Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

gosn djordje, nisam ja vas hteo da 'provalim'. vi ste svetla zvezda vodilja kako se moze kada se hoce i voli.

moja bivsa je posle 5.x, kada se ova nasa zemlja malo upristojila odlucila da napravi rezervno mesto za zivot. posao joj je vezan za bgd i bice vezana do kraja karijere. ona je nacrtala krug od nekih 50-70km od centra ka sumadiji. preko reka nije dolazilo u razmatranje. sazidala je kucu od nesto manje od 80m2. uzela je advokata, arhitektu otisla je u opstinu i izvadila i platila svaki papir, svaku dozvolu, sve, sve, sve sto je moglo da se izvadi i da se trazi za zidanje kuce po svim propisima. tri godine su je u toj opstini gledali kao ludu nastu jer je insistirala da sve bude po propisima koji su tada vazili. ne malo puta su joj govorili da to nije obavezno, neophodno ali ona je zelela i taj papir.

sada, 15tak godina kasnije ima kucu i plac od 15tak ari, kuca izolovana po svim standardima, prozori takodje. grejanje na drva, smederevac+ pec na drva i klime za svaki slucaj i luksuziranje. voda svoja iz bunara+ hidrofor. agregat za vanredne situacije.

sada, 15tak godina kasnije ona u toj kuci provodi 20-25 dana mesecno sto znaci da stan na vracaru koristi 5- 10 dana mesecno.

srecna je kao vi i ne odbrojava dane do napustanja bgd-a kao ja.

nije to trend od juce samo su se neki ranije uhvatili u kostac sa time i prelomili. a najvaznije i najteze je prelomiti. posle to ide svojim tokom

jos mnogo uzivanja na rancu i postova na kojima Vam zavidim zelim od srca.

foto

  • +1 4
Link to comment
21 minutes ago, nenad said:

po postavci stvari, za pretvaranje beograda u ovo sto je sada, vise su krivi starosedeoci od dodjosa.

jbga, ja se ,resio naoruzanja tamo, negde pocetkom 2000tih. nisam predvideo da ce mi trebati da branim kafanu po kafanu, trg po trg, deo grada po deo grada. otisao sam u pacifiste (ove sa ukrajinskih topica, sto su gori od hitlera, ili tako vec nekako...) i krenuo da pravim svoj rezervni polozaj do kojeg cu stici manevrom taktickog povlacenja. sto, zaista, zvuci bolje od toga da sam otisao kao picka pred primitivcima.

moram to da zapamtim da mi bude lakse kada budem sedeo u kafani/ne restoranu/ i objasnjavao 'otkud ja ovde?' - pa, strateski se povukao da se pregrupisem (sa zenom).   :D

Link to comment
3 minutes ago, foto said:

jbga, ja se ,resio naoruzanja tamo, negde pocetkom 2000tih. nisam predvideo da ce mi trebati da branim kafanu po kafanu, trg po trg, deo grada po deo grada. otisao sam u pacifiste (ove sa ukrajinskih topica, sto su gori od hitlera, ili tako vec nekako...) i krenuo da pravim svoj rezervni polozaj do kojeg cu stici manevrom taktickog povlacenja. sto, zaista, zvuci bolje od toga da sam otisao kao picka pred primitivcima.

moram to da zapamtim da mi bude lakse kada budem sedeo u kafani/ne restoranu/ i objasnjavao 'otkud ja ovde?' - pa, strateski se povukao da se pregrupisem (sa zenom).   :D

 

sve je to u redu, i tvoj i gosn djordjev sentiment, samo je suludo i pogresno za ovo sto se desilo beogradu kriviti iskljucivo dodjose. bice ipak da je primitivaca bilo dosta i medj starosedeocima.

  • +1 4
Link to comment

pa naravno. nisu beogradjani iz granita klesani.

 

ali dopusti da nas ima i onih kojima je pun kurac svega i ne zelimo vise da se raspravljamo od kucnog saveta do republickih izbora. dozvoli da nas ima koji zelimo da ostatak zivota provedemo na nacin dostojan coveka i gde je mnogo vise stvari u mojim rukama i direktno uticu na kvalitet MOG zivota.

 

i svodjenje ove problematike na dodjose i starosedeoce je toliko deplasirana da vredja zdrav razum. zaista ne znam da se to igde vise koristi, a da nije ironicno, posprdno, glupo...

  • +1 8
Link to comment
52 minutes ago, nenad said:

 

sve je to u redu, i tvoj i gosn djordjev sentiment, samo je suludo i pogresno za ovo sto se desilo beogradu kriviti iskljucivo dodjose. bice ipak da je primitivaca bilo dosta i medj starosedeocima.

Primitivaca je bilo naravno ali se nisu čuli rekao bih, postojala su neka pravila i kodeksi....

Nekako su čini mi se, zagrlatili i isplivali na površinu kada su dobili pojačanje 90 ih...pregrupisali se i poveli kolo svojim ritmom.

Posebno su uznapredovali od kada su dobili i političku podršku.

Sada dominiraju i tuku "domaćina" 9:0, a nije ni prvo poluvreme završeno.

 

 

 

Edited by Barti66
  • +1 1
Link to comment

sa mesta nekog kome se film prekinuo 2013 i ko je otisao na rezervni polozaj: kad vec nismo umeli ili hteli da branimo grad koji smo imali, treba otici. ostanak je gubljenje zivotnog vremena.

osim letnje sezone, moje selo radi posao, iako, kao svi svuda, moram povremeno da se akam s kojekakvim "salterima" i "donosiocima odluka". potpuna nezavisnost je iluzija.

ima i vazna mentalna prednost polu-apatridnosti: sva seljana i gluposti, nekako, nisu moji. jos me vise pukne neki zlocin nad beogradom, nego svi ovdasnji skakavci i zlikovci.

 

poz

  • +1 3
Link to comment

utakmica je predata. odavno. samo niko nije zvanicno rekao.

nesto igraju ovi NDB i slicni ali slaba im je i fizicka priprema, a i talenat je upitan.

Link to comment
1 minute ago, le petit nicolas said:

sa mesta nekog kome se film prekinuo 2013 i ko je otisao na rezervni polozaj: kad vec nismo umeli ili hteli da branimo grad koji smo imali, treba otici. ostanak je gubljenje zivotnog vremena.

osim letnje sezone, moje selo radi posao, iako, kao svi svuda, moram povremeno da se akam s kojekakvim "salterima" i "donosiocima odluka". potpuna nezavisnost je iluzija.

ima i vazna mentalna prednost polu-apatridnosti: sva seljana i gluposti, nekako, nisu moji. jos me vise pukne neki zlocin nad beogradom, nego svi ovdasnji skakavci i zlikovci.

 

poz

mislim da si uvela pravi pojam u raspravu 'polu-apatridnost'.

Link to comment

@foto meni se taj status prilepio, nece da se otkaci.

prvo se pojavio kad, posle zlobinih godina, rekoh: ok, sad cemo dalje. a, ono, cimaj-vuci. tad sam prvi put pomislila: jbt, zar su ova malogradjanisticka laprdala i potmuli nacionalisticki kmekavci - moji? onda ubise djindjica, od fontane u pionirskom parku napravise kadu cece pevaljke.

iz toga sam dosla u drugo, ne mnogo daleko niti razlicito - opet, napola. ali, nije neudobno.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...