Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Misliš na Furminator četku? 

Verujem da se može naći u Pet centru na Novom Beogradu, ja sam je kupila u pet šopu u  27. marta (preko puta kafića Izlog). 

Link to comment

proveri u pet centru i zoovetu, ne znam di je jeftinije. ja sam kupio u zoovetu slican cesalj, oni prodaju od neke francuske firme, ima razlicitih velicina i modela, jeftiniji je dosta od ovog, i na mojim psima radi dobro. 

Link to comment

Imam jedno možda malo glupo pitanje. Je l moguće da je Sunčica u teranju a da ja to nisam primetila? Ona sad već ima preko 10 meseci, a još nije imala nikakve simptome. Uglavnom, sledeće nedelje ide na sterilizaciju.

 

Međutim, ja je juče izvela u Donji grad i nešto se zapričala, nisam je gledala par minuta. I kad sam pogledala, vidim jedan mali je zaskočio. Ona nije delovala posebno zainteresovano, ali mislim da se nije ni bunila. Danas opet; nisam je ispuštala iz vida, ali je jedan kuca stalno obigravao oko nje i njuškao joj dupe.

 

Već sam počela da smišljam kome ću uvaliti štence ako je trudna! Jedno mami i tati, drugo jednoj curi sa Brodića koja mi je rekla da želi Sunčicino dete, za ostale ne znam!

Edited by sailorman
Link to comment

jednom sam citala negde da je za macke zapravo dobar trenutak u vreme prve trudnoce da se izvrsi abortus+sterilizacija u isto vreme. mozda je tako i za pse. ako je skotna, pitaj veterinara, mozda ti je i to opcija.

Link to comment

Imam jedno možda malo glupo pitanje. Je l moguće da je Sunčica u teranju a da ja to nisam primetila? Ona sad već ima preko 10 meseci, a još nije imala nikakve simptome. Uglavnom, sledeće nedelje ide na sterilizaciju.

 

Međutim, ja je juče izvela u Donji grad i nešto se zapričala, nisam je gledala par minuta. I kad sam pogledala, vidim jedan mali je zaskočio. Ona nije delovala posebno zainteresovano, ali mislim da se nije ni bunila. Danas opet; nisam je ispuštala iz vida, ali je jedan kuca stalno obigravao oko nje i njuškao joj dupe.

 

Već sam počela da smišljam kome ću uvaliti štence ako je trudna! Jedno mami i tati, drugo jednoj curi sa Brodića koja mi je rekla da želi Sunčicino dete, za ostale ne znam!

 

Moguće, ali teško. Pošto ima 10 meseci, moguće da je prvo teranje pa da možda i ne vidš kako kaplje po kući, menja raspoloženje, diže rep i deluje kao skroz drugačiji pas. Sa druge strane, možda će uskoro teranje. I nemoj da se plašiš ako je neko naskočio, da je oplodio, bili bi spojeni posle, morali biste da ih razdvajate i sl.

Link to comment

http://www.npr.org/blogs/goatsandsoda/2014/10/08/354582867/we-dont-know-a-lot-about-dogs-and-ebola-but-we-should?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=npr&utm_term=nprnews&utm_content=202408

 

 

 

So what do we know about dogs and Ebola?

We know about Ebola in humans. We know bats. We know antelopes. We know non-human primates. There's not a lot of work done with dogs.

Do you think a dog could transmit Ebola to a human?

We know Ebola is transmitted through blood and body fluids, and people with Ebola are only infectious when symptomatic. But that's based on human data. We don't really know what the role of dogs is in Ebola transmission. Yet dogs are mammalian species and we know viruses – and Ebola — can infect multiple mammalian species.

So it's reasonable that Spanish health authorities are worried that the dog may have been infected. I think [the authorities] are trying to be proactive and not open up a whole new realm of transmission, and that's why the suggestion is that they euthanize the dog.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...