Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

A meni se baš činilo da je NBG poslednja oaza, široki oni bulevari i ulice, bar možeš da hodaš kao čovek.
 
Za parking sam primetila da je i tamo haos.
mozsh da hodash, nije problem, mozesh jedva da predjesh ulicu i moze da te olupa random genije koji zasluzuje*** da ide najbrze i da prvi stigne na semafor. parkirash se nikad i nigde, sreca pa prevoz radi kako tako.

*** sad se vozi i trotoarom, ko da cheka semafore :s_w:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
7 minutes ago, gospa buba said:

pa to je super shto bi reko deda ko u japanu. i shta, kad prodje prijem spakuju i odnesu? carevi, kad bi neshto moralo da se apsi i strelja po ovoj drzavi, ne bi imao ko, morali bi da autsorsujemo nekoj okupatorskoju imperiji, oh wait emoji38.pngol:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

 

Upravo to, spakuju i odnesu dalje

 

4 minutes ago, Ptica trkacica said:

A meni se baš činilo da je NBG poslednja oaza, široki oni bulevari i ulice, bar možeš da hodaš kao čovek.

 

Za parking sam primetila da je i tamo haos.

Van špica NBgd i nekako...u špicu koji traje 3+3+2 sata dnevno pakao ali svuda je pa i aj.

Parkiranje, nemoguća misija posle 19-20h ponegde i pre.

Link to comment

@gospa buba @Barti66

 

Uh, znači da ja još uvek imam neku idealističku sliku.

 

Može biti da sam svraćala u neko doba dana kad baš nije šizenje.

 

Mislila sam da je frka za prelazak ulice tamo gde nema semafora, a ima po tri trake, pa se uvek nadje neki pametnjaković koji neće da ti stane na pešačkom, kao kod Rode npr.

 

Ako je sad tako i na semaforu, onda je stvarno zadnje doba došlo.

Link to comment

zadnje doba je vec proudly 5 godina, otprilike. a posle kovida se sve josh vishe razludelo, shto je dosta prirodno, jelte.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 1
Link to comment

Jeste stvarno, posle kovida mi se čini da su ljudi većinom totalno van kontrole.

 

Toliko mi se sve smučilo i tokom kovida i sada ovo ponašanje i ljudi i samog grada da intenzivno razmišljam o evakuaciji iz BG-a.

 

Sad trenutno nije možno, ali biće valjda jednog dana.

 

Ili na more, ili na Dunav.

 

Vidjet ćemo.

 

 

Edited by Ptica trkacica
Link to comment

Ovo za “klackalicu” ima firma iz bosne koja se bavi rentiranjem toga krenuli su da prodaju a onda shvatili biznis



....shiit has hit the fan.

Link to comment
2 hours ago, Barti66 said:

Npr...ali ima meleon varijanti

 

 

Ovo sam prvi put video pre 5-6 godina u zgradi koji je radio Stefial, tj. firma Dejana Stankovića. Nisam baš siguran da to može tek tako da se odnese, stanari bi im jebali mater.

 

Doduše jesam čuo za slučajeve da je ovo rađeno sa spoljnih strana zgrada i da je odnošeno nakon upotrebne, ali u tim slučajevima ta "mesta" nisu ni prodavana.

Edited by napadaj
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

pa to je super shto bi reko deda ko u japanu. i shta, kad prodje prijem spakuju i odnesu? carevi, kad bi neshto moralo da se apsi i strelja po ovoj drzavi, ne bi imao ko, morali bi da autsorsujemo nekoj okupatorskoju imperiji, oh wait emoji38.pngol:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

 

To sa rentanjem klackalica je malo urbana legenda, a evo i zašto:

Klasična "klackalica" (parking mesto na sprat, sa platfomama koje se spuštaju gore dole i pakuju 2 automobila jedan iznad drugog) zahteva i veću visinu plafona garaže (kada parkira na donjoj platformi), kao i šaht dubine oko 1.8m (kada se uparkirava onaj koji koristi gornju platformu).

Znači da bi stavio klackalice, u startu moraš da projektuješ i izvedeš 4, 4,5m dublju podzemnu etažu.

Nikome se ne isplati da pravi 4m dublji iskop (sa dubinom, cena podzemnih gradnje podzemnih etaža eksponencijalno raste), lomi temeljnu ploču za šahtove, i na kraju skloni klackalice. 

Ne da nije ništa dobio, nego je u debelom minusu.

 

Ono što se radi je da prikažu klackalicu u projektu, ali izvedu običnu garažu, normalne, male visine. I onda to posle legalizuju, ne legalizuju, ne puste u prodaju ta mesta koja su fiktivna ili kako se već ko snađe...

 

  • Hvala 1
Link to comment
21 minutes ago, Tihajeza said:

 

Ono što se radi je da prikažu klackalicu u projektu, ali izvedu običnu garažu, normalne, male visine. I onda to posle legalizuju, ne legalizuju, ne puste u prodaju ta mesta koja su fiktivna ili kako se već ko snađe...

 

 

A kako se regulise to sto izvedeno odstupa od osnovnog projketa? Kome u startu predstavljaju projekat, a da se moze naci ostecenim ukoliko nije izveden onako kako je predstavljen? To se radi revizija projekta u toku izvodjenja? Je li to vazno za legalizaciju?

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

 

Ovo sam prvi put video pre 5-6 godina u zgradi koji je radio Stefial, tj. firma Dejana Stankovića. Nisam baš siguran da to može tek tako da se odnese, stanari bi im jebali mater.

 

Doduše jesam čuo za slučajeve da je ovo rađeno sa spoljnih strana zgrada i da je odnošeno nakon upotrebne, ali u tim slučajevima ta "mesta" nisu ni prodavana.

Može može. Nije baš isti sistem ali se svodi na isto...

Prisustvovao sam u dve novogradnje na NBgdu i u dve u širem centru Bgda kada je to rađeno...fora je da se zgrada primi a ostalo je nebitno, pa i mišljenje stanara. U jednoj od te dve na NBgdu sam svakodnevno i bas poznajem situaciju u dlaku. Ostalo je bar 30 neprodatih gar mesta iako je napolju ludaja za parkirati. Jednostavno, neće svi da plaćaju 15-20k za ocrtan beton.

Ovi ispoštovali norme i ćao...e sad, da je za ta mesta bilo veće interesovanje nznm šta bi bilo. U ostale slučajeve nisam baš upućen ali msm da je tamo, za razliku od ove koja je ujedno i najveća od svih, sve prodato. Pritom nije u pitanju nikakva soc gradnja već viši standard u odnosu na prosek, a izvođač poznat i stabilan na tržištu već godinama.

Link to comment
45 minutes ago, Tihajeza said:

 

To sa rentanjem klackalica je malo urbana legenda, a evo i zašto:

Klasična "klackalica" (parking mesto na sprat, sa platfomama koje se spuštaju gore dole i pakuju 2 automobila jedan iznad drugog) zahteva i veću visinu plafona garaže (kada parkira na donjoj platformi), kao i šaht dubine oko 1.8m (kada se uparkirava onaj koji koristi gornju platformu).

Znači da bi stavio klackalice, u startu moraš da projektuješ i izvedeš 4, 4,5m dublju podzemnu etažu.

Nikome se ne isplati da pravi 4m dublji iskop (sa dubinom, cena podzemnih gradnje podzemnih etaža eksponencijalno raste), lomi temeljnu ploču za šahtove, i na kraju skloni klackalice. 

Ne da nije ništa dobio, nego je u debelom minusu.

 

Ono što se radi je da prikažu klackalicu u projektu, ali izvedu običnu garažu, normalne, male visine. I onda to posle legalizuju, ne legalizuju, ne puste u prodaju ta mesta koja su fiktivna ili kako se već ko snađe...

 

Skroz si u pravu ali gledah kako nalivaju rupe i ravnaju nakon inspektorata. Tada, u tom trenutku je bilo angažovano po 8 klackalica po nivou kojih inače ima dva. Koji im je račun nmp ali je vrv jeftinije da je samo prikažu i sklone nego da je ugrade i održavaju u gar roku. Zaliju i nemisle.

Link to comment

Ima li u Beogradu nekih lepih krajeva za živeti (što bi se reklo, "po meri čoveka")? Ova vaša priča o opstem sj*bavanju svega me je podstakla na to razmišljanje.

//Ja sam određene delove Karaburme smatrala baš lepim za život, možda su i dalje - dugo nisam prošetala po starom kraju, ali videla sam da se tamo svašta nagradilo a da se infrastruktura nije uopšte promenila

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...