Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

slazem se s indijem, da ludak treba da se tera, al ne u pm, nego u kurac.  

no, prvo proveri jel baba usamljena ludaja, il ima uporiste u prekom sinu. ako je sama, idealno. samo sisti kroz zube najgore psovke i pretnje. plus uvek mozes da joj kazes da imas sidu, ako suncica ne ujeda, ti ces.  :fantom:

 

 

a sad cu da priznam da sve ovo sto sam napisala je u fazonu mislim se ja u sebi. otkako imam psa, sikanirana sam, i staro i mlado, nejac, muskarci, zene, kome god treba, izdrkace se na meni i na mom psu. kad god sam pokusala da uzvratim, tu su me prejebali, u toj bici ne mogu da pobedim, jer neam potrebna znanja i vestine. i tako, posle se osecam bedno, placem i smisljam sta je sve trebalo da kazem a nisam, i koga je sve trebalo da polomim, a nisam.

jednom kad sam jednoj staroj zeni odgovorila zlo, posle sam se sve vreme nervirala kako sam mogla to da joj kazem... 

Link to comment

a sad cu da priznam da sve ovo sto sam napisala je u fazonu mislim se ja u sebi. otkako imam psa, sikanirana sam, i staro i mlado, nejac, muskarci, zene, kome god treba, izdrkace se na meni i na mom psu. kad god sam pokusala da uzvratim, tu su me prejebali, u toj bici ne mogu da pobedim, jer neam potrebna znanja i vestine. i tako, posle se osecam bedno, placem i smisljam sta je sve trebalo da kazem a nisam, i koga je sve trebalo da polomim, a nisam.

jednom kad sam jednoj staroj zeni odgovorila zlo, posle sam se sve vreme nervirala kako sam mogla to da joj kazem... 

 

Ja te potpuno razumem, bila sam mnogo puta u sličnoj situaciji, ne samo sa psom nego i inače. Evo od sinoć smišljam šta ću reći babi ako me još bude gnjavila. Imam spremna 3-4 odgovora, u zavisnosti od toga kakav bude njen start, a sve su šanse da ću reći nešto deseto pa se posle nervirati.

 

@flafi: Jako su ti slatki psići :)

Edited by sailorman
Link to comment

Ja te potpuno razumem, bila sam mnogo puta u sličnoj situaciji, ne samo sa psom nego i inače. Evo od sinoć smišljam šta ću reći babi ako me još bude gnjavila. Imam spremna 3-4 odgovora, u zavisnosti od toga kakav bude njen start, a sve su šanse da ću reći nešto deseto pa se posle nervirati.

 

@flafi: Jako su ti slatki psići :)

 

Ako si novi vlasnik pasa, bolje je i da ne počinješ tom stazom, već odmah vežbaj zen ignorisanja. Spašće ti mnooogo živaca, jer su keroseratori abnormalno brojni i dolaze u svim pojavnim oblicima, tako da se uvek nađe neki koji će da te žacne ako kreneš u svađu. Zato bolje odmah zen, veština ignorisanja i ćao.

 

A i mnogo je nekako lepo kada neko histerično počne da ti viče da vežeš psa, a vi samo prođete kao da ne postoje i onda čuješ iza sebe psovke i znaš da je taj neko ispao budala sam pred sobom. :)

Link to comment

Tebe čekam da mi kažeš po kom zakonu mogu da me izbace iz zgrade. Ne uspevam sama da nađem zakonski osnov za to, a zanima me jako.

Link to comment

Okačila je darling propis, u stanu možeš držati psa/ mačku bez ičije saglasnosti.  Obratiti pažnju na lift i povodac čl.14.st.2. i čl. 19 i 20.

Edited by halloween
Link to comment

Okačila je darling propis, u stanu možeš držati psa/ mačku bez ičije saglasnosti.  Obratiti pažnju na lift i povodac čl.14 i 19.

 

To sam pročitala još kad sam usvojila Sunčicu, a i juče ponovo. Ali to sigurno nije to na šta Lrd misli, jer u toj odluci stvarno nema osnova za izbacivanje.

Link to comment

 saglasnost treba samo za zajedničke prostorije i dvorišta, verujem da je pomešao.

Edited by halloween
Link to comment

 

 

inace, nema zakona kojim ti iko moze izbaciti kucnog ljubimca iz zgrade. u stanu smeju da borave 2 ljubimca. ne znam kako je ako covek ima tri, mozda onda treba da se saglasi skupstina stanara. 

 

taj sam. doduse, moja tri psa uopste ne prave buku i nered u zgradi, kao vecina stanara. bila je jedna sumanuta ideja da mi se zbog njih dopise clan domacinstva za placanje komunalija. grohotom sam se ismijao.

 

za ostalo, sve idiote na ignore, osim ako ne pokusaju neko fizicko ugrozavanje.

Link to comment

Tebe čekam da mi kažeš po kom zakonu mogu da me izbace iz zgrade. Ne uspevam sama da nađem zakonski osnov za to, a zanima me jako.

 

 saglasnost treba samo za zajedničke prostorije i dvorišta, verujem da je pomešao.

 

Kad je ova zverka dolazila kod mene u ovaj stan, pre tri godine, čitao sam neki izvod da je potrebna saglasnost svih stanara. Stvarno je moguće da sam pomešao, ne sećam se više, jer sam to pročitao tad i nikad više.

Link to comment

Mozda za tzv opasne rase?

 

Ma nem pojma, guglao sam malo i izgleda da sam stvarno pomešao. Prestalo je to da mi bude važno dva meseca pošto je zverka došla u stan.

 

A to sa "opasnim psima" je uglavnom besmislica, jer za ove tri godine samo me je jednom zaustavila vlast, ali to je bila interventna koja je morala da demonstrira veličinu spolovila, pa je preprečila saobraćaj u osam ujutru da mi kenja što pas nema korpu. Pa sam im rekao da mi onda pišu kaznu za komunalni prekršaj i da ću ja da je platim, a to su sve vreme pratili dvoje troje komšija koji su dobacivali "al' ste opasni, uuuu" i sl, pa mislim da je interventnu malo bio blam, te su pobegli.

 

I sad sam se setio da je u Beogradu minijaturni bulterijer opasan pas. :lolol:

Link to comment

Mislim da postoji nekav propis o držanju max 2 psa i 2 mačke po stanovima i zajedničkim dvorištima. Valjda u stanu do 2 psa ili 2 mačke samo uz saglasnost 50% stanara, tri i više nikako, a i za ta dva može većina stanara da vam uskrati mogućnost ukoliko vas prijave komunalnoj ili vet. inspekciji.

 

 

Ovde imate spisak relevantnih zakona, pa kog zanima:

 

http://www.cepib.org.rs/?page_id=690

 

Drugo:

 

Ne postoje opasne rase!  Postoje opasni psi, ali ne postoji kvalifikacija opasne rase. Zakon se bavi pojmovima  opasan pas i pas koji može pretstavljati opasnost po okolinu, ali se psećim rasizmom niko od zakonodavaca ne bavi. 

 

Precizne odredbe o držanju kućnih ljubimaca propisuju gradovi-opštine. Uglavnom prepisuju jedni od drugih, i za područje Bg-a važeće je sledeća odluka:

 

http://www.veterinabeograd.rs/files/File/regulative/OdlukaoDrzanjuDomacihZivotinjaiKucnihLjubimacaNaTeritorijiGradaBeograda2(1).pdf

 

za Novi Sad: 

http://www.novisad.rs/sites/default/files/odluka_o_drzanju_domacih_zivotinja.pdf

 

 

i tako dalje. 

 

Mnoge odredbe opštinskih odluka nisu usklađene sa Zakonom o dobrobiti životinja, pa neodgovorni vlasnici mogu lako da ospore kazne i vrdaju pred zakonima.

 

 

PS

Posle pitova i staforda na redu su i ostale rase, ima primera takvih civilizacijskih koraka koliko hoćete:

http://www.telegraf.rs/vesti/835105-monstruozni-danski-zakon-ubijaju-agresivne-pse-na-crnoj-listi-i-sarplaninac-foto

 

PPS

U Pirotu je u toku postupak oduzimanja (zbrinjavanja) jednog psa od vlasnice koja u stanu drži trećeg psa. Psi su mirni, socijalizovani, poslušni i malecki, ali komšije se plaše i podnele su tužbu komunalnoj. Sudija presudio po opštinskim odlukama i jeddan pas je udaljen kod ljudi na zbrinjavanje.

Edited by zmanic
Link to comment

 

 

PPS

U Pirotu je u toku postupak oduzimanja (zbrinjavanja) jednog psa od vlasnice koja u stanu drži trećeg psa. Psi su mirni, socijalizovani, poslušni i malecki, ali komšije se plaše i podnele su tužbu komunalnoj. Sudija presudio po opštinskim odlukama i jeddan pas je udaljen kod ljudi na zbrinjavanje.

 

 

djubrad. 

Link to comment

 

 

Justice is served for Bubba. A man who tortured his Pit Bull has received the maximum sentence of 15 years in jail for his criminal actions. Bubba’s had a fractured skull and snout when he was rescued by authorities, but he survived and thankfully has found a loving and safe home.

 

kako mi se dopada ovaj izraz btw. bice i u srbiji ovako, za jedno 97 godina, mozda.

 

http://www.dogheirs.com/tamara/posts/5791-man-sentenced-to-15-years-in-jail-for-torturing-his-pit-bull

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...