Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

u parku na donjem dorcolu, u pancicevoj, bacen je otrov, jedan pas je jutros uginuo, drugi je spasen u psoljednjem momentu

 

imbecilu zelim da crkne u mukama

Edited by morgana
Link to comment
1 minute ago, beta kentauri said:

skota treba nahraniti tim otrovom.

@morgana otvori četvoro očiju kad izvodiš kuci u šetnju. 

 

nego sta. necemo ni ici u parkic jedno vrijeme, lola srecom svakako vise voli ulice.

Link to comment

Odmah mi preskace srce na ovakve stvari. Idem mother in law da okrenem da joj prenesem. 

 

---

Javila joj...bas ga tuda seta!

 

Hvala. Nisam joj je rekla da je kuce jedno umrlo da se ne potresa

Hvala, hvala za info

 

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, mustang said:

Odmah mi preskace srce na ovakve stvari. Idem mother in law da okrenem da joj prenesem. 

 

---

Javila joj...bas ga tuda seta!

 

Hvala. Nisam joj je rekla da je kuce jedno umrlo da se ne potresa

Hvala, hvala za info

 

 

ne treba da zahvaljujes. i ja sam saznala od kuckarke iz zgrade. svi cuvamo nase kucice :heart:

Link to comment

Mi smo se par godina premišljali i odlagali, pa onda ovu curu sa avatara pustili da se pari i sterilisali je pola godine kasnije.

Štenci su radost neopisiva, ali i ozbiljan disruption za četvoročlanu porodicu u stanu od 55m2 :D

 

DSCN2041.jpg

 

DSCN2098.jpg

 

Poučeni iskustvom, ovu lepoticu smo sterilisali sa oko godinu dana :happy:

 

IMG-20170211-132340.jpg

  • +1 1
  • Wub 6
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, April said:

Bella
5 meseci, 21kg

a45436bdd885c4c404ae4a3810f58b9c.jpg

I sad je kao vreme za sterilizaciju... ja prosto nemam srca za to.

Braćo i sestre kučkari, kako ste vi to rešili?

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 

kakvo vreme za sterilizaciju sa 5 meseci. to ako je ikada bilo normalno, ta skola je odavno napustena. o takvim stvarima moze da se razmuslja tek kada potpuno odraste. zavisi od rase, ali recimo sa 24 meseca. ja licno, samo ako medicinski razlozi budu bili u pitanju. ako vlasnici ne mogu da zastite svoje ljubimce od nezeljenih posledica, onda...

  • +1 1
Link to comment

Ima više škola mišljenja, i mi smo našu stariju ženku sterilisali pre njenog prvog teranja. 
Navodno, sterilisanjem pre prvog teranja smanjuje opasnost od oboljevanja reproduktivnih organa kasnije u životu.

E sad, iako intervencija nije trivijalna, verovao sam u stručnost i rutinu veterinara, i zaista nije bilo problema.
Drugu ženku koju smo usvojili smo takođe sterilisali, mada je ona kad je došla kod nas imala preko godinu dana i izvesno jedno leglo za sobom

 

U svakom slučaju, nije mi bilo svejedno što ih sterilišemo.

Link to comment

ma naravno i ja sam svoju zenku pre nekih 20 godina isto rako relativno rano na savet veterinara. ja mislim da je to danas zastarela i pogresna skola. posto ja nisam nikakav strucnjak po tom pitanju, misljenje sam formirao nakon razgovora sa razlicitim strucnjacima i to relativno mnogobrojnim. a sama sterilizacija i kastracija (sto su razlicite stvari i cini mi se da se pogresno koriste), moze da se radi iz hiljadu razlicitih razloga: ne mora da se pazi da ne dodje do nezeljenog parenja, utice se na karakter - smirice se ili sta vec pa sve do sprecavanja nekontrolisanog razmnozavanja - z u sirem, drustvenom smislu. za mene je relevantan samo jedan: zdravstveni. najbolje da se poprica sa par strucnjaka, ucenih, ne forumskih i poslusati savet veterinara od poverenja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...