Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Naravno, sve ce jednom otici u kurac krasni... 

 

Btw ako je pola cuke kolima do centra mnogo, onda da, daleko je. Proletos sam isao svakodnevno na posao na pancevacki put, tamo gde je nekad bio trudbenik, kretao sam radnim danom u 7 i 15, tamo sam u 10 do 8. Obzirom da je to dijametralno suprotan kraj grada, meni je to odlicno vreme, i to bez jurnjave i silovanja. Naravno uz poznavanje odredjenih zabacenih ulica i alt puteva. 

Link to comment

Pola sata je apsolutna premija, gde god isao u Beogradu. No cini mi se da ti nisi isao kroz spic jer vecina radnog sveta radi od 9, pa je ta tvoja voznja bila pre najgore navale. Plus ako je letnji period tad grad uglavnom prodise jer je puno ljudi na odmoru.

 

Proci sajam za manje od pola cuke u spicu je SF, bukvalno. Ne znam kuda dalje si isao, Google mapa kaze najbrzi put je kroz Takovsku, za to mogu samo grohotom da se smejem :) 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, goofs said:

Pola sata je apsolutna premija, gde god isao u Beogradu. No cini mi se da ti nisi isao kroz spic jer vecina radnog sveta radi od 9, pa je ta tvoja voznja bila pre najgore navale. Plus ako je letnji period tad grad uglavnom prodise jer je puno ljudi na odmoru.

 

Proci sajam za manje od pola cuke u spicu je SF, bukvalno. Ne znam kuda dalje si isao, Google mapa kaze najbrzi put je kroz Takovsku, za to mogu samo grohotom da se smejem :) 

Odem gore do avala filma, sidjem dole do rakovickog puta, ali ne izadjem na njega, vec pored sc rakovica idem paralelno pa se ukljucim kod konaka. Taj semafor je guzvica i to je to, kneza milosa tri trake na gore prodjem za 2 min, takovska prazna. Mozda posle 8 bude vece sranje, pravo da ti kazem ne znam nikog ko radi od 9.

 

Kakav crni sajam... 

  • +1 1
Link to comment
On 18.6.2022. at 12:15, napadaj said:

Meni je Zvezdara omiljeni deo Beograda, konkretno potez od Batutove do Olimpa i baš mi je po meri čoveka ovaj kraj. Mirne ulice i prometne, tu su pijace, marketi, škole, vrtići, kraj je odlično povezan sa ostatkom grada, šuma je na tri minuta peške, autoput je blizu, baš ništa ne fali ovde.

 

Sve bi se moglo ozbiljno pogoršati ako se izvede izmena DUP kojom će biti ostvarena odavno zamišljena veza od Čingrijine ka Cvetku, uz proširenje same Čingrijine. Veza je planirana još od šezdesetih, nikada izvedena. 

Link to comment

Sapic dao intervju RTS, a svi moguci portali izvukli u naslov...

 

- Ukoliko želimo čist vazduh moramo svi biti spremni na žrtvu - rekao je Šapić i kao primer rešenja za zagađenje naveo praksu nekih zemalja u kojima postoje režimi vožnje kada je, na primer, u saobraćajnom špicu zabranjeno da se u vozilu nalazi jedna osoba.

 

To kod nas nece proci nikad, bukvalno nikad. Nije proslo banalno ulazenje na prednja vrata u GSP, nece proci ni ovo. AKo uopste iko razmislja u tom pravcu.

Link to comment

što volim te koji po potrebi navode jednu

Quote

praksu nekih zemalja

ne uzimajući u obzir druge prakse tih istih zemalja. recimo da se ne gradi bez dozvole.

 

usput, čuh ka kako je u vezi divljanja na savskom nasipu rekao kako se ne radi ovikendicama, kako su to kuće koje su krov nad glavom i da bi voleo da čuje kako im neko kaže da će kuće da im sruše. jbg, pa on je bio na čelu NBG kada njegova inspekcija nije to zaustavila. đubre.

  • +1 1
Link to comment

Zato što ulaženje na prednja vrata u sistemu gradskog prevoza koji se raspada od opterećenosti i u kome ljudi u špicevima vise sa vrata nema baš nikakvog smisla. Uđeš na prednja vrata, e da bi se gurao ka zadnjim da izađeš za recimo 2 stanice?

Ne znam kome štede vreme.

 

'Ne manje od jednog u vozilu' neće proći, jer ne mogu da zamislim nekog ko živi u Kaluđerici, Batajnici, Železniku, a treba da dođe na posao u drugi kraj grada Krnjaču, Galeniku, Miljakovac i sad kao "e daj da idem na bus, da se vozim 3 sata i presedam 4 puta, jer nemam suvozača koji ide baš tamo gde i ja". Nek majmun reši prevoz, Bg voz, metro, pa priča o jednom u vozilu. Ako uvedu ovo ljudi će masovno ignorisati, a ako i ispišu neku kaznu mislim da neko ko ide kolima redovno, neku sporadičnu kaznu će ukalkulisati kao dodatak na redovan trošak za benzin.

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...