Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Pubertaš porastao, obeležava teritoriju.
Morate da ga navatate sekund PRE, i izbacite napolju odmah.
Ukapiraće za par dana da nije glavni u stanu.
Diže li zadnju nogu dok nišani gde da se potpiše?

Link to comment
Pubertaš porastao, obeležava teritoriju.
Morate da ga navatate sekund PRE, i izbacite napolju odmah.
Ukapiraće za par dana da nije glavni u stanu.
Diže li zadnju nogu dok nišani gde da se potpiše?


Ne dize, samo stane i napravi lokvu...
Juce smo povecali na 5 broj izlazaka i nije uradio nista u stanu. Cudno mi je da sad naprasno ne moze da izdrzi 4 sata unutra, a mogao je ranije.

Zaboravio sam da napisem, sterilisan je krajem maja, ne znam da li to ima veze, vet kaze da nema.

Link to comment

Pre nekih desetak dana šetamo sa Ružom u jednoj od malih zvezdarskih ulica i u susret nam ide pit bul. Bez ogrlice, pušten sa lanca, u punoj snazi. Pošto smo par dana pre toga imali jedno ok iskustvo sa ženkom pitbula, koja je bila duša, rekoh možda i ovaj badža iskulira. Naročito jer imamo ženku. 

 

Naravno, desi se najgore i krene da je rastrgne ali sva sreća ona je iskusna azilska kalaštura, pa ga je uz vrištanje i urlanje eskivirala za momenat, dajući mi dovoljno vremena da sklonim ženu iz gužve i njega uhvatim za vrat. Epilog, odlično smo prošli. Zahvatio je po ledjima ali nije probio kožu, samo je ostala štrafta od zuba niz cela ledja. Facu joj nije potkačio ali je bila cela balava i usrana od straha. Pretpostavljam da nas sve nije preklao jer je u jednom trenutku shvatio da se ipak radi o ženki. 

 

E sad. Ovo sve pišem zbog vlasnice pitbula, ženice od jedno 60 godina, koja je kad nas je videla da dolazimo niz ulicu prvo rekla glasno "Joooooj", :isuse: a onda i sama počela da vrišti kad joj se pas zaleteo. Bukvalno vrišti, ono, američki filmovi, Hičkok style vrišti. Pribila se uz ogradu svoje kuće i ni u jednom trenutku nije reagovala ili pokušala da uhvati svog psa. Ma šta uhvati, ni da ga pozove. Sin dizelaš verovatno ostavio kevi da pusti Lakija malo na ulicu, kontrola nula, a poslušnost i ljubav samo onoliko koliko mu daje hranu verovatno. 

 

I posle onda život u Srbiji je do jaja ako imaš pare. Ne brate, život u Srbiji nije do jaja zbog svih drugih stvari koji prate potpuni raspad. 

  • +1 5
Link to comment
47 minutes ago, Lancia said:

Jel u Srbiji moras da imas specijalnu dozvolu za posedovanje potencijano opasnih kerova?¿

 

 

ne,moze da ima ko god koliko god,koje god rase pasa hoce  i da sa njima radi sta god hoce.

Edited by ivy
Link to comment
5 hours ago, Mos said:

Pre nekih desetak dana šetamo sa Ružom u jednoj od malih zvezdarskih ulica i u susret nam ide pit bul. Bez ogrlice, pušten sa lanca, u punoj snazi. Pošto smo par dana pre toga imali jedno ok iskustvo sa ženkom pitbula, koja je bila duša, rekoh možda i ovaj badža iskulira. Naročito jer imamo ženku. 

 

Naravno, desi se najgore i krene da je rastrgne ali sva sreća ona je iskusna azilska kalaštura, pa ga je uz vrištanje i urlanje eskivirala za momenat, dajući mi dovoljno vremena da sklonim ženu iz gužve i njega uhvatim za vrat. Epilog, odlično smo prošli. Zahvatio je po ledjima ali nije probio kožu, samo je ostala štrafta od zuba niz cela ledja. Facu joj nije potkačio ali je bila cela balava i usrana od straha. Pretpostavljam da nas sve nije preklao jer je u jednom trenutku shvatio da se ipak radi o ženki. 

 

E sad. Ovo sve pišem zbog vlasnice pitbula, ženice od jedno 60 godina, koja je kad nas je videla da dolazimo niz ulicu prvo rekla glasno "Joooooj", :isuse: a onda i sama počela da vrišti kad joj se pas zaleteo. Bukvalno vrišti, ono, američki filmovi, Hičkok style vrišti. Pribila se uz ogradu svoje kuće i ni u jednom trenutku nije reagovala ili pokušala da uhvati svog psa. Ma šta uhvati, ni da ga pozove. Sin dizelaš verovatno ostavio kevi da pusti Lakija malo na ulicu, kontrola nula, a poslušnost i ljubav samo onoliko koliko mu daje hranu verovatno. 

 

I posle onda život u Srbiji je do jaja ako imaš pare. Ne brate, život u Srbiji nije do jaja zbog svih drugih stvari koji prate potpuni raspad. 

Svaka čast na reakciji. 

Jeste pričali sa babom posle? Kome se prijavljuju ovakva sranja?

Link to comment

Nema tu reakcije koja bi nas spasla da je zaključao, samo bi froncle ostale, ovako mi se čini da je više bio znatiželjno dominantan. Moj prvi refleks u takvim situacijama je da pustim povodac na kome je moj pas, kako bi dobio slobodu i manevarski prostor da zbriše. Ovde sam se usrao jer je žena držala povodac i počeo je entanglement izmedju nje, dva psa i kaiša. Refleksno sam je uhvatio za struk, povukao nazad i zaurlao da pusti kaiš. Još jednom, ogromnu sreću smo imali da nije bio besniji. 

 

Ali kakva zver bog te jebo...vrat mu je kao butina odraslog čoveka, mislim da bi bio u stanju da zadavi planinskog lava a ne malu pointerku. Vlasnica je do kraja ostala da se drži uz ogradu, ja sam onako u afektu krenuo da se derem na nju kad smo ih odvojili ali me je samo bledo gledala. Mislim da je bila potpuno oduzeta od straha i da joj ovo nije prvi put da gleda takvu situaciju. Nisam hteo nikome da prijavljujem jer bi potencijalno samo pas najebao, koji apsolutno ništa nije kriv. Sad kad razmislim možda sam trebao, vlasnici su imbecili. 

 

Moguće da neko sa foruma od pitbuldžija i zna ko je u pitanju. Neverovatan primerak životinje, rekao bih prva klasa u odgoju. 

Edited by Mos
Link to comment
19 minutes ago, Mos said:

Nema tu reakcije koja bi nas spasla da je zaključao, samo bi froncle ostale, ovako mi se čini da je više bio znatiželjno dominantan. Moj prvi refleks u takvim situacijama je da pustim povodac na kome je moj pas, kako bi dobio slobodu i manevarski prostor da zbriše. Ovde sam se usrao jer je žena držala povodac i počeo je entanglement izmedju nje, dva psa i kaiša. Refleksno sam je uhvatio za struk, povukao nazad i zaurlao da pusti kaiš. Još jednom, ogromnu sreću smo imali da nije bio besniji. 

 

Ali kakva zver bog te jebo...vrat mu je kao butina odraslog čoveka, mislim da bi bio u stanju da zadavi planinskog lava a ne malu pointerku. Vlasnica je do kraja ostala da se drži uz ogradu, ja sam onako u afektu krenuo da se derem na nju kad smo ih odvojili ali me je samo bledo gledala. Mislim da je bila potpuno oduzeta od straha i da joj ovo nije prvi put da gleda takvu situaciju. Nisam hteo nikome da prijavljujem jer bi potencijalno samo pas najebao, koji apsolutno ništa nije kriv. Sad kad razmislim možda sam trebao, vlasnici su imbecili. 

 

Moguće da neko sa foruma od pitbuldžija i zna ko je u pitanju. Neverovatan primerak životinje, rekao bih prva klasa u odgoju. 

Prijavi ti to dok neko nije stradao.

  • +1 3
Link to comment
Da ne bude sve tako crno, evo i jedne fotke nakon što se malo smirila baba od obračuna [emoji38]ol: 
 
IMG_1530.jpg.eb60c22836cf2097170b6b2a4045735f.jpg
Ovo je onaj pas ostavljen kod Palate Srbija tužan čekao gazdu?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Frank, ti mene zajebavaš [emoji3] okačim fotku psa na svakih 6 meseci i ti me pitaš to isto [emoji38]ol: jeste, ona je, forumsko udomče.
 
 
Osyarilo se pa proveravam, a i to mi potvrda da ppp vredi nečemu [emoji12]

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
20 hours ago, ivy said:

 

 

ne,moze da ima ko god koliko god,koje god rase pasa hoce  i da sa njima radi sta god hoce.

Ovo nije tačno. Ima pravilnik o držanju opasnih pasa. Postoji i registar, mora da se prođe obuka i slično. Možda se ne poštuje, ali je vrlo regulisano.

 

Spoiler

На основу члана 53. став 3. Закона о добробити животиња ("Службени гласник РС", број 41/09),

Министар пољопривреде, шумарства и водопривреде доноси

Правилник о начину држања паса који могу представљати опасност за околину

Правилник је објављен у "Службеном гласнику РС", бр. 65/2010 од 14.9.2010. године.

Члан 1. 

Овим правилником прописује се начин држања паса који се држе као кућни љубимци, а који могу представљати опасност за околину.

Члан 2. 

Пас који се држи као кућни љубимац, а који може представљати опасност за околину (у даљем тексту: опасан пас), у смислу овог правилника, јесте било која јединка те врсте, изузев службеног пса, која је:

1) без очигледног повода напала човека и нанела му телесне повреде или смрт;

2) без очигледног повода напала другог пса и нанела му тешке телесне повреде или смрт;

3) узгајана, односно дресирана за борбе паса или нађена у организованој борби са другим псом; 

4) намењена за чување имовине или као телесни чувар; 

5) расе пит бул теријер или мешанац те расе, који не потиче из контролисаног узгоја;

6) расе бул теријер, стафорд теријер, амерички стафорд теријер и мини бул теријер или мешанац тих раса. 

Члан 3.

Поједини изрази употребљени у овом правилнику имају следеће значење:

1) кинолошки савез јесте удружење, односно организација која се бави узгојем, школовањем, оцењивањем и заштитом чистокрвних раса паса, регистрацијом чистокрвних раса паса, организовањем изложби паса, као и пружањем услуга обуке;

2) обука обухвата обучавање и испит послушности пса које обављају лица која су оспособљена за ту врсту послова, у складу са програмом кинолошког савеза;

3) потврда за псе и мачке јесте документ који садржи податке о власнику пса и псу, као и податке о вакцинацији пса против беснила, који се издаје у складу са посебним прописом; 

4) провера степена социјализације јесте провера социјализације пса коју обављају лица која су оспособљена за ту врсту послова, а која се врши после спроведене обуке, у складу са програмом кинолошког савеза;

5) Регистар паса јесте део централне базе података о обележеним псима која се води у складу са посебним прописом.

Члан 4.

Ветеринарска станица, односно ветеринарска амбуланта уписује податак да је пас опасан у Регистар паса (рубрика: "тип догађаја") и у потврду за псе и мачке (рубрика: XI. ОСТАЛО), и то: 

1) у случају да пас без очигледног повода нападне човека и нанесе му телесне повреде или другог пса и нанесе му тешке телесне повреде - ако ветеринарски инспектор по поднетој пријави утврди да је пас опасан;

2) у случају да је пас дресиран за борбе или нађен у организованој борби са другим псима - ако ветеринарски инспектор по поднетој пријави утврди да је пас узгајан, односно дресиран за борбе или нађен у организованој борби са другим псом;

3) у случају из члана 2. тач. 4), 5) и 6) овог члана - приликом вакцинације пса против беснила. 

О упису податка из става 1. овог члана ветеринарска станица, односно ветеринарска амбуланта обавештава кинолошки савез, у року од осам дана од дана уписа. 

Члан 5.

Опасне псе могу да изводе само пунолетна лица, и то уз брњицу и на повоцу, у складу са посебним прописом. 

Члан 6.

Власник опасног пса не сме пса уступити неком другом лицу на чување и привремени смештај, осим у циљу обезбеђивања лечења пса од стране ветеринара. 

Члан 7.

Власник опасног пса мора да обезбеди да тај пас, без обзира на његову старост, буде обележен микрочипом, у складу са посебним прописом.

Власник опасног пса мора пса да држи у простору, односно објекту који је одговарајуће величине и из кога пас не може да побегне. 

На улазу у простор, односно објекат у коме се држи опасан пас мора да буде видљиво истакнуто упозорење: "ОПАСАН ПАС".

Улаз у простор или објекат у коме се држи опасан пас мора се држати под кључем. 

Члан 8.

Власник који држи опасног пса мора, заједно са псом, да прође обуку, уз проверу степена социјализације.

Обуци и провери из става 1. овог члана подвргава се и пас који се у смислу овог правилника не сматра опасним псом, и то пас средњег раста (висине 55 cm мерено у висини гребена) и велики пас, ако власник жели да тог пса изводи без повоца и брњице.

Ако после провере степена социјализације из става 1. овог члана опасан пас не постигне задовољавајућу оцену, односно ако и даље представља опасност за друге људе и животиње, такав пас се више не може држати и лишава се живота у складу са законом којим се уређује добробит животиња.

Члан 9.

Власник који држи опасног пса из члана 2. тач. 1) и 2) овог правилника који је више од једног пута без очигледног повода напао човека и нанео му телесне повреде или другог пса и нанео му тешке телесне повреде или смрт мора да обезбеди кастрацију/стерилизацију пса, у року од 14 дана од дана уписа податка да је тај пас опасан у Регистар паса и у потврду за псе и мачке, као и да о томе, као доказ, надлежном ветеринарском инспектору достави фотокопију рачуна за обављену кастрацију/стерилизацију.

Члан 10.

Опасни пси из контролисаног узгоја врсте теријера, и то: бул теријер, стафорд теријер, амерички стафорд теријер и мини бул теријер могу се држати ако поседују родовник, издат од стране кинолошког савеза и ако су уписани у родовну књигу, односно ако поседују родовник издат од стране кинолошког савеза једне од земаља чланица Међународне кинолошке организације (Fédération Cynologique Internationale - F.C.I). 

Члан 11.

Опасног пса може да држи само пунолетно лице које није кажњавано, односно против кога није покренут поступак због казнених дела против живота и тела, имовине, јавног реда и мира, као и казнених дела злоупотребе опојних дрога, убијања и злостављања животиња, односно других дела из области добробити животиња и других казнених дела која у себи садрже елементе насиља.

Члан 12.

Власници опасних паса који су намењени за чување имовине или као телесни чувари морају приликом вакцинације тих паса ветеринарској станици, односно ветеринарској амбуланти да пријаве те псе, ради њиховог уписа у складу са чланом 4. овог правилника, а најкасније до 1. јануара 2011. године.

Члан 13.

Овај правилник ступа на снагу осмог дана од дана објављивања у "Службеном гласнику Републике Србије".

Број 110-00-79/2010-09

У Београду, 6. септембра 2010. године

Министар,

др Саша Драгин, с.р.

 

Link to comment
17 hours ago, Mos said:

Nema tu reakcije koja bi nas spasla da je zaključao, samo bi froncle ostale, ovako mi se čini da je više bio znatiželjno dominantan. Moj prvi refleks u takvim situacijama je da pustim povodac na kome je moj pas, kako bi dobio slobodu i manevarski prostor da zbriše. Ovde sam se usrao jer je žena držala povodac i počeo je entanglement izmedju nje, dva psa i kaiša. Refleksno sam je uhvatio za struk, povukao nazad i zaurlao da pusti kaiš. Još jednom, ogromnu sreću smo imali da nije bio besniji. 

 

Ali kakva zver bog te jebo...vrat mu je kao butina odraslog čoveka, mislim da bi bio u stanju da zadavi planinskog lava a ne malu pointerku. Vlasnica je do kraja ostala da se drži uz ogradu, ja sam onako u afektu krenuo da se derem na nju kad smo ih odvojili ali me je samo bledo gledala. Mislim da je bila potpuno oduzeta od straha i da joj ovo nije prvi put da gleda takvu situaciju. Nisam hteo nikome da prijavljujem jer bi potencijalno samo pas najebao, koji apsolutno ništa nije kriv. Sad kad razmislim možda sam trebao, vlasnici su imbecili. 

 

Moguće da neko sa foruma od pitbuldžija i zna ko je u pitanju. Neverovatan primerak životinje, rekao bih prva klasa u odgoju. 

Ako ne prijavis ti stradace sigurne neki drugi pas.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...