Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

13 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Skyline je jedan od retkih projekata koji ce uciniti Beograd lepsim. Jos kad bi s druge strane petlje nikla jos neka kula, bilo bi sjajno.

 

Nazalost, toliko je drugih projekata koji ga urbanisticki trajno unistavaju i naruzavaju, tako da tu nema pomoci..

ne mislis da je nekako nesrecno nasadjeno sa ovim gabaritima medju postojece stanje?

 

i meni se cini da bi daleko bolje bilo da se u blizini izgradi nesto slicne visine

videh valjda na beobuildu neciju ideju za nesto slicno sa druge strane kneza milosa

Edited by pbg12345
Link to comment
10 minutes ago, Frank Pembleton said:

Malo su mi blizu dve kule ili render nije realan?
Ajd da su obe poslovne, no jedna je stambena.
Takođe mislim da se "štedelo" na okolnoj saobraćajnoj infrastrukturi, mislim da će to kad se usele zgrade biti problem.

.... Shiit has hit the fan!

 

 

Tri kule.

Link to comment
Just now, gospa buba said:

sad ispade odjednom da su 3 kule? :unsure:

 

Ako se ne varam tri su bile i po projektu, samo sto se ova treca nastavlja na siru osnovu pa je ljudi i ne dozivljavaju kao kulu.

 

Sto se brzine gradnje tice, dizanje spratnosti inace ide brzo u odnosu na pripremne radove i postavljanje galanterije a vizuelno ostavlja najjaci utisak. U BW svi ovi kurci takodje idu brzo u visinu.

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Znam da su tri ali su dve baš blizu. Ako jesu.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Ceo taj kompleks je, po mom misljenju, na isuvise malom placu za projektovanu visinu.

Link to comment
15 minutes ago, harper said:

 

Ceo taj kompleks je, po mom misljenju, na isuvise malom placu za projektovanu visinu.

I skučen između Kneza Miloša i kraka ulice  koji ide direkt na Gazelu, znači tu nema nikakvog širenja. Bukvalno ko da su ga tu spustili sa neba. p

Link to comment
55 minutes ago, Frank Pembleton said:

Malo su mi blizu dve kule ili render nije realan?

.... Shiit has hit the fan!

 

 

To za blizinu cu morati uzivo da vidim kad se zavrsi, slike nisu reprezentativne da se oceni..

 

48 minutes ago, pbg12345 said:

ne mislis da je nekako nesrecno nasadjeno sa ovim gabaritima medju postojece stanje?

 

i meni se cini da bi daleko bolje bilo da se u blizini izgradi nesto slicne visine

videh valjda na beobuildu neciju ideju za nesto slicno sa druge strane kneza milosa

 

Ne mislim. Dok je bio Djilas i kada je vazila ona idiotska studija o ogranicenju spratnosti za ceo grad (umesto da se ogranicava samo za pojedine lokacije npr. BnV), tada ne bi bile kule, ali bi se izgradio ruzan bedem od 12 spratova max. Bas zato sto nema dovoljno prostora, kule su najbolje resenje i dobili smo landmark na pravom mestu..

Link to comment
26 minutes ago, djordje geprat said:

šta je ovo. kalemegdanski rt.

 

 

Quote

Šta obuhvata Kalemegdanski rt

Granica Spomenika prirode Kalemegdanski rt se u potpunosti poklapa sa granicama katastarske parcele broj 67/2 KO Stari grad. Na terenu se može pratiti počev od ruševina unutrašnje kapije Sava na jugozapadnom podrađu od koje se u pravcu istoka pruža bedemom koji odvaja Donji od Gornjeg grada. Prati bedem do lučnog bedema Zindan kapije odakle se granicom parcele spušta u pravcu istočne kapije Donjeg grada. Odatle prati bedem u pravcu istoka do Jakšićeve kule, od koje u pravcu severa ide severoistočnim frontom sa Vidin kapijom do saobraćajnice Bulevar Vojvode Bojovića, a potom saobraćajnicom u pravcu zapada i jugozapada sve do početne tačke (ruševine unutrašnje kapije Sava).

Izvor: eKapija

 

A parcelu na mapi možete naći ovde:

https://gis.beoland.com/smartPortal/gisBeoland

 

Donji grad na Kalemegdanu... ni ja nisam znala da se to zove tako. To je izgleda stučno geološki naziv, a vest iz koje je citat gore je iz 2019.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

kada je vazila ona idiotska studija o ogranicenju spratnosti za ceo grad

Mozda jeste bila idiotska ali makar se urbanisticki planovi nisu u tolikoj meri donosili na zahtev investitora. Ja sam misljenja da je ta studija, i generalno odnos tadasnje gradske vlasti prema istoj zapravo i pogurala brdo ovih lokalnih investitora da daju podrsku, novcanu ili bilo kakvu radikalcinama da bi zapravo mogli da rade te tumore.

Link to comment
Mozda jeste bila idiotska ali makar se urbanisticki planovi nisu u tolikoj meri donosili na zahtev investitora. Ja sam misljenja da je ta studija, i generalno odnos tadasnje gradske vlasti prema istoj zapravo i pogurala brdo ovih lokalnih investitora da daju podrsku, novcanu ili bilo kakvu radikalcinama da bi zapravo mogli da rade te tumore.
Ima u tome istine. U nekim opštinama su direktno pretili, pa i ostvarili te pretnje postojećim organima koji nisu hteli da idu "preko zakona".
Kažem ovde je najveći problem okolna saobraćajna infrastruktura koja neće moći da primi novokreirani saobraćaj kad se završe ove kule.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 hour ago, djeneralche said:

Mozda jeste bila idiotska ali makar se urbanisticki planovi nisu u tolikoj meri donosili na zahtev investitora. Ja sam misljenja da je ta studija, i generalno odnos tadasnje gradske vlasti prema istoj zapravo i pogurala brdo ovih lokalnih investitora da daju podrsku, novcanu ili bilo kakvu radikalcinama da bi zapravo mogli da rade te tumore.

 

Zahvaljujuci toj kretenskoj studiji, na NBG koji je stvoren za visoke zgrade, nije niklo nista vise od 12 spratova sve dok sada Grujic nije poceo da gradi West65. Duz pruge na III bulevaru mogli smo imati sijaset kula umesto krmacica, ali avaj. Umesto onog bedema od A Bloka gde su zauzeli 80% parcele, mogli smo imati 3-4 kule. Nikakve se vizure tu ne stite, ista kvadratura prepakovana u solitere samo bi oslobodila prostor za vise zelenih povrsina, igralista, parkinga...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...