Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

pomoc. nas pas lobelija je iznenada, nakon setnje, pocela da sepucka. prednja desna sapa. e  sada ona moze da dosepa do zdele i da klopa i jesna je i ne rezi mnogo kada je pipamo po sapi. po suprugovom svedocenju protrcala je kroz neko trnje tokom setnje. ili je na nesto stala. to smo, as in sepanje, naravno primetili tek nakon sto smo okupali bebu i smestili je da spava. e sada ne bi inace oko toga bili zabrinuti ali putujemo nakosutra i treba drugaru da ostavimo pse na cuvanje. sta da radimo? da li da brinemo?

bitno je da je jesna ^_^ Ako nije neka veca posekotina nemas razloga za brigu,to se staaalno desava :)

Link to comment

hvala! lokalni vet ce se prosetati do nas da je pogleda. da ne putujemo ne bih bila u frci. problem je kako drugaru ostaviti invalidnog psa. nadam se da je nesto sto ce za dan dva da prodje.

Link to comment

pomoc. nas pas lobelija je iznenada, nakon setnje, pocela da sepucka. prednja desna sapa. e  sada ona moze da dosepa do zdele i da klopa i jesna je i ne rezi mnogo kada je pipamo po sapi. po suprugovom svedocenju protrcala je kroz neko trnje tokom setnje. ili je na nesto stala. to smo, as in sepanje, naravno primetili tek nakon sto smo okupali bebu i smestili je da spava. e sada ne bi inace oko toga bili zabrinuti ali putujemo nakosutra i treba drugaru da ostavimo pse na cuvanje. sta da radimo? da li da brinemo?

 

Pregledaj joj šapu, često zna da im se ubode popino prase recimo između "prstiju"...

Link to comment

pa bili kod veta. kaze istegnut ligament prilikom doskoka na nas laminat. significant other psa sada zove imenima meni nepoznatih ljudi za koje kaze da su kosarkasi i zaziva nekog doktora scekica i preti psu slanjem u novi sad. meni nista nije jasno ali imamo amin da putujemo a psu je prepisano mirovanje kao terapija.

Link to comment

 E sad, ja se pitam da li će ona zaboraviti da sam ja njena starateljka dok se ne vratim. Je l mislite da hoće?

 

sasvim sigurno.

ako te sad ne voli nista vise od tvog decka, tate, sestre, itd, sta mislis sta ce biti za 5 nedelja?

Link to comment

Opet ja :(

 

Sunčica neće da jede, poslednji put je jela jutros oko 7:30. Vratile smo se iz šetnje pre oko sat ipo vremena, u šetnji sve bilo OK. Očekivala sam da će posle šetnje da navali na klopu kao i obično, ali nije ju ni takla. Ponaša se relativno normalno, igra se lopticom, gleda radoznalo, itd, ali povremeno cvilne i malopre se bila zavukla u neki tunel koji se napravi kad razvučem krevet. 

 

Nisam u panici za sad, ali sutra je neradni dan, a ja i dalje nemam veta za hitne slučajeve. Ako neko ima broj ili adresu nekog ko će sutra raditi, bilo bi super da mi dojavi na PM.

 

Unapred hvala.

Link to comment

Mislim da mi je kuče definitivno pokvarilo stomak, pasla je travu, a onda to bljucnula. Sad se sklupčala i deluje tužnjikavo, kad joj naslonim glavu na stomačić krče joj creva. I dalje ne jede, a ni vodu nije pila već dugo.

 

Recite mi nešto utešno.

Link to comment

jednom prilikom mi je stručno lice reklo da se psi leče nejelom, koliko god to meni nelogično zvučalo. oseća ona šta joj prija/ne prija. pusti je malo da se odmori i snađe u novonastalom stanju, pa ako ne bude bolje, zovi pomoć.

Edited by Frau Gabrijela
Link to comment

pas pase travu ne zato da bi resavo stomacne probleme, nego zato sto voli ukus te trave. a posto mu to zapravo nije hrana, povratice je. dakle, jede travu, povrati je, nije simptom nicega.

frau gabrijela je u pravu, pas ne mora da jede svakog dana. 

iam ja tel odlicnog veta koji dezura non stop. ako bude trebalo, reci. 

Link to comment

Ma da, opušteno za sada, ova moja džukela jede sve što joj padne pod zube pa često ima te napade nejela, valjda mu muka.

 

Nego, Čarli je sterilisan kada je imao 8 meseci (pre 3 meseca), vet je rekao da treba oko 4 meseca da mu hormoni napuste organizam i da se smiri.

Ovih dana je počeo ponovo kao pre sterilizacije da mi često besomučno naskače na nogu u pokušaju da je kresne.

 

Neka me neko uteši i kaže da su to poslednji trzaji njegove muškosti.

 

Inače konci (samoraspadajući, vet je rekao da će otpasti posle 5-6 sedmica) mu još uvek stoje. :huh:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...