Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Bio juče i prekjuče u Rumuniji, penjali se na Retezat, 2482mnv.

 

Poprilično zajeban uspon, konstantne uzbrdice i u povratku nizbrdice, dosta nezgodnog terena po raspalim stenama, ogromnom, srednjem i omanjem kamenju, pred vrh msm da ima uzbrdica od nekih 150, 200m na nekih 70 stepeni, silazak opet po kamenčinama kojekakvim dobrih 2 sata.. Baciću par fotki kad sredim sa aparata. 

  • +1 2
Link to comment

Predivan je Retezat.. Mi nismo popeli vrh zbog duzine staze i trajanje uspona pri tom terenu.. Ali planina je fenomenalna ❤️❤️, hebes vrh

 

 

Ja za vikend bila na Zelengori, kampovali pored Orlovackog... i juce popeli Veliki Kabao na Orjenu

 

Mislim da cu morati da odmaram kolena u narednom periodu 😁

  • +1 1
Link to comment

To na prvoj slici je stog? 

 

Mi kampovali isto na Zelengori, drugi dan se penjali na Stog ujutru pa išli dalje ka Bregoču. Posle Stoga na koji je uspon jako strm (ali i jako kratak), 2, 3 ljudi odustalo za taj dan :laugh:

Edited by Mil@n
Link to comment
  • 4 weeks later...
On 25. 8. 2023. at 8:07, ivy said:

Predivan je Retezat.. Mi nismo popeli vrh zbog duzine staze i trajanje uspona pri tom terenu.. Ali planina je fenomenalna ❤️❤️, hebes vrh

 

 

Ja za vikend bila na Zelengori, kampovali pored Orlovackog... i juce popeli Veliki Kabao na Orjenu

 

Mislim da cu morati da odmaram kolena u narednom periodu 😁

 

el moze malo vise o samoj Zelengori? dokle ste stigli autom ili busom ili mozda terencem, kuda ste tocno planinarili / skica rute, kakva je voda u jezerima, itd.? Zelengora je velika, a pristupi losi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...