Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

On 20. 1. 2024. at 13:08, Lancia said:

 

Ko je imao sreće u životu kao ja da bude vlasnik jednog psa boksera (bokserke) zna da su oni najzabavnija rasa, baš zbog tih skoro pa ljudskih reakcija i mimika :laugh:

Link to comment

Poštujem boxer-e kao rasu. Jedino što mislim da su eng.bulterijeri najveći zajebanti od pasa.

Šteta što su boxeri danas toliko retki, a posebno me nervira ovo skraćivanje njuške kod savremenih. Uskoro će pola pasa morati da nose boce i diše na respiratorima,

 

Ovde je lepo nacrtano ono ono što mislim o izložbenoj kinologiji:

 

417438826_891725602660046_4195190509019592053_n.jpg

Edited by zmanic
  • Tužno 2
Link to comment
8 hours ago, utilitarist said:

 

 

Ovako je i moj Čarli preskakao ogradu na jednom mestu i odlazio u šetnje ok mu nisam doakao. Samo je malo drugačija situacija sa naslonom za leđa, on se peo uz jednu stranu ograde a naslanjao na stubić na drugoj strani što je mnogo teže nego ovaj nindža amater jer se praktično verao iskosa.

 

 

  • Haha 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

onaj, jedan amater je samo oborio cvecku. ako je nije isfronclao, fino i precizno, da froncle ostanu kao delovi listova, nije imo rasta zube krvaviti. :sleep:

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
2 hours ago, zmanic said:

Ko ovako nešto slično nije doživeo nema pojma šta je pas:

 

https://www.instagram.com/reel/C2gsDCcpAwB/

 

 

U staroj kući smo imali malu verandicu ograđenu trskom, drveni sto 4 stolice, po dvorištu gomilu saksija sa cvećem.

Jednog dana kada sam se vratio sa posla, mislio sam da je neko došao i demolira mi dvorište i verandu. Od trske su ostale samo čačkalice razbacane svuda po dvorištu, na stolu je noga bila pregrižena pa je pao, stolice poprevrtane sa izgriženim nogarima, nijedna saksija cela, sve isprevrtano, izgriženo... Čarli nije imao ni godinu dana tada. :laugh:

Link to comment

špica i lili, setre, u julu pune 18 godina.

 

lili je pri kraju. onemoćala, kliza se dok hoda po pločicama/parketu, uglavnom spava, iznosim je iz stana hodnikom, liftom do ispred zgrade. tu se olakša. radim 4-5puta dnevno, dešava se da ne stignem pa odradi u kupatilu ili na terasi. zato smo sada u selu, otvorim vrata, izvedem je i ona ceo dan boravi napolje. veterinarka juje pregledala, reče da nije bolesna, samo je stara. da neće da je uspava sve dok hoda i jede

 

špica je pre 6 godina imala operaciju vađenja tumora kod desne zadnje noge. tumor je bio težak 600 grama. otad je živnula. posle nekog vremena žestoko je kašljala, otkrivena joj je srčana mana. sa terapiom "cardisure 5mg" smo prestli '21 videći da se oporavila, ne znajući da je to doživotna terapija. prošlog meseca jeponovo počela da kašlje, prekjuče je bila na pregledu snimljeno joj je srce i pluća. terapija sa srcem mora da se nastavi tableta dnevno, ujutru i uveče po pola no, dodtak je fleka na plućnom krilu i terapija u vidu inhalacije.OK imamo inhalator, isekao sam na pola flašicu vode, precizno probušio čep, umešao predviđeno i pokušao. nije uspelo, špica se cimnula, iskočila iz krila. pokušaću sutra ponovo, ako ne uspe ništa do nedelje, povratka u grad pa, udružen sa ženom, valjda će moći.

 

petko je OK u svojoj desetoj godini. lud ko štene. ima sraćku pa mu svako jutro guram u grlo kapsulu "lakto"nešto. lili isto tako uguravam neko pola tablete dnevno, nešto za ne znam šta ali veterinarka reče da treba.

 

eto, tako provodim vreme sa moje troje paščadi.

 

  • Wub 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...