Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

On 18.6.2021. at 18:30, JozoMujica said:

 

Baš imaš pik na malinoe. :D

 

Šta misliš i azijskim ovčarima? :happy:

ne ulazim u diskusiju, ali mallinois nije jednako belgijski ovcar! to je samo jedna od varijanti, istina najcesca, ali samo jedna od 4

 

leakenois, tervueren, groenendael, malinois=belgijski ovcar

Link to comment
  • 2 weeks later...

Za Malinoa ovčara je poželjno iskustvo u držanju službenih pasa. Zahtevni su zbog svoje visoke pažnje, hiperaktivnosti i prillčno jakog protect nagona. Treba imati vremena, volje i znanja da bi ga odgojili do nivoa predvidljive i kontrolisane jedinke. Svi oni neverovatni klipovi o njihovoj poslušnosti i akrobatici dolaze nakon velikog rada i posvećenosti iako su verovatno najpodložnija rasa dresuri. Može se reči da je i zvanično to najbolji službeni pas ikad. Furiozno je uleteo u taj segment i skinuo nemca sa trona kao i ono malo dobermana, rotova i rc terijera koji su se negde zadržali u službi vojske i policije.

Poenta je da je veliki broj rasa selekcijom decenijama planski uzgajan i modifikovan upravo za neku specijalnu namenu i teško da su svi idealni ili jednako laki za hendlanje u ulozi kućnog ljubimca. Npr...za Cane Corso vam treba najmanje ubrzani kurs pre nego se odlučite za kupovinu...dok uz border kolija ne ide ni kratko uputstvo jer je nepotrebno.



Link to comment
14 minutes ago, Musky said:

...dok uz border kolija ne ide ni kratko uputstvo jer je nepotrebno.

 

Jedino od border kolija, kojem sam spasio život, imam pocepan dlan kao uspomenu. Duga i poučna priča.

Ali se uglavnom slažem. Klipovi o rasama nisu nikakav kriterijum za izbor ljubimca.

Link to comment

Ne postoji bolji način za odabir rase od saveta iskusnog kučkara koji vas dobro poznaje. Taj vam neće uvaliti kosku zbog svojih afiniteta a brutalno će vas oladiti za rase za koje nemate uslova, znanja, stava ili vremena. Meni kad krenu sa specifikacijama: '' 'oću kera ali da se ne linja, da ne balavi...da nije lajav i alav i da sluša baš...'' Kupi biciklo majstore...



  • Haha 1
Link to comment

Ja sam htela ivanu brata medium ili veliki labradoodle al muz nije hteo ni da cuje...ne linja se, ne moras da ga treniras... Inteligentan... Zivahan

 

Tacno bi se razveo od mene :lolol:

 

Kakva sam, mene bi pre malinoisa istrenirao nego ja njega :isuse:

Edited by mustang
Link to comment

moj muž je dobio uspomeu od belgijskog ovčara. koji je bio na povodcu, prolazio muž mirno pored njega i gazde i ovaj ga samo ščepao za nogu

 

samo kažem :dry:

 

gazda se čudom čudio, kaže ima ga par meseci, pre toga negde valjda pronađen, ne zna mu se tačna istorija

uglavnom, bio je samo uplašen da ga muž ne tuži što on nije, naravno, ali mu je ozbiljno rekao da pripazi da neko drugi opet ne bi nastradao

Link to comment

samo da se pohvalim da je moj crni muzjak labradora dobio belu labradorsku drugaricu. deluju veoma srecni, zena i ja smo srecni.

 

pa gde ima mesta za jednog uglavice se i drugi pas, na srecu, srecu, radost i uzivanciju.

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment

volim maline ali ne mogu da se uzdrzim od osecaja da je to jedan jadan, neuhranjeni vucjak.

 

pre neku noc sam jurio svog labija i malinou po ulici 27.III

sreca je da je bilo 2 ujutru i nije bilo saobracaja, a njih dvojica su se izigrala za sve pare.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Musky said:

Preparirao bi ga...

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

 

Psa (pse, dvoje ih je) ili beton?

 

Ja bih beton ostavio ovako.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...