Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

1 hour ago, dragance said:

Za povećim stolom blizu nas bilo mnogo slatkih devojaka, agenti za nekretnine, neka njihova fešta. I ja “diskretno” kao nosim kuče i prodjem pored njih, očekujući reakciju i maženje

 

cringy-cringe.gif

  • Haha 4
  • Tužno 1
Link to comment
10 hours ago, Amos said:


Moji psi su se uvek šetali bez povodca na ustaljenim rutama po kraju. Van toga nikako ne volim da šetam puštenog psa, što zbog drugih ljudi ali i zbog samog psa. Uopšte me ne zanima da razmišljam da li će ga neko šutnuti, zgaziti jer ne poznajem okolinu, povući za rep iz želje za igrom ili dovesti do tuče sa drugim psom. Ovo naročito važi za Srbiju. Mislim, držanje psa na povodcu u nepoznatoj okolini i medju puno ljudi je having dogs basic 101. 
 

 

 

Ja sam isto tako, s tim sto su moji psi bili mali i poslusni i nikada nisu prilazili nepoznatim psima, ni ljudima. Povodac uvek u ruci samo ako zatreba.  Kapiram da bih se ja na toj plazi prva potukla sa ST jer sam iz dna duse mrzela kad tudji veliki pas prilazi mom😂

 

Link to comment
8 hours ago, Nikodije said:

 

Pretpostavljam da je poenta da na taj način pas bude što slobodniji a ipak na povocu, ali malo je bezveze kad se povodac razvuče 7 metara

Ozbiljan pas ne sme da se seta na fleksiju, ni u ludilu. Samo kratak povodac. Moje misljenje.

Mali psici su na fleksiju vise svoje sigurnosti radi nego zbog ostatka sveta.

Postoje rase koje bi morale biti na povodcu osim ako nisu polozili spec test koji im dozvoljava da setaju slobodno, pa cak i tad.

Ja sam u svom zivotu upoznala samo dve takve vlasnice , jedna je imala bul terijerku, druga crnu ovcarku. Pri tom sumnjam da je ova sa bulicem lagala da su polozile.

Link to comment

Ne mora ni da se istripuje pas da je vreme da krene u napad niti mora da bude veliki i objektivno opasan. Dovoljno je da se prolaznik istripuje da je pas takav. Ima ljudi i dece koji se jednostavno plaše i ne mogu da gledaju u pasulj da li je neko odlučio da pusti psa tamo gde je to zabranjeno pa da se klone tog mesta. Takvo ponašanje je jednostavno neprimereno urbanim sredinama. O simpatičnim vlasnicima koji puštaju svoje pse da zapišavaju tuđe torbe i brišu se o tuđe peškire da ne pričam. WTF.

 

U roditeljskom domu imam jazavičara koji spava samnom u krevetu kada ih posećujem, ali ga se moja starija ćerka jedno vreme izuzetno plašila. Mali jaza, dresiran i umiljat, ali strah je bio paničan. Njega se više ne plaši, ali pretrne kada vidi nekog drugog psa. Vriska, znoj izbije momentalno, panična bežanija bez obraćanja pažnju na sobraćaj i prolaznike. Kako ja da jebeno znam na kom mestu je Eleniko odlučio da postoji valjani razlog da protivzakonito pusti svoje pse pa da se tog mesta klonim da mi se ćerka ne bi traumirala? 

  • +1 3
Link to comment
10 hours ago, ToniAdams said:

na kraju, i oni kucici sto su onog jadnog novinara na smrt rastrgli na kosmaju navodno nisu bili ujedljivi, dok se to nije dogodilo.

 

Prijateljev kum. Jedan od ujeda mu je pocepao butinu do kosti, njegova žena je bila pored i bukvalno je gledala butnu kost svog muža dok je umirao.

 

  • Tužno 2
Link to comment
8 hours ago, ToniAdams said:

svaki sluzbeni ker, zapravo sve od labradora na gore moze bez problema da te ubije ako zakljuci da mu je to iz nekog razloga task, znaci mozes da budes nindza od dva metra, nemas apsolutno nikakve sanse.

e sad, ne kazem da je velika sansa da se to dogodi, ali jebiga meni se dvaput desilo.

 

Pa kako si oživeo?

 

Quote

jednom me jebeni malino zamalo capio za nogu

 

drugi put me je sarplaninac od 9 meseci zapravo capio za nogu,

 

:laugh:

  • Haha 1
Link to comment

imala sam šarplaninku, maza, najrazmaženiji pas na svetu, nije reagovala bukvalno ni na šta, ma nije lajala, dok jednom nije iz mesta preskočila ogradu i napala komšiju koji je prolazio puten na bicikli. sreća u nesreći je da sam ja sedela u dvorištu pored nje pa sam uspela da je zaustavim da ga ne rastrgne.

 

  • +1 1
  • Tužno 2
Link to comment
10 hours ago, Heaviside said:

Ne mora ni da se istripuje pas da je vreme da krene u napad niti mora da bude veliki i objektivno opasan. Dovoljno je da…

Mene je napao čopor (mlađih?) pasa lutalica kod Poštarca. Mislim da nijedan od njih nije ponaosob bio opasan, delovalo mi je da su samo bili gladni i divlji. Meganeprijatno, u nekom trenutku sam se setila da se vodim kao superior species :fantom: i da nemam za nove farmerke, pa sam se sabrala i odreagovala tako da su se povukli.

A ovo što ST u anegdotama priča da mu se svi drugi obraćaju sa “mladiću” - on, in turn, kad god se nakostreši u raspravama sa ženskim svetom na tw (takav je i Vladimir Gajić), obavezno krene da gospođa sagovornicu. To je ono čuveno “gospođo” koje uvek zvuči kao “jebem ti mater”, i koje je i u RL siguran znak da je umišljeni drkadžija popizdeo, a na tw je bio dodatni znak da je malo pglu jer troši limitiran broj karaktera ne to da ispolji kako je popozdeo (pričam o vremenu kad smo svi imali onih 100 i kusur karaktera na raspolaganju).

  • +1 2
Link to comment
55 minutes ago, JozoMujica said:

 

Pa kako si oživeo?

 

 

:laugh:

Ubacio opet žeton.

 

Da skontao sam posle šta je ispalo da sam napisao, al jbg, iznerviran se kad krenem o tome da mislim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...