Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

1 hour ago, Mr.Mxyzptlk said:

juce na tv uhvatio da ce da prave tunel dug 2km, od picinog parka do pancevca negde. kada to bude gotovo, stize i novi most preko save.

 

 

Jedini "mali" problem je što zemljište kroz koje taj tunel treba da prođe (Terazijski greben) je vrlo rastresito i vrlo zajebano za tu rabotu.
Mislim, 21. vek je, sve može, samo košta u pm.
Dosada svaki put kad su to spominjali to je zapravo bio izgovor za nepočinjanje radova na novom mostu...

Link to comment

Garazu kod Skupstine kopaju vec godinu dana. Nisu odmakli od zemljanih radova. Toliko o tunelu.

Terazijski greben je pun podzemnih voda.

Link to comment
32 minutes ago, Paul Gompitz said:

Garazu kod Skupstine kopaju vec godinu dana. Nisu odmakli od zemljanih radova. Toliko o tunelu.

Terazijski greben je pun podzemnih voda.


Mislim da je to zbog arheoloških istraživanja koja se sprovode pre kopanja garaže, svašta je tamo nađeno.

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, Frank Pembleton said:

Jedini "mali" problem je što zemljište kroz koje taj tunel treba da prođe (Terazijski greben) je vrlo rastresito i vrlo zajebano za tu rabotu.
Mislim, 21. vek je, sve može, samo košta u pm.
Dosada svaki put kad su to spominjali to je zapravo bio izgovor za nepočinjanje radova na novom mostu...

u gavrila principa ulici, preko puta bogićevićeve ima jedna perionica smeštena u započet tunel. davno mi je rečeno da je to početak planiranog tunela ka dorćolu ali da se odustalo. kada se to dešavalo, ne znam. samo mi je tako pre pola veka rečeno. a da su vode svuda ispod teatija i pijace zeleni venac znam.

Link to comment
1 hour ago, đorđe geprat said:

što gangula nije tužio ketkart nego su oni tužili beograd?

Oni turci koji su drzali busplus? Njima je valjda nicim izazvan prekinuo ugovor ne bi li za dobru kintu dao isti drugima. Naravno da ce da tuze. 

Link to comment
4 hours ago, Paul Gompitz said:

U podrumu hotela Moskva se kriju pumpe koje ispumpavaju podzemnu vodu.

 chak i tako visoko :ohmy:

Link to comment
10 hours ago, gospa buba said:

 chak i tako visoko :ohmy:

Skoro da nema zgrade čak i iznad Slavije da nema problem sa podzenim vodama...kako se smanjuje nm tako problem postaje sve veći. Ispod Vračarskog platoa piči zilion potoka i spušta se ka bari Veneciji...isto tako i od Terazijskog platoa ali i sa jugozapadne strane.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...