Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

On 12.11.2021. at 20:45, djordje geprat said:

maltretiram se sa ovom mojom paščadi. ko nikad

uđi - izađi od ustajanja do leganja malo je 20 puta da sam otvorio vrata u toku dana.

 

Meni su tri psa napolju, ali penzioner Čarli se od kad sam ogradio dvorište kako treba i sprečio ga da luta po naselju (i šire) preselio u kuću. Čitavo leto je proveo ispod kreveta u spavaćoj sobi (najdeblja hladovina).

Leti i nije bio problem, otvorena su vrata od terase a i ređe je izlazio, sad izlazi:

  • kad mu se piša (kenja samo u šetnji, odbija to da obavlja u dvorištu)
  • kad bilo koja od ove tri napolju zalaje (doduše, ne uvek, procenjuje koliko je interesantna situacija)
  • da se izlaje u prazno
  • da protegne noge
  • da onjuši vazduh napolju
  • da me nagovori da idemo u šetnju (izađe, okrene se i fiksira me pogledom; ako ne upali i ja zatvorim vrata iznutra, istog momenta laje da se vrati)
  • onako
  • ...

U kući je najčešća rečenica  "ajd otvori Čarliju", ko je na nogama ili u blizini.

 

h144df1k.jpg

  • +1 2
  • Wub 6
Link to comment

potpuno ista stvar. sem što retko izlaze van dvorišta. ovaj petko bi da izleti pa vodim računa da je u kući kada se kapija otvara. doduše, kada zbriše, eto ga nazad posle sat vremena. kuje su matore, njima je lepo na livadi. ali, svi maltretiraju sa uđi - izađi.

  • Haha 1
Link to comment
50 minutes ago, djordje geprat said:

potpuno ista stvar. sem što retko izlaze van dvorišta. ovaj petko bi da izleti pa vodim računa da je u kući kada se kapija otvara. doduše, kada zbriše, eto ga nazad posle sat vremena. kuje su matore, njima je lepo na livadi. ali, svi maltretiraju sa uđi - izađi.

 

Ma ni ovi moji (vise) ne izlaze iz dvorista osim Carlija kada ga ja prosetam.

Ali on je tri godine lunjao gde je hteo jer mi je ograda bila puna rupa. Sad ne moze vise, pa se smorio i odlucio da zivi u kuci i da nas zajebava sa udji - izadji.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Drugari, jedno brzinsko pitanje, ako neko ima iskustva a da ne listam sve strane ovde.

 

Osim lasiksa, da li ima još nešto što bi pomoglo izbacivanju vode kod kuce koja ima značajnih srčanih problema koji uzrokuju skupljanje vode?

Veterinari nemaju ništa lepo da kažu, no rekoh možda neko ima nekih drugih iskustava.

Vodimo neku nepobedivu bitku, ali bih ja voleo da je vodim još malo...

  • Tužno 6
Link to comment

Druže, žao mi je što čujem da je takva situacija, moj pas je pre 2 nedelje izgubio bitku sa identičnim simptomima - srce oslabilo i voda počela da se skuplja u plućima naprasno, probali sa svim mogućim opcijama za izbacivanje tečnosti ali jednostavno nije bilo pomoći, bukvalno za 10 dana od zdravog i živahnog psa do najgoreg scenarija. Poslednja 2 dana se pas užasno izmučio, nije smela jadnica da legne jer se gušila pa je na nogama i u sedu provodila dane i noći i mi svi u kući budni pored nje. Pripremi se za najgore da te ne lažem, možda i da joj u nekom momentu skratiš muke ako primetiš da više ne može u ležeći položaj. Žao mi je što moram ovako da ti kažem ali i ja danima unazad razmišljam da li sam možda trebao ranije da presečem i da je ne mučim, ali jednostavno nisam imao srca i nadao sam se nekom čudu kada je krenula najagresivnija terapija koja na kraju nije dala rezultat. Naravno najiskrenije vam želim da se kuca nekako ipak izvuče. 

  • Tužno 12
Link to comment
On 2.12.2021. at 15:40, ducca said:

Druže, žao mi je što čujem da je takva situacija, moj pas je pre 2 nedelje izgubio bitku sa identičnim simptomima - srce oslabilo i voda počela da se skuplja u plućima naprasno, probali sa svim mogućim opcijama za izbacivanje tečnosti ali jednostavno nije bilo pomoći, bukvalno za 10 dana od zdravog i živahnog psa do najgoreg scenarija. Poslednja 2 dana se pas užasno izmučio, nije smela jadnica da legne jer se gušila pa je na nogama i u sedu provodila dane i noći i mi svi u kući budni pored nje. Pripremi se za najgore da te ne lažem, možda i da joj u nekom momentu skratiš muke ako primetiš da više ne može u ležeći položaj. Žao mi je što moram ovako da ti kažem ali i ja danima unazad razmišljam da li sam možda trebao ranije da presečem i da je ne mučim, ali jednostavno nisam imao srca i nadao sam se nekom čudu kada je krenula najagresivnija terapija koja na kraju nije dala rezultat. Naravno najiskrenije vam želim da se kuca nekako ipak izvuče. 

 

Hvala ti puno ducco. I zaista mi je žao tvoje kuce.

 

To je scenario koji smo čuli, na sreću nije primarno skupljanje u plućima, gde je vrlo ograničeno. Njoj je više u stomaku, ali to je sada sedam kilograma više od vode samo, imamo opciju da se izvadi, ali su nas uveravali da će se jako brzo vratiti. Pojačali smo sve i nadamo se najboljem. Ne mogu da kažem da nisam mislio o tome, što je i tebe mučilo, ali jednako, nadam se.

  • +1 1
Link to comment

Kraljica :wub:..gledaj t ručice i šapice aaaaaa:wub:

 

Kako su slatki kad su mali, šteta što brzo prodje, ni ne sećam se pola samo znam da sam non-stop oko mog bila. Kad zaspi na pet minuta, činilo mi se kao večnost i napokon da odmorim dušu.taman sednem evo ti pravo iz kome u 200na sat parkour po kući. 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...