Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

da, i nisam ih vidjao kod nas a i deluje mi da košta iznad onoga što sam spreman da izdvojim...razmišljam još uvek, možda džepna pudla dostupnija

Пудла, пудла!

 

LijiMile.jpg

Link to comment

Ja nisam u toj grupi ljudi o kojima pricas da moras da im se pravdas i da se postavljaju kao moralno superiorniji, jer nikad ne agitujem niti bilo sta propovedam ljudima koji vec imaju psa.

ja već imam psa, ovde se raspitujem za jednu kraljevsku pasminu a ti hoćeš da mi uvališ nekog golju iz sirotišta ts rs ts

Link to comment

moja mama je kupila maltezerku. ne volim male pse, ali ne moze covjek da je ne voli kad je vidi i ima u okruzenju. doduse, skajp okruzenju :D

pravi je tajfun, pogotovo uvece pred spavanje.

i slatkica je :)

 

baba i deda je obozavaju, mislim da im se kvalitet zivota dosta popravio zbog nje - a zato je mama i kupila, uglavnom.

 

umiljata je i vesela, malena pa ne smeta u stanu, odlican je izbor za starije ljude, bas uveseljava.

Edited by morgana
Link to comment

da sam vlast, uvela bih zakonsku obavezu da svako domacinstvo ima psa i brine s duznom paznjom o njemu. 

 

 

ja bih volela da imam kraljevsku pudlu da nas gleda odozgo, a mi padavicari da je zezamo, zlatnu retriverku da se mazimo i smejemo, borderkolijku da nam donosi sta god nam treba, belu dugodlaku vucjakinju da bude najlepsa i belgijsku ovcarku da nas cuva. da imam uslova da pravim stado pasa, ja bih birala ove. i nekoliko stenaca zlatnog retrivera, da imamo s kim da se igramo. i jedan labradudl, posto su oni neodoljivi. 

Edited by darling
Link to comment

Najmanje mi se dopadaju ti psići za pod pazuh. I nekako mi je nenormalno da dvorski pas bude malih dimenzija, kad takav može i u garsonjeru. Barzoj ili tako neki hrt što tumara beskrajnim hodnicima, to je već druga priča.

Link to comment

mene inace ne privlace ta mala djubrad al kako sam poceo da razmisljam sta za stan nekako se vodio da je dzepna pudla najbolja- cist, mirisljav, minijaturan i ono sto mi je najvaznije veoma inteligentan, taj malac mora biti bas pametan i tako sam gugalo guglao i dosao do papilona, opasno dobar pas

 

 

 

plus ucenje trikova

 

 

Link to comment

mali psi nisu dobri za kicmu, kad hoces da ga pomazis ili poljubis, moras puno da se savijes. takodje nije zgodan da ga svuda vodis sa sobom, sitan je, zapetljava se u noge ljudima, lako strada. al je super da ga nosis svuda, super je sto se s njim lakse putuje i super je sto moze da ti sedi u krilu. 

sve to dakle ima svoje. 

volela bih da postoje bonsai retriveri i kad uzmes psa, da dobijes velikog da ga imas za po kuci, i malog, tog istog, bonsaija, da ga nosis kad putujes. trebalo bi samo da se resi sta se desava s onim koji nije u upotrebi, dal da se zamrzne il nesto naprednije...

Edited by darling
Link to comment

istina, al i sama znas kad tebi neko agituje za nesto da, ako u pocetku i imas strpljenja, posle izvesnog vremena to pocne da ti ide na k. 

svi smo odrasli, svako zna sta mu treba u zivotu i zasto. isto tako i s psima. svako ima svog dejmona i, pravo da ti kazem, nervira me kad ako moram da se pravdam sto je moj dejmon rasni pas.

oni koji usvajaju pse cesto se ponasaju ko hriscani prema ateistima, ko moralno superiorna bica. sta god uradili, nikad ne mozemo da budemo humani ko vi, jer vi ste spasli zivo bice iz sinteraja, a mi smo psecu ljubav kupili. 

 

u srbiji su skoro sve rase unistene, cim postanu malo popularnije, pa ih se dohvate kvaziodgajivaci i sverceri. zato u takvoj zemlji agitacija ima smisla, jer za svoj novac cesto neces kupiti psa koji zadovoljava rasne standarde (razume se da oni koji traze rasu to cine zbog svih njenih karakteristika, a ne samo gabaritnih i vizuelnih). za jedinog rasnog psa kojeg imam, znam da nikad dok sam ziv ne bih pokusao da trazim ponovo istu rasu kod nas. (ne zbog njega, vec naprotiv, tako kvalitetne pse  niko vise ne gaji ovde u toj rasi, vec samo gepekuju i stancaju bez ikakve kontrole i reda). zato nije zgoreg ponekad razmotriti usvajanje, tim pre sto i rasni psi bivaju napusteni, uostalom to je i generator ogromnog broja nezbrinutih. 

Edited by Aće
Link to comment

ja sam uzela rasnog psa jer je pas te rase jedini kog se nisam bojala, imala sam fobiju. tad kad sam ga kupovala nista o psima nisam znala. kupila sam novine moj pas, krenula redom da zovem. on je bio najjeftiniji.  :lolol:

rodovnik sam izgubila istog dana kad je pas dosao kuci. pas ne odgovara standardu, al dosta lici na svoje :D karakterom je mica, to je ono sto najvise volim kod njega, to je ono sto mi je trebalo, nezan karakter, a sad, sto ima personaliti, tu nisam mogla mnogo da uticem :D

u medjuvremenu sam ponesto naucila i smrzla sam se kad sam shvatila koliko sam zapravo deformisanog odnosno bolesnog psa mogla da kupim, za pocetak, psa sa displazijom, znam neke vlasnike i pse, to je tuga bozja. imali smo srece, pas je zdrav i prav. i ja, ko i ti, da uzimam istog psa, sad bih ga kupovala u inostranstvu. 

zao mi je sto sam izgubila rodovnik iz jednog jedinog razloga, volela bih da znam kako se psu zove majka, ime oca mislim da znam, kad mu pricam o njegovom seljackom poreklu i kako smo ga usvojili, uvek mi nedostaje taj kljucni detalj o bioloskoj majci, ime. pas pita, a ja neam pojma.  

Link to comment

Baš lepa priča :)

 

Meni sad kaže tata da Sunčica od kako sam ja otišla jutros samo leži u svom krevecu koji inače mrzi i ne prilazi mu, ali kod mojih je smešten tik pored ulaznih vrata, pa mi kaže tata da misli da ona tu čeka da se ja vratim.  :cry:  :heart:

Edited by sailorman
Link to comment

ja sam uzela rasnog psa jer je pas te rase jedini kog se nisam bojala, imala sam fobiju. tad kad sam ga kupovala nista o psima nisam znala. kupila sam novine moj pas, krenula redom da zovem. on je bio najjeftiniji.  :lolol:

rodovnik sam izgubila istog dana kad je pas dosao kuci. pas ne odgovara standardu, al dosta lici na svoje :D karakterom je mica, to je ono sto najvise volim kod njega, to je ono sto mi je trebalo, nezan karakter, a sad, sto ima personaliti, tu nisam mogla mnogo da uticem :D

u medjuvremenu sam ponesto naucila i smrzla sam se kad sam shvatila koliko sam zapravo deformisanog odnosno bolesnog psa mogla da kupim, za pocetak, psa sa displazijom, znam neke vlasnike i pse, to je tuga bozja. imali smo srece, pas je zdrav i prav. i ja, ko i ti, da uzimam istog psa, sad bih ga kupovala u inostranstvu. 

zao mi je sto sam izgubila rodovnik iz jednog jedinog razloga, volela bih da znam kako se psu zove majka, ime oca mislim da znam, kad mu pricam o njegovom seljackom poreklu i kako smo ga usvojili, uvek mi nedostaje taj kljucni detalj o bioloskoj majci, ime. pas pita, a ja neam pojma.  

 

mnoge tzv odgajivacnice su gore od sinteraja, kinoloske sudije su u isto vreme i odgajivaci vise rasa kojima sude, parenja u rodu, parenja pasa koji mogu preneti genetski los materijal na potomke, itd itd... 

Link to comment

Такође, коме је много битно, судија долази на ноге, кући, и даје врхунску оцену без изложбе. За неки џепарац

Link to comment

strasno..ta kinologija je 1 bolest a sve pod okriljem neke ,,ljubavi,, gde su pare toga nema ni trunke..pa stocarstvo je humanije od toga,tu su bar stvari jasne,gaji se hrana i to je to..ovde se gaje ukrasi,lekovi za frustracije itd..

 

 

 

a inace rasnost pasa lutalica u mom selu je dosegla vrhunaca kada sam proletos videla 1 sarpeja na ulici..do tada su redovno vidjani vucjaci,labradori,retriveri,skotski ovcari..svega..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...