Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

E to u vezi čopora, ja imam duže vreme nekoliko pasa, i jesu jebiga mice koje bleje sa mačkama i otprilike najgore što rade je da kopaju rupe i grizu papuče, ali garantujem da neko uđe nepozvan i jedan pas da ga napadne, u istom momentu bi i ostali prileteli, nebitno da li se radi o psu, komšiji ili recimo medveđu nekakvom.

Malo su u tim momentima retardi, kao da ih neka grupna, da ne kažem kolektivna, svest vodi.

  • +1 1
Link to comment

bukvalno svaki pas na svetu, svejedno da li je mikro čivava ili šarplaninac može da se ubaci u istripovani mod odbrane kuće i vlasnika kada mu dođe žuta minuta, otuda ti iznenadni napadi 

Link to comment

Moja mama sa nasom harambasicom negde pored plaze, verovatno izmedju kafica i same plaze gde je setaliste; dodje neka macka, ne ni tako velika, i krene da se mazi sa ovom malom, onda to mazenje krene u to da joj ova radi svasta, čupka je malo ovde malo tamo, isprobava koliko moze da je gnjavi, moja mama se vec uplasi i gleda kako da odvoji dete od macke, ali macka sva raspilavljena i dozvoljava joj sve. Na kraju macki to valjda dosadi i taman da ustane i krene svojim putem, naleti neko sa psom, neka od normalnih rasa. Kad je macka zaskocila tog psa i krenula u fajt sa njim, moja mama se skamenila - uopste nije mogla da poveze tu macku koju ova mala gnjavi i ratobornu masinu koju vidi u akciji. Macke :lolol:

  • Haha 1
Link to comment

kako ne, mi u kući bukvalno imamo unproforsku liniju razdvajanja između bubija /pas, ubica desetina mačaka i mačića na ostrvu/ i takashija /alfa mačor/. svaki ima svoju sobu za spavanje i boravak jer bi u slučaju kontakta neko završio na plafonu. bubija kad dođemo iz šetnje unosimo na rukama u sobu preko takašija koji uvek pokuša šapicom da ga ogrebe.

Link to comment

Sve znam, muzevljeva stara dama je lemala mog mladica dok ga posle duzeg vremena nije prihvatila i dozvolila da mirno borave u prostoriji. Na kraju su cak spavali i  u krevetu, svako sa po jedne strane.

Link to comment

Ja sam do skoro imao najstrašniju fobiju od pasa, i to posebno od onih malih lajavih prdavaca. A onda sam dobio baš takve kerove na čuvanje, izlečio fobiju i postao zaljubljenik u pse.

Za mene su psi >>>> ljudi

  • Wub 1
Link to comment
3 hours ago, Eleniko said:

kako ne, mi u kući bukvalno imamo unproforsku liniju razdvajanja između bubija /pas, ubica desetina mačaka i mačića na ostrvu/ i takashija /alfa mačor/. svaki ima svoju sobu za spavanje i boravak jer bi u slučaju kontakta neko završio na plafonu. bubija kad dođemo iz šetnje unosimo na rukama u sobu preko takašija koji uvek pokuša šapicom da ga ogrebe.

 

Ovako nesto?

 

 

  • Haha 2
Link to comment
4 hours ago, svashtabezneshto said:

imala sam šarplaninku, maza, najrazmaženiji pas na svetu, nije reagovala bukvalno ni na šta, ma nije lajala, dok jednom nije iz mesta preskočila ogradu i napala komšiju koji je prolazio puten na bicikli. sreća u nesreći je da sam ja sedela u dvorištu pored nje pa sam uspela da je zaustavim da ga ne rastrgne.

 

Poznanik iz kraja imao rota, divan pas, stabilan do perfekcije, jak kao bik. Nikad nikakva agresija, osim prema navalentnim mužjacima u kraju ali ništa preterano i neobuzdano.

Komša u kući sa dvoje male dece, devojčice ga poprilično jašu (jedna ga čak i 'ujela za blaku') ... sve tako divno dok jedan dan, komšija njihov stan pored imao neka posla i uleteo im u stan direkt na kvaku bez da je pozvonio. Aga (tako se zvao) se iz polu sna katapultovao brzinom svetlosti, nabio ga u ćošak iza vrata, nije ga ujeo ali je iskezio zube, iskolačio oči i dahtao mu bukvalno za vrat. Opozvao ga je lako ali poznanik kaže umalo i on da umre od straha.

Nastavili su da ga čuvaju do duboke starosti ali sa više opreza.

Moj komentar je bio da rot i treba da bude takav.

Da ga je unakazio, ne znam šta bih rekla

 

Link to comment
34 minutes ago, gone fishing said:

ja sam čuo za tu rasu, da je opasna kada oseti da im se bliži kraj, da hoće da i vlasnika povede sa sobom podzemni svet

to je bilo kod daška i mlađe u emisiji :lolol:

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

ja sam čuo za tu rasu, da je opasna kada oseti da im se bliži kraj, da hoće da i vlasnika povede sa sobom podzemni svet

 

Uz to ide i priča o urastanju temene kosti u mozak i slične mudrosti .... ;)

Ali ta glupost se kao velika mudrost prosipa o dobermanima, ne o rotovima.

Ja sam to čuo pre više od 40 godina.

 

  • +1 3
Link to comment
22 hours ago, Sara said:

@Eleniko ti kao da živiš na frontu, Bubi je nemam reči:blink:

jel to onaj mali beli mešanac ? 

Mora da ima nekog terijera (fox/rasel) u genima

 

 

tibetanski terijer

 

ali bubi je dobrica i u kući uvek najebe

 

boji se mačora

 

a žozi itekako ume da ga teroriše u pms-u

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...