Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

7 minutes ago, Eleniko said:

 

 

tibetanski terijer

 

ali bubi je dobrica i u kući uvek najebe

 

boji se mačora

 

a žozi itekako ume da ga teroriše u pms-u

Ukapirala sam da je uspeo neke mačke da zadavi, moja greška.

 

Žozi, kao Žozefina super ime za psa

Link to comment

pa jeste, zov divljine. nego je mačor - inače isto mega dobrica ovako - ultra kurčevit pa ih držimo razdvojeno da sukob ne bi eksalirao. jer kad se zanesu onda se niko ne povlači i verujem da bi se šibali sve dok neko ne bi bio ozbiljno povređen ili gecrkt. a to što ga se bubi plaši nije dobro jer će pre ili kasnije da se upali ubilačka mašina.

par puta su nam greškom tj nepažnjom ostali u istoj prostoriji i neko kratko vreme su se ignorisali ali pre ili kasnije krene frktanje i režanje. zato bolje svako na svojoj teritoriji.

Link to comment

Danas nam je komšijski pas povredio mačora (ili se sam povredio prilikom bežanja, nisam siguran.) Ne znam tačno šta je bilo, samo sam čuo neku dreku spolja, to je bila komšinica koja je vikala na svog psa (do skora štenca, jako mlad i radoznao) dok je njen dečko pokušavao da ga uhvati. Trebalo mu je barem minut (što je meni, gledajući s balkona, izgledalo kao večnost). Za to vreme je mačak stajao nepomično nakostrešen maksimalno. Bez obzira što je odmah iza njega bila taraba od oko 2m na koju se on normalno penje u deliću sekunde. Izgleda da je hteo da se fajta sa psom, a ne da beži. To je "njegovo" dvorište 😾. Možda su se malo i dohvatili, pošto mu je malo krvavo na jednoj prednjoj šapi, tamo gde je onaj peti prst. Možda je tu slomio nokat pa zato. Ne znam, ne da mi šapu da mu pogledam, a neću još da ga traumiram. Ne šepa, samo mi izgleda kao da je imao puno stresa (očigledno.) Inicijalno je pobegao u susedno dvorište (koje je prazno, kuća na prodaju) - ali je tamo naleteo na komšijskog mačka koji to smatra svojoj teritorijom, pa je bilo malo vrištanja (ali mislim da se nisu tukli). Jedno sat vremena nije hteo da se vrati kući (a mogao sam da ga vidim kroz tarabu u tom dvorištu.) Onda je došao i jeo relativno normalno i dobio svoju injekciju (to ne preskačemo, taman šta bilo.) Biće dobro sigurno, ali me brinu te komotne mlade komšije koji izlaze sa psom bez povoca, a očito ne umeju da ga kontrolišu (ništa ih nije slušao.) U stvari bih najradije da mačka prekvalifikujem u 100% mačku za enterijer, ali ne znam da li će mi to uspeti (bez obzira što je kao mače deseksovan, kad ga uhvati ludilo skače 2 m u vazduh... to mu je priroda.)

 

 

Link to comment

svaka čast indy, nisam znao da imaš mačku sa dijabetesom. 

 

malo je plemenitijih stvari u životu od pomoći hendikepiranoj životinji da živi.

 

moguće je da je mačoru niži prag tolerancije na stres i pojačana reakcija, upravo zbog dijabetesa. ako je odrasla mačka i ako pas baš nije neki staford ili slično, u 95 posto slučajeva mačor će rešiti situaciju, najkraće rečeno psi su previše glupi za mačke plus su mačke brže i okretnije. moj bubi juri mačke po selu i bukvalno svaki put se desi ista situacija - mačka beži, bubi trči, u nekom trenutku mačka napravi najprostiju fintu - pogleda desno, skrene levo - glupi bubi skrene desno i nastavi da trči na suprotnu stranu od mačke i to skapira tek posle 2 minuta. kao u crtanom filmu.

 

ja ne bi brinuo, držao bi mačora na oku dok ne ovlada u potpunosti teritorijom.

  • +1 1
Link to comment

Macke su startno brze ali ako su na cistini i nemaju gde da se zavuku sanse su im nikakve i pored sve hrabrosti. Indy, ako imas dilemu da ga ne pustas napolje moj glas je za... Naravno ako je on saglasan, jer macak ide gde on zeli.

 

Moji psi su kobajagi jurili macice samo ispred ulaza, ali to se iz aviona videlo da nije ozbiljno, trka traje par metara, a onda svako svojim putem. 

 

Jednom prilikom sam nosila u Surcin da udomim malog zutog macka, divna porodica, dvoje dece, uslovi za pozeleti, seli u dvoriste da popijemo kafu, kad prve komsije haski i dogo ....  Samo sam se izvinila i vratila ga nazad sa sobom.

 

 

Edited by Sara
Link to comment
On 22. 9. 2023. at 12:42, Eleniko said:

pa jeste, zov divljine. nego je mačor - inače isto mega dobrica ovako - ultra kurčevit pa ih držimo razdvojeno da sukob ne bi eksalirao. jer kad se zanesu onda se niko ne povlači i verujem da bi se šibali sve dok neko ne bi bio ozbiljno povređen ili gecrkt. a to što ga se bubi plaši nije dobro jer će pre ili kasnije da se upali ubilačka mašina.

par puta su nam greškom tj nepažnjom ostali u istoj prostoriji i neko kratko vreme su se ignorisali ali pre ili kasnije krene frktanje i režanje. zato bolje svako na svojoj teritoriji.

U pravu si, kad je vec tako pametnije ih je razdvajati. Mirnija vam glava.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...