Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

2 hours ago, rođeni said:

3x1,5?!?

 

neće moći, nego 3x2,5

Moći će. 

1,5mm2 može bez problema da vodi 16A na tih 5m. Da je duži kabl, moralo bi se ići na 2,5mm2 da bi se smanjio pad napona u kablu 

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

nije čak ni 16A nego 9. dovoljno je i bezbedno. i originalni, na gresalici je 3x1,5

 

a usput, u praksi koju imam. sa duvaljkom snage 3kW sam uklonio lišće na 120 metara puta kroz šumu. nužda me tera da se krpim sa različitim produžnim kablovima. od punog preseka 3x2,5 do licnastog 2x0,75 skinutog sa potapajuće magnetne pumpe.

Link to comment

da možete povezati grejalicu i na telefonski kabl i to će raditi neko vreme, pre nego što se zapali :D

- u ovom slučaju bi najbolje bilo da se originalni kabl zameni kupljenim odgovarajuće dužine i površine poprečnog preseka, možda se time gubi garancija ali jbg bolje nego da se istopi produžni... 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

da možete povezati grejalicu i na telefonski kabl i to će raditi neko vreme, pre nego što se zapali :D

- u ovom slučaju bi najbolje bilo da se originalni kabl zameni kupljenim odgovarajuće dužine i površine poprečnog preseka, možda se time gubi garancija ali jbg bolje nego da se istopi produžni... 

to je svakako najbolje

Link to comment
7 hours ago, djordje geprat said:

nije čak ni 16A nego 9. dovoljno je i bezbedno. i originalni, na gresalici je 3x1,5

 

a usput, u praksi koju imam. sa duvaljkom snage 3kW sam uklonio lišće na 120 metara puta kroz šumu. nužda me tera da se krpim sa različitim produžnim kablovima. od punog preseka 3x2,5 do licnastog 2x0,75 skinutog sa potapajuće magnetne pumpe.

 

ovo vec nikako nije dobro. bolje kupiti novi nego se zezati s preopterecenjem

Link to comment

3x1,5 u vazduhu sme da ima maksimalnu dužinu 18m za konstantno opterećenje od 1,8kw.Ako ćeš da praviš produžni obavezno utičnice sa keramičkim jezgrom,one kineske produžne od plastike zaboravi bilo solo bilo jež.Isto tako i u zidu utičnica sa keramičkim jezgrom i nema bojazni.Sve ostalo je igra koja može skupo da košta.

  • +1 1
Link to comment

Kako se zove ovaj držač na lusteru, šipkica sa dve alkice na obe strane koji drži tri kraka na lusteru? Kako to da nađem i kupim? Ima li neko posebno ime, ne mogu da nađem nigde. :frust:

Edit: nadam se da sam okačio sliku kako treba.

 

IMG_20201128_205953.jpg

Edited by Zeleni sto
Link to comment
2 hours ago, Zeleni sto said:

Kako se zove ovaj držač na lusteru, šipkica sa dve alkice na obe strane koji drži tri kraka na lusteru? Kako to da nađem i kupim? Ima li neko posebno ime, ne mogu da nađem nigde. :frust:

Edit: nadam se da sam okačio sliku kako treba.

 

IMG_20201128_205953.jpg

 

 

Zove se karabinjer

 

https://uradi-sam.rs/lanci-sajle

 

U uradi sam ima bez ove dve alke a ono sto mi sigurno pada na pamet ima ga sigurno u Zemunskom gvozdjaru u Bezaniskoj.

Ili u Srafku.Manje vise trebalo bi da nadjes to u skoro svim prodavnicama srafovske robe.

Edited by Блок_64
  • Hvala 1
Link to comment
16 hours ago, Блок_64 said:

 

 

Zove se karabinjer

 

https://uradi-sam.rs/lanci-sajle

 

U uradi sam ima bez ove dve alke a ono sto mi sigurno pada na pamet ima ga sigurno u Zemunskom gvozdjaru u Bezaniskoj.

Ili u Srafku.Manje vise trebalo bi da nadjes to u skoro svim prodavnicama srafovske robe.

Ne može da se nađe. :) U gvožđarama nema ništa slično (u Bežanijskoj, doduše, nije radila). Jedino što ima su one navojne šipkice sa alkom sa jedne strane, pa kad spojiš dve dobiješ šipku sa alkama na obe strane. Problem je što ni to nigde nema u crnoj boji. Pa sam kupio crni lanac koji je jak da drži luster, pa ću videti da li liči na nešto. Ako ne valja, jedina opcija je da mi to neko napravi od npr. aluminijuma. Samo ne znam gde to može da se naruči u tako maloj količini. Neverovatno mi je da ne mogu da nađem. :frust:

Link to comment
12 minutes ago, Блок_64 said:

 

Ti u bezaniskoj imaju svasta kada budes u prolazu pogledaj.Mozda moze da pomogne woby haus ili okov.

Hvala, naći ću, a i ako ne nađem, lanac mi izgleda ok. Napokon sam skapirao šta tražim. Treba mi šipka/cev kraća metalna crne boje i da mi naprave (u gvožđari?) navoje sa obe strane i onda dve crne alke koje neko zove okaste ili vijak karika da se ušrafe na šipku.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...