Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

ovi od kojih sam kupila su neki dobri ljudi iz sela u okolini zrenjanina, gubitnici tranzicije, on dobio otkaz, ona na prinudnom odmoru, sitna deca, sta ce, moraju od neceg da zive. koliko se secam, a davno je bilo, leglo je bilo cisto, roditelji su bili zdravi, lepi, srecni psi. moram da branim svoje, da nije njih, nikad ne bih imala ovakvog psa :)

 

kolka je tuga kad odbacis psa. koji si ga djavo uzimao...

Link to comment

Ма нема ту правила. Кад сам узимао свог пса, било ми је одмах јасно да није у питању прави одгајивач. Али кад сам га видео..љубав на први поглед. Изложбе ми нису важне - овај ме после јурио да ми да родовник, више и не знам где сам га ставио. Мој пас је најлепши на свету. Мој једини пријатељ.

Link to comment

Moj je jednomud, uzgajivaču propao biznis kad mu se mudo nije spustilo, nije mu se isplatilo da ga drži više i tu ja uleteo i dobio jednomudu budalu za džabe.

Link to comment

hey pas mi ima livpro. sta da mu dam od ljud-lekova. ona ima apetit i inace se normalno ponasa ali me je kod kuce danas sacekala govnjiva apokalipsa.

Link to comment

nista nemoj da joj dajes od ljudskih lekova. skloni joj svu hranu, a mislim da treba skloniti i vodu, i davati je na kasicicu. psu, ko i coveku, treba vreme da se smiri stomak. ako proliv ne stane do sutra, znas i sam proceduru: veterinar. 

Link to comment

da li je uopšte moguće generalizovati karakter psa u odnosu na rasu?

 

ne znam za druge, ali ovi moji, koliko god sam ih sretala, svi su isti, ko preslikani, kako ce ti se obradovati, kako ce ti se podati, na sta ce reagovati, svi ko jedan. a razlikuju se po tome sto neki jedu sve sto stignu po kuci, a neki vise vole sta ima oko kontejnera. 

 

 

mozda ce proliv proci, pa ces ustedeti honorar. ako je uobicajeno zivahna, ne bih puno brinula, samo joj daj vremena. i skloni hranu! to je ko covek, ako imas proliv, sta god da pojedes, odmah ce izaci iz tebe. mislim da se taj proces s vremenom i nejelom zove stabilizacija stolice :D

Edited by darling
Link to comment

Ovo me je uvek zanimalo, da li rasni kučići "prepoznaju" svoju rasu, ili se isto ophode prema svim psima bez obzira na rodoslov?

Link to comment

Kod pasa je primarno čulo mirisa u prepoznavanju svega.

Nemaju pojma o rasizmu, niti o svom izgledu. 

Moja pokojna kuja nije sebe prepoznavala ni u ogledalum, niti u izlogu, niti na ekranu TV-a, samo se po njenom snimljenom glasu laveža jasno određivala kao o nečem prijatnom.

Edited by zmanic
Link to comment

ja sam bas suprotno htela da kazem. moj pas prepoznaje pripadnike svoje vrste i obraduje im se vise nego drugima. osim toga, preferira male bele kucice, a vucjake prezire. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...