Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

 

 

Strah od grmljavine?

Strašna je bila ona oluja sinoć jel da? Kako su Vaši ljubimci pregurali? 

Psi su skoro po pravilu veoma osetljivi na grmljavinu i u takvim i sličnim situacijama pokazuju veoma visok nivo straha, stresa čak i anksioznost. Često to stanje prenose i na vlasnike pa uz njih i mi osećamo slično. 

Literatura definiše stres kao skup nespecifičnih reakcija organizma na štetne faktore iz životnog okruženja a anksioznost kao stanje koje se karakteriše osećajem unutrašnje uznemirenosti, uplašenosti, straha da će se nešto strašno dogoditi uz psihomotornu napetost i unutrašnji nemir. Ovakva stanja kod naših ljubimaca mogu da izazovu razne situacije kao npr. grmljavina, vatromet, putovanje, odvajanje od vlasnika, odlazak kod veterinara ili frizera... 

Postoji više načina na koji im možete olakšati stresne trenutke-treningom, posebnim programom ishrane, različitim farmaceutskim supstancama...

Jedan od novijih proizvoda koje mi rado preporučujemo u situacijama koje izazivaju strah, stres i anksioznost je CALMEX. To je veterinarski proizvod, namenjen za pse i mačke. U svom sastavu ima jedinstvenu kombinaciju amino kiselina, psihoaktivne biljne ekstrakte i vitamine B kompleksa koji zajedno dovode do ublažavanja nelagodnosti i blagog sedativnog efekta. Za mace se dodaje u kapima a za kuce je formulisan u obliku kapsula.

Kako je svaka životinja drugačija i reaguje drugačije, pre prepisivanja bilo kakavog oblika terapije potrebno je obaviti pregled i konsultaciju sa veterinarom kako bi ste bili sigurni da radite najbolje za svog ljubimca.

DVM Ivana Jovandin

Link to comment

moja se u prosloj grmljavini toliko uplasila, da je presla put kojim nikad ne ide i zavrsila u mom krevetu. malo je reci da sam se ja usrala od straha kad sam osetila da neko bice usred noci ulazi u krevet, nju nisam ocekivala ni u ludilu :D

Link to comment

znam :(

 

i uzasno mi je koliko sam bespomocna, ne umem da joj pomognem.. smirujem je, ja sam mirna, dajem joj hranu, pricam s njom, mazim je, ali ona drhti, stresa se, zalize usi... bas mi je zao..

Link to comment

ovaj preparat cu probati, kad bude neka prilika. ranije sam par puta koristio diazepam za rektalnu primenu, rastvore su apotekarske ustanove pravile za bebe, medjutim onda su valjda taj oblik leka izbacili sa lista dozvoljenih, pa se kasnije mogao nabaviti samo napolju ili na crno.

Link to comment

@Darling

Moj pas je sa oko četiri godine počeo da se boji petardi, grmljavine i vatrometa, do tada uopšte nije reagovao. Išlo je dotle da smo provodili sate u ormaru ili tuš kabini s njim, jer se tamo osećao najsigurnije. Jurili smo kući kao bez glave ako bi bio sam pred neko nevreme. U poslednje vreme se značajno smirio (sad ima sedam godina), unervozi se malo ali nema drhtanja i skrivanja. Sad je najveći problem frka od turbulencija u avionu. 

 

Iako sam inače skeptična prema upotrebi anksiolitika kod životinja, možda treba da razmisliš o preparatu čiji je opis Aće postavio, sastav mi deluje prilično benigno. Naravno, ništa bez veterinara.  

Edited by Notorious
Link to comment

ja kupila sedalin kod veterinara pre par godina, ali se nikad nisam usudila da joj dam. strah me da ne preteram :D

 

 

ona je sa sedam, osam godina pocela da reaguje na grmljavinu i vatromet... uvek, izmedju ostalog, pokusam da je uvedem u kupatilo, koje nema prozora, tiho je, zasticeno, ali ona nece, boji se da cu je kupati :D

 

 

a gleda te ocima rasirenim od straha "spasi me".. i brzo dise.. i trese se... mrzim leto zbog grmljavine zbog nje. 

Edited by darling
Link to comment

molim one koje ne mrzi da prokomentarisu.

 

 

anonimna osoba je okacila plakat, ime (bez prezimena) i broj mob telefona.

 

da li bi i pod kojim uslovima pristali da vam osoba koja se na ovaj nacin reklamira, seta pse za novac?

 

chZxEH2.jpg

Link to comment

ne moze niko da dobije psa bez da mu joj vidim lice i bez preporuke. u tom smislu ovaj oglas je samo malo bogatiji od onih odstampanih na a4, polepljenih po pet sopovima i banderama. ne uliva nista manje niti ista vise poverenja. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...