Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Ovaj moj jede bolje nego vecina populacije. Da jebe oca kad moram da kuvam...samo za njega!

 

Organska piletina, povrce, pirinac, oregano, persun, mozzarella kuglice u maslinovom ulju 

 

neorgansko mleveno meso al bez antibiotika 

 

Kisa posle 6meseci, sa odgovarajucim autom u pozadini ...koincidencija? :D:think:

 

 

Screenshot_2023-12-20-09-04-05-53_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

 

 

Screenshot_2023-12-20-09-05-45-62_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

Edited by mustang
Link to comment

sad sam srela decka koji je kucama doneo kucicu..i kaze da su dva mala uginula a jednog malog je on udomio da se oporavi jer bi ga ovi ostali ugnjecili i tu ne bi preziveo...tako ih je ostalo 5oro vecih i jacih.. ali  sada ih je vec nekoliko dana 4oro... mozda je neko udomio jednog..nadamo se...

 

  • +1 2
Link to comment

nije moja kuca i mnogo je tuzno, ali ne znam gde drugde da ostavim. moji bliski ljudi su je dobili i mnogo, mnogo voleli, pre dve godine. veceras ce, nazalost, biti uspavana, razni problemi, najozbiljniji sa jetrom. bila im je najbolji clan porodice i jedino sto je moglo da zalici na utehu nakon sto su izgubili cerku pre 3 godine. nikad mi nikoga nije bilo toliko zao kao nase mile kate i njenih ljudi.

image.png.574cd4f3f3171f1042eb7f98c2a189b8.png

  • Tužno 10
Link to comment

Nešto što čovek prvo izgubi iz vida je da se ljudski i pseći pogled na svet razlikuju. Razlika nam je u prirodi bića. Jedna od najgorih stvari po pse je antropomorfizacija koja je sve prisutnija. Pomeranje psa na mesto na on kojem nije niti će ikada biti je veliki problem današnjice. Suočavanje sa tom stvarnošču ponekad je smešno, a ponekad :

 

https://www.facebook.com/reel/684402047141643

 

 

Edited by zmanic
  • +1 2
Link to comment

mislim da @zmanic govori o necem drugom.

pas moze da pojmi coveka do neke mere, ali nije mentalno blizak coveku. mislim da je rec o toj granici koju mnogi ljudi prelaze, praveci od svojih pasa "decu", "prijatelje", i slicno. iza takvog postupanja uvek stoji neka neravnoteza, neka narusena zivotna, obicno emotivna, mera. covekova.

pas ima svoju prirodu, svoj svet i rezon, i to treba postovati. prema mom iskustvu, covek i pas se tada najbolje uklapaju i slazu, i dobijaju jedan od drugog najvise sto je moguce.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 4
Link to comment

Sve se to slažem, ali....moja je teza da sve to može menjati, i menja se, da bi se psi što više humanizovali antropomorfizovali, i napravili kao surogat za čovečiju decu.

Ne dajem svoj kvalitativni sud o tome, samo primećujem tendenciju. A to je da psi postoje zbog ljudi i njihovih potreba. I da će čovek neminovno menjati njihovu prirodu i rezon, kao što je svojevremeno promenio i vuku kada ga je pripitomio.

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...