Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

  • 1 month later...

Imali smo neku akciju sa našim PSD (da se pohvalim, 115 učesnika...) na Rajcu i Suvoboru. Na sat i 15 od BG-a, poprilično podcenjen predeo. 

 

Oblaci su se spustili, prelepo je bilo.

 

Pretprošli vikend sam bio na Moračkim planinama i u Kanjonu Mrtvice, kakav vikend iz snova... Baciću fotke kad malo ove "odstoje" da ne zatrpavam... Raj na zemlji...

 

352372115_10160279309392626_827736055692

 

352240353_10160279309752626_353508330263

 

352215976_10160279309842626_428973099489

 

352709512_10160279310172626_285118169921

 

352317253_10160279310272626_263794820213

 

352069896_10160279310452626_903680328379

 

352092122_10160279309467626_526844016762

 

May be an image of grass and nature

 

 

Edited by Mil@n
  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Zna li neko od vas planinara da mi kaze ima li otrovnih jagoda poput  pecuraka i kako ih prepoznati. 

Ja danas pojela 3 ovakve i tek onda mi proslo kroz glavu da mozda nisu jestive 😬

NusSkW4.jpg

Jos jedno pitanje, da li ste imali bliski susret sa nekom zverkom (medom, vukom, divljom svinjom) i kako je proslo? 

Ja srela divokozu, stajala iza ogromne stena kraj planinarske staze. Krenem da obavim fiziolosku potrebu i nadjem se oci u oci sa zivotinjom 😮Ne znam ko se vise zbunio, uglavnom ona se nakon par sekundi gledanja okrenula i otisla svojim putem. Od tog dana jako se plasim da ne sretnem nesto krvolocno😬i kako da se ponasam u datoj situaciji (ako bi mi ista palo na pamet u tom trenu :lolol:). 

Link to comment

@Serena

 

jagoda nema otrovnih..ima samo tih laznih ali i one su jestive 

 

a ,,krvolocne,, zivotinje tesko da ces sresti...one se vise plase tebe ...posebno ako si u grupi koja je bucna..

od ostalog sto sam sretala za sve ove godine koliko se zavlacim po sumama kad sam sama-srne,lisice,divlje svinje...sve ugl pobegnu 

od medveda sam  sretala samo tragove u blatu i izmet

 

zivotinje se ugl klone ljudi.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

jedino sto potencijalno moze biti malo veci problem su zmije ali i tu je dovoljno da se gleda gde se staje i da se ne nose kratke nogavice

 

i strsljenovi koji su moja jedina malo veca anksioznost u sumi...ali i tu ne mases i ne mlatis naglim pokretima i on ode svojim poslom

 

Link to comment
15 hours ago, Velocipede said:

Sad kad sam ovo iscitala sigurna sam da su bile sumske, jer su mirisale i bile slatke, crvene sa zutim semenkama 👍

 

6 hours ago, ivy said:

a ,,krvolocne,, zivotinje tesko da ces sresti...one se vise plase tebe ...posebno ako si u grupi koja je bucna..

Verujem da ne krenu namerno da napadnu coveka ali se brinem da ih ne iznenadim negde kao onu divokozu. 

Bio je skoro u Italiji slucaj da je medvedica usmrtila momka od dvadest i koju godinu koji je u toj zoni ziveo i cesto trcao po sumi. Niko ne zna koji je bio razlog. Medvedicu kasnije "uhapsili", mecici ostali u sumi pa su se dugo prepirali oko toga sta da rade sa njom jer kao ako je jednom osetila ljudsku krv velike su sanse da ce opet krenuti na coveka. 

A sta kazete na ovo? 

 

Edited by Serena
  • +1 1
Link to comment

@Serena
Kod nas ima neuopredivo manje medveda nego u Sloveniji, Rumuniji, itd... tako da batali te slučajeve iz okolnih zemalja. Kod nas jedva da ima nekolicina medveda, a šta misliš, koliko drvoseča, šumara, pastira, seljaka hoda po šumama i planinama, i koliko mahnitih manijaka ima među njima?

Ako baš voliš da se plašiš, evo ti teme za plašenje: od svega strašnog što može da se desi, daleko najverovatnije je da naiđeš na stado ovaca ili krave koje čuva neki ker, pa da ker pojuri na tebe preko livade. Još ako nije jedan ker, nego dva-tri...
 

  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, Frile said:

Kod nas ima neuopredivo manje medveda nego u Sloveniji, Rumuniji, itd...

Samo sto ja nisam "kod nas" nego tu negde gde ima i meda i vukova. 

A dobro, necu dalje da mracim i smaram vas sa svojim brigama. 

 

 

Link to comment
2 hours ago, Serena said:

Samo sto ja nisam "kod nas" nego tu negde gde ima i meda i vukova. 

 

aaa pa što ne kažeš :)
mislim da vukovi nisu problem ni u kom slučaju, a što se medveda tiče - pitaj lokalce koja su pravila lepog i sigurnog ponašanja u šumi, pa tako i ti

bitan je detalj i gde se krećeš - da li po nekim utabanim stazama gde svakodnevno prolaze planinari - ili na primer berući pečurke zabasaš u delove gde se ređe ide, itd.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...