Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

18 hours ago, zorglub said:

Ne znam gde sam pročitao, jel' ovde (?), da je cela ujdurma oko preinačenja u vezi sa zemljištem pored puta? Hoću reći, ništa drugo ne bih ni očekivao od ovih lokusta.

 

PS: Btw, isekli su šumarak koji je skrivao Rodu od pogleda s autoputa, sve do pumpe Zmaj. Da nisu već počeli?

Da se nisu smislili da dovrše četvrti list :sym_clover:, odn raspetljaju ukrštanje AP ZgBg i Novosadskog?

Ono je pakao tamo...prošle nedelje mi se poznanik podvukao pod šleper, doduše sam je kriv jer maligani...ali opet. Nije mi jasno zašto je samo ta petlja ostala nedovršena toliko dugo?

Link to comment

Ah to? Da, i to isključenje, i ono kada se ide od Kvantaša i isključuje na autoput za aerodrom su problematična.

Savet, kada ideš autoputem od aerodroma i isključuješ se za Galeniku (Altinu, Zemun), produži ka Kvantašu, odmah pre isključenja za Tempo ima prolaz gde možeš uraditi polukružno. Garantovano je brže u gužvi.

Edited by zorglub
Link to comment

Na tom mestu je jednak broj udesa kao i na gorepomenutom, na svu sreću obično zadržavam pravac na tim presecima ali primećujem bukvalno dnevne a nekada i češće udese na tim tačkama.

Kada idem iz pravca aerodroma a ka Galenici koristim skretanje ka Prvoj pa preko Belmaxa na Novosadski. U špicevima je i to pakao ali je sigurnije 100X.

  • +1 1
Link to comment

Bolje je produziti posle Tempa do prvog semafora i tu uraditi polukruzno, ne bi trebalo da bude rizika.

 

Link to comment

Tako je, ali se čeka po 3,4 semafora za polukružno...ustv najbolje je skrenuti desno ka kvantašu pa se vratiti na semafor za levo.

Edited by Barti66
Link to comment
  • 2 weeks later...
Vlada Srbije donela je odluku o izradi izmena i dopuna Prostornog plana područja posebne namene uređenja dela priobalja grada Beograda - područje priobalja reke Save za projekat Beograd na vodi, objavljeno je u Službenom glasniku.
 

Kako piše na sajtu Službenog glasnika, okvirna granica izmena i dopuna Prostornog plana obuhvata delove katastarskih opština: Savski venac, Stari grad, Novi Beograd i Čukarica... površine oko 327 hektara.

 

Takođe, kako je istaknuto granica Prostornog plana može da obuhvati i područja potrebna za izgradnju objekata i sistema komunalne i druge infrastrukture na području izvan navedenih zona.

 

Y9w6j64CSQf66Zjnvy4Fpg.jpg?st=rZuzSkZfjK

 

 

  • Tužno 1
Link to comment

Kod Hrama u Nebojsinoj stoji veliki pano kao novog izgleda platoa: ne mogu da verujem da planiraju da poseku sve ono prelepo drvece da bi sadili neke mladice u pravougaonu formu. Zna li neko o cemu se tu radi? Nadam se da je pano bajat, bez veze sa planovima. 

Link to comment

imam i ja, ta priroda postoji samo da bi se bolje prodavali lekovi protiv alergija

 

da sam ja neka vlast, dve stvari bih postavio kao prioritet

 

deca su jako kratko deca, a mnogo duže vozači - znači sva dečja igrališta pretvoriti u parkinge

 

i drugo, oćeš drvo idi na selo, ovde seci sve

  • Wub 1
Link to comment
24 minutes ago, mire said:

naprednjaci definitivno imaju neki problem s drvećem 

 

Pa tu im se spajaju dve stvari:

1) O zelenilu treba svakodnevno brinuti i to je posao i za jedno dvorište, a kamo li za ceo grad. Oni nisu sposobni za to, a još manje zainteresovani.

2) Tu nema para za obrtanje kao kod betoniranja, asfaltiranja, zakockivanja i sličnih aktivnosti.

 

A da, ima i treća. U podsvesti im je uvek da su obična malograđanština i beže od svega što ih podseća na ruralno, a zeleno ih podseća na to odakle su došli i to im nije prijatan osećaj. Ima toga ihahaj i na običnom, individualnom planu, tačno vidiš ko se dokopao para pa pokušava da svoju kuću preuredi u hotel, jer negde misli da je to nobles.

Edited by Malvo
  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...