Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

1 hour ago, I*m with the pilots said:

Ima li u Beogradu nekih lepih krajeva za živeti (što bi se reklo, "po meri čoveka")? Ova vaša priča o opstem sj*bavanju svega me je podstakla na to razmišljanje.

//Ja sam određene delove Karaburme smatrala baš lepim za život, možda su i dalje - dugo nisam prošetala po starom kraju, ali videla sam da se tamo svašta nagradilo a da se infrastruktura nije uopšte promenila

Nemoj preterivati i nasedati na sveopštu hejtersku histeriju na PPP...

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment

Meni je Zvezdara omiljeni deo Beograda, konkretno potez od Batutove do Olimpa i baš mi je po meri čoveka ovaj kraj. Mirne ulice i prometne, tu su pijace, marketi, škole, vrtići, kraj je odlično povezan sa ostatkom grada, šuma je na tri minuta peške, autoput je blizu, baš ništa ne fali ovde.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Ima li u Beogradu nekih lepih krajeva za živeti (što bi se reklo, "po meri čoveka")? Ova vaša priča o opstem sj*bavanju svega me je podstakla na to razmišljanje.

//Ja sam određene delove Karaburme smatrala baš lepim za život, možda su i dalje - dugo nisam prošetala po starom kraju, ali videla sam da se tamo svašta nagradilo a da se infrastruktura nije uopšte promenila

 

To je sve vrlo šarenoliko i u istom kraju imaš i lepa i odvratna mesta koja su udaljena međusobno 500m.

 

Ja bih stepen urbanosti nekog mesta svela na jedan urbanistički parametar, a to je količnik dužine normalnog trotoara/dužine ulica, ili ako hoćete procenat prohodnog trotoara. 

Npr. ja do pijace, do najbliže stanice prevoza, radnji, do najbliže škole ili vrtića imam prohodan, prazan trotoar, normalne širine.

300m dalje, skrenem li u neku sporednu ulicu, idem kolovozom jer su svuda parkirani automobili,  ili su na njemu kontejneri, ili je rascopan ivičnjak svakih 10m jer je svako sebi zasekao da može da se spusti u garažu ili utera kola u dvorište, ili su toliko uski da se na kant mimoilaziš sa drugim pešacima. Neprijata kao takva.

 

Pola Beograda je takva. Od Vračara pa do Bežanije.

  • +1 9
Link to comment
8 hours ago, I*m with the pilots said:

Ima li u Beogradu nekih lepih krajeva za živeti (što bi se reklo, "po meri čoveka")? Ova vaša priča o opstem sj*bavanju svega me je podstakla na to razmišljanje.

//Ja sam određene delove Karaburme smatrala baš lepim za život, možda su i dalje - dugo nisam prošetala po starom kraju, ali videla sam da se tamo svašta nagradilo a da se infrastruktura nije uopšte promenila

Cerak

  • +1 4
Link to comment

verovatno se samo kod nas potencira to bgd vs provincija.

to je kao da dodje afrikanac u ne znam gde jer ne postoji vise takav primer kao kod nas.

no to je samo vrh ledenoga brega. 

gde god sam kod nas bio to ja sam iz veceg grada a ti iz manjeg je u domenu iznad naravnog.

jebem li ga pretpostavljam zbog cega je to ali i dalje je pretenciozno i ogavno

 

Link to comment
21 hours ago, MocaVukotic said:

Cerak

da, "vinogradi" su pristojno mesto zbog zelenila. gore, iznad blagoja parovića i požeškemi isto deluje kao pristojan kraj.

ovde gde sam ja, u soliteru koji gleda na pilota petrovića, trotoari u svim ulicama služe za parkiranje, pešaci idu kolovozom. moj i dva susedna solitera imaju 250 stanova i 120 parking mesta tu blizu.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Da, vinogradi su jedna od mikrolokacija koja je još uvek korektna, ali ako tako posmatramo i bl 45/70  uz kej je i više nego ok...i takvih mesta ima ihahaaaaj...Dedinje, Senjak, delovi Vračara, Dorćola...ima toga svuda. Naravno da postoje, opet naglašavam, mikrolokacije gde je još uvek relativno životno ali njih je sve manje i sve su manjih gabarita.

I ne, ne bih se složio da je u pitanju sveopšta hejterska histerija na ppp, pošto pamtim Bgd, život u njemu kao i njegove komunalne probleme pre 30,40 ali i više od 50 godina unazad, te sam slušao i iskustva svojih predaka o životu u ovom gradu, tvrdim da je postao u odnosu na pređašnja vremena pakao od grada i da nezadrživo srlja u sve veću katastrofu.

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, Barti66 said:

.i takvih mesta ima ihahaaaaj...


+1

I sva ta mesta su jako ranjiva, malo toga je potrebno da se upropaste. Dovoljno je da se nepotrebno proširi parking zona i parkiranje postane još nemogućije, da krene masovna gradnja višespratnica na mestu nižih kuća, da se zelene površine (parkić, terenče) prestanu da budu zelene, da na nekadašnjem parkingu nikne poslovna zgrada tik uz prozore stambene zgrade, da se dovoljno blizu izgradi (usidri) neko čudovište iz kog trešti muzika cele noći...  par takvih pretumbacija, i zbogom kutku gde se moglo koliko-toliko pristojno živeti.

  • +1 6
Link to comment
18 minutes ago, MocaVukotic said:

Osim ako naselje nije zasticeno od tih stvari, kao recimo bas cerak, koji i danas ima isti broj objekata i stanova/spratova kao 1983.


Tiho, da ne cuje zlo.

  • +1 1
Link to comment

Cerak je super za zivot, ali si jebo jeza u ledja ako recimo radis u centru. I to vazi za skoro svaku mikrolokaciju koje pominjete, dok ne izlazis iz kraja sve pet, a kad moras kroz spic preko pola grada da se ubijes. 

  • +1 7
Link to comment
26 minutes ago, MocaVukotic said:

Osim ako naselje nije zasticeno od tih stvari, kao recimo bas cerak, koji i danas ima isti broj objekata i stanova/spratova kao 1983.

Pa i bl 45 recimo za sada ima isti status i to od 1970., zato ga i navedoh gore, ali...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...