Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Sto ne resis ovo nekom kvalitetnijom ogrlicom? Znam da mi je neko hvalio Bayerove ogrlice jer resavaju ovaj problem.Nego interesuje me, da li vodite vase pse na ono cedjenje paraplegalnih (ili kako vec) zlezda? Ja sam mog vodio mozda 1put, sada vidim da mu je to malo nabreklo, pa reko da ga malo iscede?
Ja imam loše iskustvo sa ogrlicom, jer osim što smeta buvama, smeta i kučetu... A nešto mi je neverovatno da deluje na krpelje...Uputstvo za frontline (lekarski recept), sam pažljivo pročitao i cenim da je ampula (ne sprej), prava stvar zbog samog načina delovonja front line-a u potkožnom tkivu psa...E sad tu je problem što bi zbog zdravlja psa, pauza između dva stavljanja ampule trebala biti 3-4 meseca, a dejstvo je procenjeno na 1-1,5 meseca za krpelje i 2-3 meseca za buve...što se donjeg pitanja tiče, nikada nisam imao problema sa tim (5god) a ni majka kučeta nije imala... Veterinar mi je inače rekao da ukoliko imam te probleme nikada to ne radim sam, već dovedem kuče kod njega... I on od nečeg mora da živi... ;)
Link to comment
Sto ne resis ovo nekom kvalitetnijom ogrlicom? Znam da mi je neko hvalio Bayerove ogrlice jer resavaju ovaj problem.Mom psu je to nedavno izraslo na sapi. Ne smeta mu, a ni ja ga ne vidim, buduci da ima duzu dlaku na nogama, tako da mi je taj problem u 'no big deal' kategoriji.Nego interesuje me, da li vodite vase pse na ono cedjenje paraplegalnih (ili kako vec) zlezda? Ja sam mog vodio mozda 1put, sada vidim da mu je to malo nabreklo, pa reko da ga malo iscede?
Rektalne žlezde, bi trebalo da se prazne same, ako pas ima izmet normalne tvrdoće. Izlaskom ekskremenata se vrši pritisak i prazne žlezde. Medjutim, ako pas pati od čestih dijareja, ili ima(zbog ishrane), jako mekanu stolicu, te žlezde se ne prazne, vremenom se napune i počinju da smrde strašno. U tom slučaju je neophodna intervencija stiskanja i manuelnog pražnjenja istih. Preporučljivo je da to radi veterinar. Treba izbegavati istu intervenciju, i raditi je samo u slučaju potrebe.Za krpelje, najbolji je frontline, s tim što treba poštovati striktno uputstvo, tj. praviti pauze izmedju primene, baš onako kako piše u uputstvu.U medjuvremenu, ako pas zakači krpelja ( a treba ga u ovom periodu detaljno pregledati posle svake šetnje), treba ga izvaditi ili pincetom, tako što će se uhvatiti krpelj što bliže koži, i blago okrenuti u obrnutom smeru od kazaljki na satu. Još bolji instrument od pincete je ona kukica sa zarezom na vrhu, ne znam ko je proizvodi. Ona uhvati zarezom baš na pravom mestu, i okretanjem u kontra smeru se izvuče ceo krpelj sa sve glavom.Inače, stavljanje ulja, alkohola i šta ti ja znam čega da bi se kao krpelj ugušio, nema ama baš nikakvog smisla ni svrhe. To zato što krpelj ima jako usporen metabolizam, i diše jednom u 15 minuta. Znači, treba imati debelu sreću pa potrefiti momenat kad krpelj udiše tih jednom u 15 minuta, ili staviti to i držati psa nepokretnog najmanje 15 minuta, što je teže.
Link to comment
Bayern ima nove ampule i meni su puno bolje od Frontlineovih.
Bayern počeo da pravi lekove? A koliko do juče igraše fudbal, osvojiše i titulu. Alavo to........................................
Link to comment
  • 1 month later...

Pas mi maloprije izdahnuo u naručju...j**ote, plačem ko kišna godina.Pred sat vremena sam ga išao provesti u zadnju šetnju, a sve između čitanja foruma. Valjda je pojeo neki otrov, u najgorim hropcima se ugušio i izbljuvao sve naoklo.Znam već i ko je stavio otrov, debilni susjedi.....Sve mi se zbilo tako brzo da još nisam ni svjestan svega.Znam samo da sam jebeno ljut ako ko zna mogu li podići kakvu tužbu protiv dotičnih idiota puno će mi pomoći sa savjetom.Ko da mi je dio mladosti otišao s njim. Od zajedničkog života u malom iznajmljenom studentskom stanu da danas.

Link to comment

žao mi je Mister.No.Ti koji truju, po novom zakonu krivično odgovaraju... A ja bi ih tukao dok se ne useru... I zbog dece koja se igraju na tim istim zelenim površinama...

Link to comment
Ko da mi je dio mladosti otišao s njim. Od zajedničkog života u malom iznajmljenom studentskom stanu da danas.
nemam rechiuzasno mi je zao i nema sta da se kaze...a meni samo sto je stigao email - dve kuje skotne, malena nam stize u oktobru...bice bebica...
Link to comment
Pas mi maloprije izdahnuo u naručju...j**ote, plačem ko kišna godina.Pred sat vremena sam ga išao provesti u zadnju šetnju, a sve između čitanja foruma. Valjda je pojeo neki otrov, u najgorim hropcima se ugušio i izbljuvao sve naoklo.Znam već i ko je stavio otrov, debilni susjedi.....Sve mi se zbilo tako brzo da još nisam ni svjestan svega.Znam samo da sam jebeno ljut ako ko zna mogu li podići kakvu tužbu protiv dotičnih idiota puno će mi pomoći sa savjetom.Ko da mi je dio mladosti otišao s njim. Od zajedničkog života u malom iznajmljenom studentskom stanu da danas.
:(moj komsija je davao elektrosokove mom psu. ja sam bio klinac i secam se da je bila velika frka.pre godinu dana uginuo je moj vucjak Vuchko. 11 godina je bio deo nase porodice. dosao je do kreveta, probudio mog dedu i uginuo posle pet minuta. i danas sam tuzan kad se setim toga.
Link to comment

ma debil je postavio otrov po cijelom naselju radi neke lutalice koja se tu mota i kao neda mu spavati. To sam tek danas saznao, a što je najgore i djeca se igraju na tim mjestima gdje je taj degenerik posuo otrov. Sinoć sam ga izveo taman u zadnju šetnju i nisam uopće opazio da je nešto pojeo u travi.Nakon 20 min se počeo grčiti, tresti i hroptati.... i tako nekih 15 min.Taman kad sam zvao veterinara i krenuo ga staviti u auto on je izdahnuo. Ali užasna, užasna smrt.... Mislim da će me to proganjati još dugo, dugo...Evo, sad sam ga upravo pokopao.I osjećam veliku prazninu.... kako se čovjek veže za životinju, to je teško objasniti onome ko ih nije imao ili ih ne voli.

Link to comment

Mister No, jako mi je žao.Svaki put kad dodjem kući i povedem psa u šetnju hvata me užas od toga šta može da pokupi u šetnji,našim prijateljima kojima smo dali štene našeg psa,je pas na identičan način uginuo,strašno,strašno bolno.Proveri kod advokata, sigurno postoji pravni lek.

Link to comment

Drž' se Mister No.Izgleda da u svakom kraju postoji po jedan takav nenormalni i bezosećajni skot od komšije. Imao sam sreću da delim kraj sa žućom, velikim žuto-belim džukcem, koji je godinama bio maskota celog kraja. Nikada neću zaboraviti koliko je to bilo pametno stvorenje. Kao klinca me je odbranio od neka dva lika, koji su hteli da me maltretiraju. Prava priča iz detinjstva. Pas koji je opušteno prelazio auto-put, pratio te u najrazličitijim pravcima i vraćao se u kraj bez problema. Potpuno nezavisan, pas koji po najvećim hladnoćama i minusima nikada nije hteo da uđe u stan. Ne mogu da opišem tu neku njegovu sramežljivost, kao da je znao da mu tu nije mesto. Ogromna, prelepa životinja koja se prosto sramoti da pređe prag i uđe u toplotu i sigurnost, više je cenio svoju slobodu. Na kraju je postojao dogovor i sa šinterima da ga ne diraju posle gomile bezuspešnih potera.I onda se doselio taj neki nebitan lik sa porodicom i počeo da diže dreku kako mu žuća smeta. Jedno veče je bez ičijeg znanja nekako uspeo da ga odvede na Makiš i tamo ostavi. Samo se zajebao u proceni, možda bi imao više uspeha da ga je odvezao u drugu državu, jer se žuća vratio posle 3-4 dana. Samo je legao iscrpljen ispred zgrade i mahao repom kako bi ko došao da ga vidi. Posle toga komšiji je objašnjeno da nije normalan i da odjebe.Alas, sve dok žuća nije kao već sasvim mator ugrizao nekog klinca, koji ga je maltretirao. Pola komšiluka je bilo za to da se uspava jer je postao suviše mator i da postaje opasan. I u tom periodu budalešina (uzorni otac dvoje dece) je iskoristila i otrovala žuleta. Sahranjen je negde u šumicama, moja keva je u životu toliko plakala jedino još za Đinđićem.Osveta? Osećaj da nemoći i besa? Ne vredi ništa, uvek će biti takvih skotova, a otrovanih više, nažalost, nema.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...