo ultra-x koje će te dobro služiti i po snegu. 

Mislim da će sad prvi shopping biti ultra-x (još kad bi kod nas bilo i ova boja :wub: https://www.salomon.com/en-us/shop/product/x-ultra-4-gtx.html#color=66262) ili na Milanov predlog https://planetbike.rs/cipele-salewa-mtn-trainer-2-gtx-blue-danube-fluo-green.html 

 

Će obujem pa odlučim.

 

A onda ćemo na zimu da vidimo da li je potrebno pojačati sa questom :whistle: još ako firma uleti sa nekim sponzorisanjem :hihi:

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...