Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

@Vjekoslav

 

da znas da sam se i ja namucila da pronadjem Jecu u daljini :lolol:

 

Subrin amfitetatar...nestvarno mesto.....jos da je bilo suncano sa te strane bilo bi jos spektakularnije

 

samo zeznuto za penjanje,bilo je par momenata za pamcenje..plus izgleda zastrasujuce kad mu prilazis skroz iz podnozja i sve vreme imas taj zid ispred sebe

 

preporucujem smer za penjane na Subru sa te strane,ne silazak..

  • +1 1
Link to comment

@Profesionalac

 

imala je drugarica gps track..ne mogu nigde da nadjem na netu taj track mada postoji mogucnost da je drugarica nesto svoje iskrojila

 

krenuli smo iz sela Vrbanj  preko Snezne pecine i amfiteatra do vrha pa dole preko Vilinog guvna i nazad do Vrbnja kroz sumu ali ima neko odvajanje za nazad do Vrbnja jer staze ugl vode do doma ,,pod Vratnom,, ...ima dosta oznaka,ima i raznih staza i toponima koje nisam popamtila..

  • +1 1
Link to comment

kao veliki fanovi Kanarskih ostrva (i Madere, kao pridruženog člana) overili 7dana Gran Kanariju. 

Potpuni raj za zimski hajking, sve u šorcu i majici, a po neverovatno raznovrsnim i egzotičnim predelima.

Preporuka, iako su nama i Tenerife i Madera još raznovrsniji i još egzotičniji. Preporuka jer je i dostupno - sve je recimo jeftinije nego u Beogradu. Smeštaj i piće naročito. 

 

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

sinoć pregledavam neke stare albume, i naletim na ove dvije fotke

 

DSC00248.jpg


DSC00249.jpg

 

radi se o

 

PPP-Denvnik.jpg

 

PPP1_900_600_withoutgrow.jpg

 

mračni surduci, šareni voćnjaci, osunčani vinogradi (i skrivene obiteljske vinarije), očuvana prašuma uz dunavce poluotoka Porića, Dobra voda (kvalitetan izvor i svetište SPC-a daljske eparhije), erdutska tvrđava / vidikovac, aljmaška crkva (marijansko svetište) i ušće Drave u Dunav, itd. svakako zanimljivo za proći barem jednom u životu. a zanimljivo je, barem za forumaše planinare ovog boarda, i što transverzala nosi naziv PPP.

  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

bili juce na Fruskoj..bogami nas drugar nasamario i poveo 26km sa 1000m uspona.. od I. venca tamo-vamo do pl doma Strazilovo pa okolo-naokolo nazad :D

posle mesec i nesto neaktivnosti fino osetim misice

 

predivan dan,planina puna ljudi..ja ne volim taj deo blizu grada jer je uvek guzva,posebno te velike,maratonske staze..bude svega i biciklova i kvadova..ja to zovem ,,glavna dzada,,

ali ok,nisam tu cesto pa ajde..uz odlicno drustvo i predobro vreme prezivela se i glavna dzada :D 

 

bila sam ja pre neki dan po potocima(Gavranov,Srneci,Nadine kaskade) centralnog dela sa juzne strane Fruska sama 10km gde sam uzivala i vec je posle toga krenula upalica...ovo sad nije ni strasno koliko sam bila neaktivna :D 

 

 

img_2052.jpg

 

img_2053.jpg

 

img_2051.jpg

 

 

img_2054.jpg

  • +1 5
  • Wub 2
Link to comment

Mi prošle nedelje overili Zagajička brda na obodima Peščare :happy:

 

Baš fina šetnjica bila, 13-14 km sa oko 200 m ukupnog uspuna, lepo vreme, nigde žive duše, taman dovoljno suva zemlja da nema blata, čak nas i vetar uglavnom poštedeo. Da je malo više zelenila - pravo proleće. 

 

IMG_20230103_142124_copy_1600x1200.thumb.jpg.1434b93f54b001e4b62c029cf9b008c9.jpgIMG-20230103-WA0020_copy_600x800.thumb.jpg.26184d01c84e641b769af0241bbae938.jpgIMG-20230103-WA0031_copy_800x600.jpg.3da949066af34fb79f9ba6da452936df.jpg

IMG_20230103_142116_copy_1600x1200.thumb.jpg.c28277a9ea7574e46ad89c696fe28b15.jpgIMG_20230103_143245_copy_1600x1200.thumb.jpg.e626644e0a97f7a60526d2b87bbacbda.jpg

Edited by Profesionalac
  • +1 7
Link to comment

@Profesionalac

 

 

super!

ja nisam bila,nekako mi izmicu..ali nadam se na prolece,makar u potrazi za smrčcima 

 

 

 

mi za vikend bili u Nisu..u subotu Bojanine vode-Mosor-Sokolov kamen-Trem-Bojanine vode...bogami fina setnja..dugacka,uhvatio nas je i mrak ali nista strasno,kratko plus dobar put i mesecina nismo ni palili lampe :D 

a u nedelju Svrljiske planine i pokusaj penjanja na Pleš ali drugarice skinula neki jaaako blesav trek i teren je bio jaaako krusljiv pa smo odustali ali vreme predivno i priroda tako da smo uzivali..posle u banju i vruc bazen...1 hedonizam!

 

 

baš volim Niš  :wub:

  • +1 2
Link to comment

Juče Goč, staza od jezera ka Ljuktenu. Sunčan dan, vedro nebo, zemlja i dalje smrznuta pa nema blata, baš je bilo za uživanje. 


U povratku tužne slike ogromnog broja posečenih stabala gotovo celom dužinom puta. Nisam stručnjak za proredjivanje šuma, ali meni su sva ta stabla izgledala vrlo zdrava i nesumnjivo prava.

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, ivy said:

@Profesionalac

super!

ja nisam bila,nekako mi izmicu..ali nadam se na prolece,makar u potrazi za smrčcima 

 

mi za vikend bili u Nisu..u subotu Bojanine vode-Mosor-Sokolov kamen-Trem-Bojanine vode...bogami fina setnja..dugacka,uhvatio nas je i mrak ali nista strasno,kratko plus dobar put i mesecina nismo ni palili lampe :D 

a u nedelju Svrljiske planine i pokusaj penjanja na Pleš ali drugarice skinula neki jaaako blesav trek i teren je bio jaaako krusljiv pa smo odustali ali vreme predivno i priroda tako da smo uzivali..posle u banju i vruc bazen...1 hedonizam!

Znam osećaj, sve kao tu je blizu, možeš kad hoćeš, ali eto, pre neki dan smo prvi put otišli. Stvarno vredi obići i videti. Moj utisak da je najlepše otići tokom proleća kad sve ozeleni, druga (malo nezgodnija) opcija je po nekom manjem snegu otići. Mada, u svakom slučaju je lepo. :blush:

 

Zanima me ova vaša tura po Suvoj. Jel ste Mosor - Sokolov kamen - Trem sve izvukli po grebenu? Dobar je to uspon svakako, Trem je na 1800 m? I jel ste se vraćali istim putem ili ima neki spust ka Bojaninim vodama?

Link to comment

@Profesionalac

 

Zagajicka brda su najbolja u oktobru kad su boje i kad je ruj a i svo ostalo lisce crveno :) 

 

 

krenuli smo sa Bojaninih voda nekim putem kroz sumu do Mosora i onda grebenom Sokolv kamen pa se sidje do Devojackog groba pa na Trem a onda nazad do Devojackog groba i tu ima silazak do Bojaninih voda,tu se normalni ljudi popnu na Trem i sidju istim tim putem...ali od nas niko nije normalan :D .. 20km sa 1300m uspona ...krenuli smo u 8ujutru,na Mosoru smo bili pre 9h na Sokolovom kamenu u 12h i na Tremu u 15h i poslednjih 5km nas je uhvatio mrak ali taman je tu neki makadam i bio je pun mesec pa nismo ni palili lampe,bilo je zanimljivo :D 

taj poslednji uspon na Trem je dugacak i naporan..

ali smo na svakom vrhu bas fino pauzirali jer je bilo lepo vreme,toplo i bez daska vetra pa smo lezali na trvi i guštali.. 

  • Hvala 1
Link to comment
14 minutes ago, ivy said:

taj poslednji uspon na Trem je dugacak i naporan..

 

Zanimljivo kako svi odlepe kada idu prvi put, pogotovu manje spremni jer ima jedno 5, 6 optičkih varki da vidiš vrh međutim kada priđeš, pojavi se novi horizont i tako 5, 6 puta, a ljudi odlepe jer su uveliko umorni a samim tim i nervozni. :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...