Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Mene sad zanima, u kom trenutku je otkrila da nije okrecen zid iza plakara. Sumnjam da je pomerila plakar par dana nakon krecenja. Kapiram da je proslo par godina od krecenja, pa je odlucila da izbaci stari plakar i zatekla ovo. 

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

11 hours ago, napadaj said:

 

 

Niko ne moze da zna sta su se dve strane dogvorile.Uvek je jedna cena ako je stan sa stvarima a druga ako nije.

Nije mi jasno kako je shvatila tek da nije okreceno iza kada su joj majstori otisli,i naravno vau objavila na drustvenoj mrezi sto je verovatno majstore pogodilo.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ako se neko razume, 

 

Nakon junskih poplava nastradala je kuća u selu, koja iako je u vreme kada ju je pradeda zidao, pa i danas, kada bih imao kinte da je malo sredim, izgledala ko dvorac, ipak kako se pre 100 godina zidalo, kuća je od one sitne cigle, doduše u 2-3 reda pa su zidovi debeli. 

Ipak pod naletom vode 2 spoljna zida su popustila i obrušila, dolazili su razni majstori, od onih koji nisu imali šta da kažu, pa preko onih koji bi sve porušili i odneli i +da im se masno plati, na kraju i stariji majstor koji bi kaže sve vratio u prvobitno stanje i to sa tom istom ciglom koja je pala, uz nešto peska i gvožđa. 

Čak kaže nemoj ni polomljena ciglu da baciš, to ću ja da spojim, kao da troškovi budu niži. 

Prvo, dal je pametno koristiti ponovo više od 1 veka staru ciglu, pa još i puknutu drugo da li mi je jeftinije da kupim ovu gliter kocka ciglu, nešto je skuplja ali zato manje kom ide u m2, a računam sa njim se i brže zida, pa bih recimo, umesto 5 dnevnica, majstoru platio 4, i kad se sve sabere slično mi dođe. 

 

ME12CI9K_t.jpg ME12CI9L_t.jpg 

Edited by El Guapo
Link to comment
1 hour ago, El Guapo said:

Prvo, dal je pametno koristiti ponovo više od 1 veka staru ciglu,

 

 

Stara cigla je dugovecna nova nije.

 

1 hour ago, El Guapo said:

drugo da li mi je jeftinije da kupim ovu gliter kocka ciglu, nešto je skuplja ali zato manje kom ide u m2, a računam sa njim se i brže zida,

 

Svaka od njih ima svoje prednosti i mane,tako da je izbor samo na tebi,ali za neki pravi savet bi ipak trebalo da se pogleda cela kuca i zidovi koji su se obrusili,dali su noseci ...i jos mnoga pitanja,da ima resenja sigurno ima samo je pitanje cene.

Link to comment
13 hours ago, El Guapo said:

Nisu noseći, kapija je zidana, pa se vrata razvalila i iznad kapije je palo, takođe i poprečni zid koji je zapravo spoljni zid druge zgrade. 

 

ME12CJUN_t.jpg

 

 

Како није носећи.

Сви спољни зидови су носећи,а на овом срушеном стоје и греде.Мислим да је овде цела статика куће нарушена,али свакако није нешто што не може да се среди уз доста муке.Ако мене питаш.Зид већ не постоји и носећи је.Цигле остави за нешто друго и зид који ти фали направи од бетона.Мислим да ти је то најбоље и најчвршће решење а на крају крајева и најбрже и најјефтиније.

Edited by Блок_64
Link to comment
  • 1 month later...

firma koja radi (popravlja) izolaciju na ravnom krovu zgrade. u pitanju su tri stana u mom soliteru. iz infostana smo dobili bezobraznu ponudu. tražimo realniju.

 

preporuka?

Edited by djordje geprat
Link to comment

moja klonja. 

IMG-20201027-095120.jpg

 

dajte ceo postupak za radijatore, da li šmirglam, čime šmirglam, podloga, ne podloga, koja farba, može li to u grejnoj sezoni itd. imaju li kakve rozetne koje pokrivaju izlazak cevi iz zida?

IMG-20201027-095136.jpg

 

prethodni je imao neki peh s vodom očigledno pošto su vrata od klonje oguljena nekih 10ak cm u dnu. kome ih nosim da prešmirgla i prefarba? 

IMG-20201027-095228.jpg

 

ovo je neka lajsna prelepljena preko. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...