Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

22 hours ago, vememah said:

 

А и ово РОЬ или РОЪ уместо РОЂ на левој слици.

 

 

Sta je svrha postavljanja ovakvih gluposti? Ko zna kada su izlivane ove ploce (po tipu slova bih rekao da su u pitanju davne pedesete) i ko je urezivao natpise (ocigledno neko kome je pre ruski nego srpski maternji jezik). Ovakvi tvitovi samo ce da "pomognu" da se neki Vesic seti da "preslozi ploce" i upropasti jos jedan deo istorijskog nasledja Beograda.

  • -1 3
Link to comment
9 minutes ago, harper said:

Ko zna kada su izlivane ove ploce

 

:rolf:

 

Vest od 5. jula 2022, tj. prekjuče:

 

Quote

Posle Zrenjanina, i u Beogradu se u znak sećanja na jevrejske porodice žrtve Holokausta postavljaju spomen-obeležja, "kamenovi spoticanja", ispred kuća u kojima su živele.

"Kamen spoticanja" čuvaće uspomenu, između ostalih, na porodice Dajč, Kon, Bril.

Edited by vememah
  • +1 3
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ju koliko Koštunica na forumu, ja pomislih da osnovne vesti ne moraju da se prenose, ali se prevarih.

 

Ovo je iz Zrenjanina:

 

vXjdgES.jpeg

 

Ivan Ivanji u Vremenu od 26.8.2021:

Quote

Od 1992. godine u Nemačkoj se polaže takozvano "kamenje spoticanja" – male, mesingane, u trotoar utisnute pomen-ploče koje treba da podsete na sudbinu ljudi koji su za vreme nacionalsocijalizma progonjeni, ubijeni, deportovani, proterani ili oterani u samoubistvo. Kamenje spoticanja je 18. avgusta položeno i u Zrenjaninu, među ostalim žrtvama i u pomen mojim roditeljima, babi i dedi. Jedan od njih bio je posvećen i meni

https://www.vreme.com/vreme/na-pomenu-samome-sebi/

 

Edited by vememah
  • +1 5
  • Hvala 3
Link to comment

pa nije ni vesić slagao kocke na trgu. samo je izabrao dunđere da postavljaju a slepce da nadgledaju. tako i ovo.

 

a, On je dobar, samo vi oko njega ne valjaju.

Edited by djordje geprat
Link to comment
2 hours ago, vememah said:

ja pomislih da osnovne vesti ne moraju da se prenose, ali se prevarih.

 

 

Ovo ne da nije osnovna vec je za vecinu ljudi potpuno nebitna stvar. Zasto bi bilo ko osim direktno zainteresovanih (potomci zrtava, zajednica jevrejskih opstina i slicno) znao ili uopste bio zainteresovan za ovakvu informaciju.

  • +1 1
Link to comment

nisam mogao da verujem da će da dobije 1 + od mene

Quote

"Veterina Beograd" posebno treba da obrati pažnju na sve lokacije koje se procene rizičnim, te da povede računa o napuštenim i uplašenim životinjama, istakao je gradonačelnik Beograda.

podelio zadatke

Link to comment
8 hours ago, napadaj said:

A znamo li ko ih je izlio ili odmah mislimo da su Vučić i Čučković duvali u vrelo zlato?

 

Dali posao nekom ko ima rusku mašinu, možda baš onom Rusu kom su nabacili posao Stefana Nemanje od 200m i istalili se. 

 

Link to comment

Videla sam ovakve pločice na ulici u Hamburgu pre desetak godina. Ne vidim razlog da se ne postave i kod nas.  E,  sad što se kod nas sve to izopači dok prođe sve šeme i kombinacije, je potpuno drugi padež.

Kao spomen na nastradale stanovnike Beograda od naci manijaka je potpuno ok.

Link to comment
8 hours ago, harper said:

 

Ovo ne da nije osnovna vec je za vecinu ljudi potpuno nebitna stvar. Zasto bi bilo ko osim direktno zainteresovanih (potomci zrtava, zajednica jevrejskih opstina i slicno) znao ili uopste bio zainteresovan za ovakvu informaciju.

sramota me kao da sam ja ovo napisala

  • +1 7
  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...